×

Çeşme Alaçatı Gezi Rehberi Notları 764 kişi tarafından bu hafta okundu

Kuşadası, Şirince, Selçuk ve Seferihisar gezimizin ardından istikamet bu kez Çeşme... Eylül ayı buranın en güzel ayı ve biz de tam zamanında buradayız.

Fotoğraf  Alaçatı Çark Plajı’ndan yaklaşık 5 km ileride bulunan Delikli Koy’dan. Bembeyaz kumu, buz gibi suyu, harika bir denizi var.  Herkese açık, yeter ki temiz tutalım.

Orta Ege rotasında bana fotoğraftaki Audi A3 Cabrio(@aveccarrentals) eşlik etti. Daha önce Audi A3 sedan kullanmış biri olarak A3 Cabriolet ile sürüşün verdiği keyfin bambaşka olduğunu söyleyebilirim. Arkada oturan oğlum, kısa süreliğine de olsa bize eşlik eden bu yeni oyuncağına bayıldı resmen☺ Benim gibi özellikli araçlar kiralamayı sevenler için Avek Otomotiv’den araç kiralamalarını tavsiye ederim. Araç havuzunun çeşitliliği, araçların çok yeni ve temiz olması, hızlı teslimatları, her araçlarına gümüş iyon bakteri temizliği yaptırıyor olmaları en belirgin farkları.


Çeşme ile ilgili notlarıma gelince; en sık sorular Beach’ler konusundaydı. Bu sene en çok konuşulan yer Dalyanköy’de açılan ‘Beach of Momo’ oldu. Bunun dışında Ovacık’ta yer alan ‘Before Sunset’, Altınkum’da yer alan ‘Fly-inn Beach’, Alaçatı Eski Kum Beach şimdilerde ise ‘L’isole’, Alaçatı Deliklikoy sonrası açılan ‘Paradiso’, Alaçatı Çark plajının köşesinde açılan ‘Spiaggi Grande’, çocuklular için Çiftlikköy’deki ‘Fun Beach’, Paşalimanı’ndaki ‘Quente Beach’, halk plajı olarak Ilıca plajı, Deliklikoy, Boyalık plajı çok konşulanlar arasında oldu.

Restoran olarak benim favorim Alaçatı merkezde bulunan, hem et yemekleriyle ( özellikle kaburga ) hem canlı müziğiyle keyifli bir ortam sunan ‘’Angie’s’’, manzarası ve uygun fiyatlarıyla Ayasaranda koyundaki ‘İmren Restoran’, muhteşem deniz mahsülleri ve yaratıcı mutfağıyla Çeşme’deki Horasan Balık, romantik bir akşam yemeği için benim için geleneksel hale gelen, Ayayorgi koyundaki ‘Paparazzi’, esnaf lokantası arayanlara ise Alaçatı girişindeki Avrasya veya Çeşme girişindeki Hanımeli’ni öneririm.


Yemeden Dönme: Çeşme’ye gelip de Kumru yemeden ( Hikmet, Erol, Şevki ), Alaçatı Turşucusu’ndan turşu suyu içmeden,  Ilıca’da yer alan Yıldız Pastanesi’nden boyoz ve açma almadan, Reyhan Pastanesi’nin Rokoko adlı pastasını yemeden, Dost Pide’den pide yemeden dönmeyin derim.

Otel önerilerimi Çeşme Otel önerileri sayfası bloğunda detaylıca yazdım. Her biri keyif aldığım, önerdiğim yerler. Zaten önermediğimi yazmıyor, bahsetmiyorum bile.

Çeşme’den sonraki adres ise Kapadokya. Eylül sonunda 4 günlük bir seyahat ile güzel bir yazı dizisi sizleri bekliyor olacak. Takipte kalın.


KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler