Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Selçuk ve Selçuk Otelleri Hakkında

Dünyaca ünlü kültür miraslarımızdan biri olan Efes Antik Kenti’nin bulunduğu Selçuk, her yıl gelen binlerce ziyaretçiyi, kalite ve konfordan ödün vermeyen Selçuk otellerinde ağırlıyor.

Doğal güzellikleri, denizi ve tarihi ile her yıl yerli yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapan Selçuk, görülmeye değer bir tatil beldesi. İzmir’e bağlı bir ilçe olan Selçuk, merkeze yaklaşık 70 kilometredir. Selçuk ilçesi sınırlarında bulunan Efes Antik Kenti’nin 1961 yılında Papalık tarafından Hıristiyanların hac merkezi ilan edilmesi ile turizm potansiyeli oldukça yükselen Selçuk’ta, konaklama tesislerinin sayısı da oldukça fazla.

Selçuk’ta büyük otelden küçük ve butik otele, pansiyondan apart otele kadar pek çok farklı konaklama tesisi bulabilirsiniz. Özellikle son yıllarda en çok tercih edilen Selçuk butik otelleri de butik ve küçük oteller. Selçuk otelleri genellikle ilçe merkezinde ve tarihi mekânlara yakın konumlanmışlar. Ancak tüm Selçuk otelleri, merkezi ve turistik pek çok noktaya yakın ve ulaşım oldukça kolay. Bazı Selçuk otelleri ise eski Rum evlerinin restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Çoğu Selçuk oteli, belde din turizmi açısından da önemli bir merkez olduğundan tüm yıl hizmete açık. Genelde oda kahvaltı hizmet sunuyorlar. Çocuklu tatilciler için de uygun olanaklara sahipler.

Siz de bu yaz tatilinizi Selçuk’ta geçirmeye karar verdiyseniz eğer, uygun fiyatları ve rezervasyon olanakları ile sitemizde yer alan Selçuk otellerini inceleyerek seçiminizi yapabilirsiniz.