×

Objektifimize takılan belde Mudurnu

Şimdi sevgilinizin elini tutun ve gözlerinizi kapatın. Hayallerin arasına dalın ve şöyle yemyeşil ağaçların içinde yürüdüğünüzü düşünün. Öyle bir yer olsun ki hem doğası güzel olsun hem de göl kenarında harika yürüyüş yolları olsun. Hem tarihi eserleri olsun hem de samimi Anadolu insanının misafirperverliği. Hem güzel restoranlarında lezzetli yöresel yemeklerin tadına bakın hem de çarşısında gezerken yorulunca bir çınar gölgesinde kahve molası verin.

Böyle bir yer pek kalmadı demeyin. Tabii ki de var: Mudurnu. Bu sefer objektifimize Mudurnu takıldı.


Mudurnu, Bolu'ya bağlı ve merkeze yaklaşık olarak bir saatlik mesafede, tarihin odalarından fırlamış bir Anadolu kasabası. Mimarisiyle göz dolduran tarihi pek çok ahşap eve sahip, bu bölge. Tarihi ve doğal değerinden dolayı da Kentsel Sit Alanı ilan edilmiş. Merkezinin görüntüsü ve dar sokaklarında sıralanan evler sizi tarihe götürüyor. Ancak biraz daha merkezden uzaklaşınca görüyorsunuz ki yemyeşil, asırlık ağaçlar el sallıyor size. Tertemiz havasını solumak ve yürüyüş yapmak isterken çevredeki irili ufaklı küçük gölleri keşfediyorsunuz. Her biri fotoğraf karesi güzelliğinde. Sonra gezerken mola vermek istiyorsunuz ve bölgenin enfes lezzetlerinin sunulduğu bir restoranda damaklarınız da şenleniyor. Ertesi gün temiz havaya uyanıyorsunuz Mudurnu'nun tarih kokan, ahşap yapılı butik otellerinde. Bugün de kaplıcalara gidelim ve sağlık depolayalım diyorsunuz.

Kısacası Mudurnu hem size çok yakın bir adres hem de bir tatilden beklediğiniz her şey var burada. Gidin, 2-3 günlük bir kaçamak da olsa dinlenin ve yenilenin bu huzur dolu kasabada. Fotoğraf makinesi almanız şart ki tarihe güzel anları not düşün. İyi tatiller.

Konaklamak için Mudurnu Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.