×
Bodrum'da Gezilecek Yerler

Bodrum’a geldiğinizde öncelikle Bodrum Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. İki liman arasında kayalık bir alanda kurulmuş olan kale, 15. yüzyıldan kalma bir yapı. Bodrum Kalesi’nin içinde bulunan dünyanın ikini Su Altı Arkeoloji Müzesi’ni ise mutlaka görmelisiniz. Müze, 1995 yılında Avrupa’da yapılan Yılın Müzesi Yarışması’nda Özel Övgü ödülü almış.   

Bunun dışında Bodrum’da bulunan Myndos (Gümüşlük), Termena (Akçaalan), Telmisos (Gürece), Kadıyanda (Aşağıgöl) gibi antik kentleri de gezebilir ve tarihe daha yakından tanıklık edebilirsiniz. Mindos Kapısı denilen ve bugüne kadar ulaşabilmiş şehir duvarının en iyi korunmuş kısmını görebilirsiniz. Kapının bir tarafı bugüne kadar neredeyse orijinal yüksekliğini koruyarak ulaşmıştır.    

Özellikle yaz aylarında çok sayıda organizasyonun düzenlendiği Bodrum Antik Tiyatrosu’nu ziyaret edebilir, hatta zamanınız uygunsa bir etkinliğe katılabilirsiniz.    

Milas – Yatağan yolu üzerinde bulunan ve Stratonikeia olarak da bilinen, Roma ve Bizans döneminden kalma harabeleri görebilirsiniz. Bodrum sokaklarında yürüyüşe çıkıp ünlü Bodrum evlerini daha yakından görebilir, Bodrum’un Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında güzel vakit geçirebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler