×
Bitez'de Nerede Yenir

Bodrum Bitez’de Ege mutfağından ve Türk ve Dünya mutfaklarından pek çok lezzeti bir arada bulabilirsiniz. bitez’de hemen her köşe başında restoranlar var. İsterseniz ızgara et çeşitlerini ve kebap, pide tarzı yiyecekleri yapan yerlerde bulabilirsiniz.   

Ama Bodrum Bitez’e geldiyseniz deniz kenarındaki balık restoranlarında muhteşem zeytinyağlı mezelerle birlikte taze mevsim balıklarının tadına bakmadan, denize karşı balık keyfi yapmadan dönmek olmaz. Bitez mantısının ve ünlü Bitez dondurmasının da tadına bakabilirsiniz.   

Türk ve Rum mutfak kültürünün hâkim olduğu Bodrum Bitez’de balık restoranlarında, özellikle zeytinyağlı mezelerde çok çeşitli tatlar bulabilirsiniz. Özellikle Bodrum merkeze gittiyseniz Kırlangıç ve İskorpit denilen balıktan yapılan balık çorbası, çeşitli salatalar ve Bodrum’da acı ot denilen ottan yapılan salata ve mezelerin tadına mutlaka bakmalısınız. Yine acı ot ve yumurta ile yapılan yemeği tadabilirsiniz. Çeşitli otlarla yapılan lezzetli börekler ve lokma tatlısı da denemenizi önerdiğimiz lezzetlerden birkaçı.   

Çeşitli deniz ürünlerinden yapılan mezeleri, ahtapot çorbasını ve Ege’de hemen her bölgede yapılan zeytinyağlı kabak çiçeği dolmasını tatmadan dönmeyin Bitez’den.

Gezlong'dan: Öneriler:

Altın Kaşık Restoran. Dünya Mutfaklarının çeşitli örneklerini Bitez sahilinde kurulan bu restoranda bulabilirsiniz. Çin yemekleri için Çinli bir şefleri bulunuyor. Türk mutfağında ise harikalar yaratıyorlar. Cafe Sarnıç. Bitez koyunun en batı ucunda yer alan Sarnıç beach, cafe ve restoran olarak hizmet veriyor. Taze ev yemekleri bulacağınız Sarnıç, sade dekorasyonu ama muhteşem doğası ile dikkatimizi çekiyor. Oldukça iddialı bir su sporları merkezi bulunan Sarnıç’ta rüzgar sörfünün yanı sıra, kano, yelken, ringo ve su kayağı yapabilirsiniz. Arşipel. Bitez’de Aktur Sitesi’nde bulunan Arşipel, közde patlıcan, kılıç pastırma ve balık çeşitleri denince rakip tanımıyor. Füme, marine ve çiğ balık tabakları mutlaka denenmesi gereken lezzetler. Meşhur Bitez Dondurmacısı. Bitez’in meşhur meyveli dondurmalarının tadına bakmak için vazgeçilmez bir mekân. Gece 04.00’e kadar açık.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler