×

Çeşme'de Nerede Yenir


Çeşme’de hemen her köşede ve deniz kenarında konumlanmış balık restoranlarında taze mevsim balıkları eşliğinde deniz ürünlerini, mezeleri ve zeytinyağlı lezzetleri deneyebilirsiniz.

Ama şimdi biraz da nokta atışı yapalım. Çeşme’de sakız ağaçları yoğunlukta. Dolayısıyla sakız reçeli, sakız dondurması, sakız ve anasonla beslenen arıların yaptığı balı deneyebilirsiniz. Sakız likörünü içebilirsiniz. Lokma tatlısı yiyebilirsiniz. Bunlar için özel bir adres vermem gerekmez. Esas liste şimdi başlıyor✏️

• Horasan Balık: Aile işletmesi. Karı koca mutfaktalar. Köşe yazılarından taştılar, ödüllere doymuyorlar. Yazın yer bulmak zor. Rezervasyon şart. Herşey aşırı taze. Deniz mahsüllü makarna, mezeler, paella, sashimi, ceviche... herşey gözbebeği. Haşhaşlı revani, San Sebastian cheesecake unutulmamalı. Sakız adasından farkı vizesiz olması :) Turunç ağaçlarının altında çok keyifli bir bahçede yer alıyor. Kredi kartı geçmiyor.

• Çeşme çarşıda İmren Restaurant da ev yemekleri iyidir. Bir de çarşının başında Hanımeli Restoranı tavsiye ederim ev yemeklerinde. Çeşme merkez Asucan da ise atom yenir.

📚 Çeşme Yücel balık, Alaçatı Port Ferdi baba, Çeşme merkez - tokmak Hasan ev yemekleri, Alaçatı Asmalı veya Aysel, Çeşme merkez Saint Marry teknesi - tekne turu, Çiftlikköy Salonis Restaurant veya istakozcu Can baba, Dalyan Cevatın yeri, Alaçatı esnaf veya limon.

• Kolburano's Pizza: Sahibi Emre. Reisdere'de, 200 yıllık bir taş binanın bahçesinde misafirlerini ağırlıyor. Kolburano's İtalya'nın geleneksel köy pizzasını, bu coğrafyanın yerel lezzetleriyle birleştirip, kendi tariflerini yaratıyor.

• #Alaçatı'da kimsecikler yokken adından bahsettiğimiz, Ev sıcaklığını yaşatan Agrilia'da yemekler de atmosfer kadar harika.

• Sakarya Lokantası - #Çeşme’nin merkezinde çarşı içinde bulunan eski bir esnaf lokantası görünümünde olan Sakarya Lokantası, 50 senelik bir aile işletmesi. Vitrininde günlük yemeklerini eski usulde sergileyen lokantada seçeceğiniz her yemeğin taze ve dumanı üstünde olacağını garanti etmek mümkün.

Bugün balığın, kalamarın, ahtapotun, karidesin en tazesi dendiğinde Çeşme'de akla gelen ilk adres Ferdi Baba. Ferdi Baba'nın Alaçatı Köyiçi şubesi ise geleneksel balık restoranı stilini yükselterek ambiyans ve tasarımda da fark yaratıyor. Tabi, günbatımını seyretmek isterseniz Port Alaçatı şubesine ve Çeşme Marina şubesine de gidebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler