×

Akvaryum Otel Acildi 37 kişi tarafından bu hafta okundu


Bozcaada, şehir merkezinden, yani limandan 7 km uzaklıkta, adanın güneydoğusunda, en güzel koylarından biri olan, akvaryum koyunun içinde bulunan, Akvaryum Otel konuklarımız için dünyada nefes alınabilecek nadir yerlerden biri.

Akvaryum Otel bulunduğu ortam itibari ile nefis bir doğanın tam ortasında yer alıyor.Yaz - kış konuklarımızı ağırlayabilmek için her türlü donanıma sahip olarak 2010 yazında yenilenerek hizmete açıldı. Oteli oluştururken doğa ile uyumu için oldukça çaba sarfederek, içine girdikçe farkedeceğiniz küçük, büyük detaylarla gerçekten çok uğraştık.

Otelimizde bulunan herşey siz konuklarımız rahat etsin diye özel olarak tasarlandı. Binalarımız herbiri el işi olan masif taş olarak gözünüze çarpacak. Her odanın önünde bulunan teraslarımızın tabanı seramik sanatçısı Şahin Paksoy tarafından özel olarak toprak pişirilerek yapıldı. Tüm ortak kullanım alanlarımız, basamaklarımız ve odalarımızın balkonu Paksoy tarafından yapılan terra cottolar ile kaplandı. Çıplak ayakla gezdiğinizde toprağa bastığınızı hissedeceksiniz.

15 adet odamız var ve en fazla 36 misafir ağırlayabiliyoruz.Her türlü toplantı, aktivite ve workshop çalışmaları için uygun alanlarımız ve ekipmanlarımız var.
Odalarımız2, 3 ve 4 kişinin rahatlıkla konaklayabileceği şekilde hazırlandı. Odalarımızdan eşine kolay rastlanamayacak bir manzara izleyebilir, güneşlenebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Odalarımızın hepsinde banyo, tuvalet, teras veya balkon, klima, saç kurutma makinası gibi temel ihtiyaçlar olduğu gibi kimisinde küvet, jakuzi ve şömine gibi ekstra özellikler de mevcuttur.

Evcil hayvanlarınızı, diğer konuklarımızı (seven var, sevmeyen var) rahatsız etmediği sürece, seve seve kabul ediyoruz.

Akvaryum Otelin herköşesinde ve odalarınızın terasında ada şarabı yudumlayarak gökyüzünü ve yıldızları seyretmek gerçekten görmeden anlaşılamayacak bir durum.

Koyları gördükten sonra pişman olmamak için, gelirken, palet, maske ve şnorkel getirmeyi unutmayın.Merkezde bisiklet kiralayarak veya kendi bisikletinizi getirerek bisiklet gezileri yapabilirsiniz. Harika bir bisiklet parkuru var Bozcaada'da. Eğer fotoğraf ile ilgileniyorsanız burada coğrafya çok uygun. Portrelerde coğrafyadan aşağıya kalmayacak güzellikte. Ada merkezinde birşeyler içerek, güzel müzik dinleyip, dans edebileceğiniz mekanlar Bozcaada gece hayatına akmak isteyenler için her zaman var...

Genelde rezervasyon ile çalışıyoruz, kapıdan gelip yer bulabilmeniz oldukça zor; bizden söylemesi...


BOZCAADA'DA ALTERNATİF BİR KONAKLAMA
Her gece yıldızların vitrine çıktığı Akvaryum Otel, cenneti, dünyanın en güzel adasında arayanlar için mükemmel bir adres olarak, Bozcaada 'da sizleri bekliyor.

Etrafta başka hiçbir şeyin olmadığı büsbütün ıssız bir coğrafyada, Bozcaada'nın güneybatı ucunda +,- 3 km'sinde başka bir yerleşim yeri olmayan, taş, kekikler ve pırnar bitkileriyle çepeçevre sarılı, özenli, nefis taşlarla ve birazcık mavi - beyaz ile harmanlanmış, medeni, sıcak ve son derece sade şıklıktaki otelimizde gerçek bir ege adası tatili yapabilirsiniz. Akvaryum Otel tüm dünyadaki örnekleri ile karşılaştırıldığında gerçekten benzersiz bir yer.Sessiz sakin tatil yapılabilecek, yalnız kalınabilecek, gerçekten dinlenilip arınılabilecek samimi bir ortam hazırladık.

Bozcaada'nın en özel noktalarından birisi olan Akvaryum Koyu 'nda bulunan küçük otelimizde, şahane bir denizden ve harika bir trekking alanından istifade edebilirsiniz. Muhteşem manzara da cabası... Sualtı sporları ile ilgilenenler için koy, her türlü dalış açısından da mükemmel bir yer.

