×

Editörün Haftasonu Önerisi: Küçükkuyu ve Kazdağları

Efsanelere ev sahipliği yapan mitolojideki ünlü İda Dağı’nın eteklerinde kurulan Küçükkuyu, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı. Her ne kadar adı küçük olsa da oldukça büyük bir ünü var bölgenin. Güzellikleri ve doğası dillere destan. Hem mitolojide hem de turizmde adı sıkça anılıyor Küçükkuyu’nun.

Deniz isteyenlere mavinin her tonuyla, doğa isteyenlere yeşilin binbir tonuyla, tarih ve kültür isteyenlere efsaneleriyle cevap veren Küçükkuyu; huzur dolu bir tatilin adresi. Daracık taş sokaklarında rengârenk çiçek kokuları arasında koşuşturan çocukların neşesi, iyot ve zeytin kokusunun ruhunuzu temizleyen havası tatilinizi daha da unutulmaz kılıyor.

Küçükkuyu’da gün, kaldığınız küçük otelin ya da pansiyonun sıcakkanlı işletmecisinin gülümsemesi ve hazırladığı organik kahvaltı ile başlıyor. Taptaze sebze ve meyvelerin lezzeti damağınızdan hiç gitmeyecek emin olun. Sonrasında sokaklarda ya da ağaçların arasında güzel bir yürüyüş yapmak sizi daha da iyi hissettirecek. Mevsimine göre güneşin ve denizin tadı, tekne gezilerinin heyecanı yalnız bırakmıyor zaten sizi. Akşamları ise isterseniz deniz kenarında bir restoranda isterseniz da otelinizin küçük restoranında keyifli sohbetlerin eşlik edeceği yemekle gecenizi renklendirebilirsiniz. Tüm stresinizi orada bırakacağınıza emin olun, doğanın enerjisi sizi en az beş yaş daha genç hissettirecek. İyi tatiller.

Ne Yapılır, Nerede Kalınır: www.kucukoteller.com.tr/yesilyurt-koyu-kazdaglari-otelleri.html