Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Faralya Köyü

Kelebek Vadisi’nden çıkarak ulaştığınız, denizin en güzel tonlarını görebileceğiniz Kabak Koyu’nda bulunan Faralya Köyü, Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir köydür. Fethiye’ye 20 km, Ölüdeniz’e 15 km. uzaklıkta yer alır.

Ölüdeniz Faralya, yemyeşil kızılçam ormanları ve mavinin yüzlerce tonu iç içe geçtiği muhteşem bir tatil beldesi. Sit alanı kapsamında bulunan beldede birçok tarihi eser var. Roma ve Likya dönemine ait birçok kalıntı görebilirsiniz. Ayrıca dünya çapında önemli en eski yürüyüş noktalarından biri olan Tarihi Likya Yolu’na da oldukça yakın.

Faralya, Fethiye’nin eşsiz güzellikteki tatil noktalarından biri. Kabak Koyu, Kelebekler Vadisi ve Ölüdeniz’e yakınlığından dolayı da özellikle yaz mevsiminde çok tercih edilen tatil beldelerinden.

Her yıl pek çok turisti ağırlayan Faralya’da büyüklü küçüklü pek çok konaklama tesisi mevcut. Faralya otellerinde konaklarken bölgedeki bulunan tüm koyları ziyaret etmeniz, yürüyüş yollarına ulaşmanız ve farklı tatil beldelerine günü birlik ziyaretler düzenlemeniz oldukça kolay.

Faralya otelleri genellikle deniz manzaralı ve doğayla iç içe konumlanmış ağaç evler ve bungalov tarzı yapılardan oluşuyor. Mimarisi ve doğayla uyumu ile de gözünüze de hitap eden Faralya otelleri fiyatları ise her bütçeye uygun olmakla birlikte tatil sezonlarına göre farklılık gösterebiliyor. Bu sebeple Faralya otellerinin erken rezervasyon imkânlarından ve uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak için acele etmelisiniz. Şimdiden iyi tatiller.

Faralya'da konaklama için en yakın konum Ölüdeniz Otelleri sayfasını inceleyiniz.