×

Akköy Evleri Kapadokya da ekoturizm ve bioturizm çalışmaları 18 Görüntüleme

Akköy Evleri, Kapadokya bölgesinde ekoturizm, bioturizm ve kültür turizminde istisnai bir konuma sahiptir. Tarihi bir Kapadokya dag köyünde, Hitit magara sehri eteklerinde kurulmus olan Akköy Evleri, otantik esyalar, antika halılar, sömineler, duvar resimleri, fotograflar ve sanat eserleri ile bezenmis bir magara otel ve özel olarak yapılmıs 3 katlı müze evden olusmaktadır.

Tesise ait bağ ve bahçelerde, her türlü meyve ve sebze, organik tarım usulü ile yetistirilmektedir.  

Mekan yer olarak, Ürgüp’ten 11 km mesafedeki emsalsiz ve tarihi binlerce yıl öncesine uzanan dağ köyü olan Akköy’dedir. Tesis renove edilmiş halleriyle hem her türlü konfor şartı sunar, hem de otantik köy hayatının tüm güzellikleri ve sükunetini yaşamanıza olanak tanır.  

Magara oteldeki kaya odaların her biri ayrı sekilde dekore edilmis ve hepsinin kendi icinde ozel tas banyoları mevcuttur.  Tesisde elle oyulmus ve sômineli bir kaya barı, ve 25 kisiye kadar servis verebilecegi magara restoranı mevcuttur.
GUNLUK TARIHI VE OREN YERLERE OTOBUSLE VEYA OZEL ARACLA TUR, BALON GEZISI, ATA BINIS, ARABA VEYA   BISIKLET KIRALAMA, YURUYUS ROTASI, AKSAM YEMEGI, HALI KOOPERATIFINE ZIYARET, CANAK COMLEK YAPIM ATOLYELERINE ZIYARET, URGUP HAMAMINA ZIYARET, KAPLICA VE SIFALI SULARA ZIYARET, EGLENCE MEKANI türü istekleriniz için lütfen tesiste bilgi isteyiniz, birlikte çalıstıgımız yerel acentalar aracılıgı ile en uygun fiyatlarla size yardımcı olabiliriz. 

ARABA ILE GELIYORSANIZ, tesisin GPS koordonatları 38.587855, 35.04943HARITA:

http://www.expedia.com/Akkoy-Hotels-Akkoy-Evleri.h2690071.Hotel-Information?hashTag=maps&eapid=21187-1&rm1=a2
OTOBUS ILE GELIYORSANIZ, lütfen Urgup'te inin. Köye gelmek için, bizimle anlasmalı olarak çalısan taksi konusunda bilgi almak üzere, lütfen 0532 46 11 327'den Mehmet Bey'i arayın.
UCAK ILE GELIYORSANIZ, lütfen havaalanından Urgup'e gelmek icin Argeus Turizm veya Pegasus'tan kendinize servis aracindan yer ayirtin, bu konuda yardım arzu ederseniz, bize havayolu sirket detayları, uçus numaranız, ve uçan sahısların isimleri, en az bir an öncesinden ulastirmanız gerekli. Bu servisler, standart ücretlere tabidir, bizim tesisimizden bagımsız hizmet verirler, Urgup'te inin.
GUNLUK HAVA DURUMU RAPORLARI

http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=urgupTURK HAVA YOLLARI BILET AYIRMA SITESI

http://www.thybilet.comARABA KIRALAMA SITESI

Tavsiye ettigimiz sirket: 

National Car (Urgup ofisi)  http://www.yesnational.com/

Lütfen araba ayırtırken Mehmet Bey veya Nergis Hanım'ın misafiri oldugunuzu bildirin, size özel indirim uygulanacaktır. 
AKKOY EVLERI'NDEN MESAFELER: Urgup 11 km;  Ihlara Vadisi 100 km; Mustafapasa: 15 km;  Göreme: 15 km;  Nigde: 110 km; Soganli: 60 km;  Uchisar: 25 km;  Avanos: 23 km; Kaymakli: 50; Derinkuyu: 60 km;  Zelve: 25 km;  Ortahisar: 15 km.

Sezon : 10 Ay açık
Oda Sayısı : 8 magara oda ve ev
Telefon 1 : +90 384 352 47 04
Telefon 2 : +90 532 461 13 27
Adres

Akköy Köyü, Ürgüp - Nevşehir

Web Adresi 2:
Favorilere Ekle
Favoriler