×
Gümüşlük'te Nerede Yenir

Gümüşlük’e tatile geldiyseniz Ege ve Akdeniz mutfağından lezzetler başta olmak üzere Türk ve Dünya mutfağından lezzetleri hatta balık, ızgara et ürünleri, pide, kebap gibi pek çok lezzeti bulabilirsiniz.   

Ama özellikle deniz kenarına masalarını atmış balık restoranlarında taze mevsim balıklarını ve bin bir çeşit zeytinyağlı mezeyi mutlaka tatmalısınız. Akşam gün batımına karşı içkinizi muhteşem balıkların tadına bakarak yudumlamalısınız.   

Ama Gümüşlük’ün yöresel mutfağından lezzetlerin tadına bakmak isterseniz Gümüşlük mutfağından genellikle baklagiller ya da yörede yetişen çeşit çeşit ot yemeği ve zeytinyağlılar ön planda. Patlıcan ve kabak çok fazla kullanılan sebzelerin başında geliyor. Ege salatalarının her türlüsünü Gümüşlük’te de bulabilirsiniz.

Gümüşlük’te yapılan salatalarda genellikle bölgede yetişen ebegümeci, radika, devetabanı, gelin gülü gibi yabani otlar kullanılır. Hatta çiçek açmadan toplanan bakla bitkisinin yaprağından bile yapılan salatalara rastlayabilirsiniz bölgede.    
Kardeşler Köftecisi  - Gümüşlük / Bodrum Kardeşler Köftecisi ile ilgili söylenecek ilk şey muhtemelen “Kime sorsanız gösterir” olacaktır. Gümüşlük’ün havalı ve cool mekanlarına kısa bir ara verirken lezzetten taviz vermeyi göze almazsanız minik bir mutfak ve tahta masa – sandalyelerden ibaret mütevazı Kardeşler Köftecisi’ni ziyaret etmelisiniz. Kaşarlı ve yumurtalı köftesi ile meşhur olan mekanda ayrıca değişik tost çeşitleri de mevcut.

Bazı yabani otların ise yemeği ya da kavurması yapılır. Kazayağı, turp otu, tekesakalı, kuşyüreği, sığırdili, dalgan, devetabanı,  kişkincik, kuzukulağı, kapçık, ballık gibi değişik isimdeki pek çok ot ister ayrı ayrı ister bir arada pişirilir. Bunların dışında kalan yöresel yemekler ise şunlar: keşkek, çıntar mantarı, acı ot kavurması, hardal otu salatası, ebegümeci yemeği, köremen ve köremen böreği, yumurtalı arap saçı kavurması, şevketi bostan yemeği.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler