×
Torba'da Gezilecek Yerler

Eski bir tarihi olan Bodrum Yarımadası’nda Lelegler’den kalma 2500 yıllık anıt kaya mezarlarını mutlaka görmelisiniz. Beldenin ve yarımadanın en eskileri bu topluluk. Binlerce yıldır ayakta kalan bu mezarlar ve tarihi kalıntılar görülmeyi hak ediyor.   

Büyük İskender’in Asya seferi sırasında, önündeki hendekler sebebiyle geçemediği kapı olan Mindos Kapısı’ndan bugüne kadar kalan sütunları mutlaka görmelisiniz. Buraya ulaşmak için beldenin batı tarafından eski Türk mezarlarının yanındaki Eski Kümbet’i de görerek geleceksiniz.    

Bodrum merkeze bu karda yakın olan Torba’ya geldiğinizde Tavşan Adası’na gidip oradaki kalıntıları görmeli, Tarihi Kral Yolu’ndan yürüyerek adaya geçmeli ve adanın güney tarafında doğal plaj olan yerde denize girmelisiniz. Diz boyuna gelen denize girerek suyun üzerinde yürüyormuşsunuz hissi sizi farklı hissettirecek.    

Zeytin Limanı diye biline yere gidebilirsiniz. Eğer uygun zamandaysanız oradan bir tekne ile Didim’e bile geçebilir ve oradaki tarihi ve doğal güzellikleri de görebilirsiniz.    

Torba’nın doğu tarafından bulunan Antik Bizans Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bodrum merkeze giderek Bodrum Çarşısı’nı, Bodrum Kalesi’ni ve Bodrum Sualtı Arkeolojisi Müzesi’ni görebilirsiniz.

Konaklama için Bodrum Otelleri sayfasını ziyaret ediniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler