Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×

Yaz Rotamızı Antalya'ya Çevirmek için 5 Neden

Mayıs ayları, hem baharın en güzel yaşandığı hem de yazı karşılamak için yapılan bahar tatilinin en keyifli olduğu zamanlar. Bahar yağmurlarının bittiği, güneşin biraz daha sıcak yüzünü göstermeye başladığı ve deniz suyunun giderek ısındığı mayıs ayında; tatil yapmak için güzel bir 19 Mayıs tatili fırsatımız da varken tatil yapmamak ayıp olur herhalde.

Cemrelerin de düştüğü bu aylarda turizmin merkezi ve tatilin cenneti, Akdeniz Bölgesi'nin incisi Antalya'nın da en güzel zamanları. Deniz suyu tam kıvamında, güneş en güzel ve içimizi ısıtan ışıklarını gönderiyor yeryüzüne. Eğer hala ilkbahar tatili için rotanıza karar vermediyseniz önerimiz Antalya!

İşte size Antalya'ya gitmek için 5 güzel sebep:

- Masmavi engin denizi ve altın sarısı, tertemiz kumların kapladığı plajları; bahar aylarında oldukça sakin ve sessizdir. Bu bile Antalya'nın keyfini çıkarmak ve bölgeye gitmek için büyük bir sebep. Eğlenceli tekne gezilerinin ya da plajda gün boyunca uzanıp kulaklığınızı takıp kitap okumanın keyfi paha biçilemez!

- Torosları arkasına almış uzanan Antalya'nın, genel olarak Akdeniz Bölgesi'nin, Karadeniz'i aratmayacak kadar güzel ve serin yaylaları var. Antalya'nın yaylalarına doğru günübirlik yürüyüşler planlayabilirsiniz. Ya da piknik yapmak için hazırlanabilirsiniz.

- Bölgenin karakteristik yapısının sağladığı güzelliklerden olan çok sayıda gizemli mağarası var. Karain Mağarası da bunlardan biri. Mağaraların derinliklerini keşfetmek ve güzel profil fotoğrafları yakalamak için mağara gezilerine çıkabilirsiniz.

- Su sesinin ruhu dinlendirdiği, artık bilimsel olarak kanıtlanmış. O zaman Manavgat ve Düden gibi coşkun akan suları ile şelaleler sizi bekliyor. Şelalelerin hemen dibindeki kafelere oturup kahvenizi höpürdetmek de ayrı bir keyif!

- Antalya, hareketli ve gözde bir tatil cenneti olduğundan gece hayatı da oldukça renkli ve eğlenceli. Üstelik bahar aylarında henüz o yoğun kalabalık da bölgeye akın etmediğinden, gece kulübünün ve müziğin keyfi daha da artacaktır.

Gidilecek diğer yerler ise şunlar; Beycik Dağı, Çıralı, Olimpos, Adrasan, Demre, Kaş, Kalkan ve Patara.
Otel tavsiyelerimiz için linke göz atın: Antalya Otelleri www.kucukoteller.com.tr/antalya-otelleri