Gece gökyüzünün muhteşem bir şekilde gözlenebileceği bir yerdeyiz aynı zamanda.Etrafta hiçbir ışık kirliliği yok ve bir teleskobumuz var. Çoğu gece hep birlikte müthiş gökyüzünü izliyoruz. Ayrıca dolunay zamanı gece yarısı sadece ay ışığıyla gazete okumanın mümkün olduğunu görebileceğiniz dünya üzerinde bulunan ender yerlerden biri burası.

Bozcaada başka bir deyişle Tenedos, bir kaç yıl öncesine kadar temiz badanalı ve nispeten kalınabilir bir oda bulabilmek için çabalanan bir ada iken, artık otel, pansiyon kısaca konaklama açısından gün geçtikçe farklı seçeneklerin bir arada sunulduğu, bu anlamda oldukça zengin, bir ada haline geldi. Akvaryum Otel ise konuklarına medeni işletme anlayışı, bulunduğu konum, hazırladığı nefis ortam, doğası ve doğallığı ile diğer tüm tesisler içinde kuruluşundan itibaren yani 8 senedir, "gerçekten" farklı bir seçenek sunuyor. Özetle tatil anlayışınızda köklü değişikliklere yol açmayı, zaman ve mekan kavramını unutabileceğiniz bir tatili vaat ediyoruz.

Her detayıyla özel olarak ilgilenilmiş, en küçük ayrıntılara kadar müthiş sanatçılar tarafından hazırlanan malzemelerin kullanıldığı, geldiğiniz andan itibaren kendinizi rahat ve başka hissedeceğiniz bir mekan yarattık. Bu çalışma tam iki yıl sürdü ama nihayet bitti. Eski yerimizi bilen ve kullanan dostlarımızın, şimdi gördükleri mekan için hissettikleri şeyin tanımı; gerçekten tüm dünyaya örnek olacak müthiş bir değişim oldu...

Değişim...

ilk duyulduğunda ürküten bir kelime.
Bir yere gidip sevdiğimizde başkalarıyla paylaşmaktan çekiniriz.
Kalabalık olur, çok duyulur, değişir, her zamanki zevki alamayız diye endişeleniriz.
Ama değişmek zorunda olan bazı yerler vardır, özünde aynı kalacağını bildiğimiz.

Biz, Berna ve Deniz Pak 2002 yılında evlenip, adamıza yerleştik.
Akvaryum koyunda ıssızlığın, sonsuzluğun ortasında 6 odalı, elektriksiz, odası, mobilyası hayli primitif, mumlarla aydınlandığımız, sessiz, sakin ve huzurlu, küçük, mavi-beyaz pansiyonumuzu açmış ve 8 yıl boyunca sizlerle birlikte medeniyetten uzak cennetimizde çok güzel günler geçirmiştik.

Peki ne değişti?
Çok şey ve hiçbir şey...

Öncelikle, artık bir pansiyon değil, otel oldu.

15 odayla hizmet vermeye başladı.
Odaları, banyoları primitif değil, hayli rahat, geniş ve konforlu oldu.
Kimi odalarda şömine, kimisinde jakuzi, kiminde de her ikisi birden oldu.
Oda girişleri çini mozaiklerle, oda içleri parkelerle süslendi.Avlular, balkonlar ve ortak alanlar, yani tüm dış mekanlarda özel olarak hazırlanan pişmiş topraklar döşendi.

Artık elektriğimiz de var.

Deneme amaçlı başlayan güneş enerjisinden elde ettiğimiz elektriğimiz gelişti.
Artık hem kendi ürettiğimiz, hem de şebekeye bağlı bir enerjimiz oldu.
Tamamen ve hatta fazlasıyla, yenilenebilir enerji kullanıyoruz. Günümüz dünyasında bu son derece önemli bir detay bizce...
Ancak yanlış anlaşılmasın elektriğimizi asla ışıl ışıl değil, sadece yeterli miktarlarda kullanıyoruz... Hiçbir ışık kirliliğine yol açmayacak şekilde, son derece ölçülü kullanıyoruz...

Yani çok şey değişti...

Peki ne değişmedi?
Berna ve Deniz, yani biz...
Hala sizlere en iyisini sunmak için işimizin başındayız.
Bize birisi daha katıldı.Ali... İlk adımlarını bahçemizde atmaya başladı.

Akvaryum Otel, hala ıssızlığın,sessizliğin, huzurun tam ortasında. Çevresinde başka hiçbir yerleşim birimi yok.

Şimdi geriye dönüp baktığımızda geçen 8 yılda eski Akvaryum 'dan kazandığımız çok güzel dostlarımız olmuş.

Şimdi siz eski dostlarımızı ve tanışacağımız yeni dostlarımızı yepyeni otelimizde bekliyoruz.

Doğa, deniz, yıldız ve dolunay keyfine kaldığımız yerden devam...

Akvaryum Otel
Ali, Berna ve Deniz Pak

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler