×
Çeşme'de Nerede Yenir

Çeşme mutfağı genellikle Ege ve Rum mutfağı kültüründen izler taşır. Ancak Çeşme deyince aklımıza genellikle deniz ürünleri, balık ve zeytinyağlı lezzetler geliyor.    

Çeşme’de hemen her köşede ve deniz kenarında konumlanmış balık restoranlarında taze mevsim balıkları eşliğinde deniz ürünlerini, mezeleri ve zeytinyağlı lezzetleri denebilirsiniz. Balık keyfi yapabilirsiniz. Midye dolma, taze levrek ve çipura, ahtapot gibi farklı lezzetleri deneyebilirsiniz.  

Bunların dışında Çeşme’de sakız ağaçları yoğunlukta. Dolayısıyla sakız reçeli, sakız dondurması, sakız ve anasonla beslenen arıların yaptığı balı deneyebilirsiniz. Sakız likörünü içebilirsiniz. Kavun dondurmasının ve kavun şerbetinin tadına bakabilirsiniz. Lokma tatlısı yiyebilirsiniz. Pekmezli, tahinli, karadutlu dondurmaları deneyebilirsiniz.    

Çeşme'ye özel incir reçeliyle sunulan şeker işi, kuru sıkma, kaz budu, bademli süt ve ızgara sandviç kumruyu tadabilirsiniz.
Horasan Balık: Aile işletmesi. Karı koca mutfaktalar. Köşe yazılarından taştılar, ödüllere doymuyorlar. Yazın yer bulmak zor. Rezervasyon şart. Herşey aşırı taze. Deniz mahsüllü makarna, mezeler, paella, sashimi,ceviche... herşey gözbebeği. Haşhaşlı revani, San Sebastian cheesecake unutulmamalı. Sakız adasından farkı vizesiz olması :) Turunç ağaçlarının altında çok keyifli bir bahçede yer alıyor. Kredi kartı geçmiyor.
Şifne Yusuf'un Yeri çok iyi balık restoranıdır. Ceşme çarşıda İmren Restaurant da ev yemekleri iyidir. Bir de çarşı'nın başında Hanımeli Restoranı tavsiye ederim ev yemeklerinde. Çeşme merkez Asucan da atom yenir.
Diğer Öneriler.
Çeşme Yücel balık, Alaçatı Port Ferdi baba, Çeşme merkez - tokmak Hasan ev yemekleri, Alaçatı Asmalı veya Aysel, Çeşme merkez Saint Marry teknesi - tekne turu, Çiftlikköy Salonis Restaurant veya istakozcu Can baba, Dalyan Cevatın yeri, Alaçatı esnaf veya limon
BUNLARI YAPMADAN ÖLMEYİN
Kolburano's Pizza:
Hayallerinin "lokal" pizzacısını açma fikri ile yola çıkan Emre ve Damla Kolburan çifti Reisdere'de, 200 yıllık bir taş binada misafirlerini ağırlıyor. Kolburano's İtalya'nın geleneksel köy pizzasını, bu coğrafyanın yerel lezzetleriyle birleştirip, kendi tariflerini yaratıyor. Bugün balığın, kalamarın, ahtapotun, karidesin en tazesi dendiğinde Çeşme'de akla gelen ilk adres Ferdi Baba. Ferdi Baba'nın Alaçatı Köyiçi şubesi ise geleneksel balık restoranı stilini yükselterek ambiyans ve tasarımda da fark yaratıyor. Tabi, günbatımını seyretmek isterseniz Port Alaçatı şubesine ve Çeşme Marina şubesine de gidebilirsiniz.
Alaçatı'da kimsecikler yokken adından bahsettiğimiz, bugüne geldiğimizde de kalitesinden ve hizmetinden hiç ödün vermediği için gururlandığımız Agrilia. Ev sıcaklığını yaşatan Agrilia'da yemekler de atmosfer kadar harika. Sakarya Lokantası  - Çeşme’nin merkezinde çarşı içinde bulunan eski bir esnaf lokantası görünümünde olan Sakarya Lokantası, 50 senelik bir aile işletmesi. Vitrininde günlük yemeklerini eski usulde sergileyen lokantada seçeceğiniz her yemeğin taze ve dumanı üstünde olacağını garanti etmek mümkün. Kuru fasulye, pilav, cacık gibi klasik menülerden hoşlanıyorsanız ya da gerçek bir tas kebabı müptelasıysanız yolunuz Çeşme’ye düştüğünde Sakarya Lokantası’na mutlaka uğrayın. Ayrıca Sakarya Lokantası minik jestleri, personelinin ilgisi ve lezzetine göre çok uygun fiyatlarıyla da denenmeye değer.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler