×

Alachi Hotel Alaçatı'da 30 Nisan 2020 tarihine kadar %15 Erken rezervasyon fırsatı 546 kişi tarafından bu hafta okundu

Alachi Hotel, Alaçatı'nın kalbinde ama bir o kadar da sakin bir sokakta çift katlı kagir bir bina. Eski Alaçatı'nın orijinal mimarisine sadık kalarak en modern ve teknolojik şekilde yeniden yapılandırılmış. Adını Chi felsefesinden alan Alachi, size konaklama süreniz boyunca huzur ve yaşam enerjinizi yenilemeyi vadediyor.

Otelin sahibi Handan Hanım embriyolog, eşi Fatih Bey ise doktor. Bu hikayeye, kendi misafirlerini güzel ağırlayabilecekleri, sağlıklı yaşam tarzlarını paylaşabilecekleri bir yerden yola çıkmışlar…

Yüksek tavanları, ahşap çatıları ve her şeyden önemlisi ferahlığıyla otelin 14 odası, minimalist ve şık tasarımlara sahip. Odalardakı antika parçalar nostaljiyi, hasır sepetlerdeki taze lavantalar ise mis gibi kokularıyla huzuru iliklerinize kadar hissettiriyor.
Sabah kahvaltısı çok özenli, zengin ve leziz. Mutlaka deneyin, biz tadına doyamadık. Ailenin Urla'daki çiftliği Urlachi Farm'dan tamamen doğal yollarla üretilen sebze ve meyveler, süt ve peynirler, günlük yumurtalar, ev yapımı reçeller, otelin son derece profesyonel oluşturulmuş mutfağına getirilmekte ve sofrada misafirlerle buluşmakta. Ayrıca her yıl zeytin hasatı döneminde katılmak isteyen misafirlerle birlikte çiftliğe gidilerek birlikte keyifli bir gün geçiriliyor.

Alaçatı'nın sağlıklı ve doğal yaşama önem veren etkinliklerine katılıyorsanız bu otelde konakladığınızda eminiz ki diğer misafirlerle de aynı dili konuşuyor olacaksınız. Alachi'de ayrıca dönem dönem yoga ve ayurveda etkinlikleri de düzenleniyor.
Geniş lobisinde yazın serinleyebilir, kışın ise şömine başında tatlı bir müzik eşliğinde kahvenizi yudumlarken dergileri karıştırabilirsiniz. Bahçesindeki havuz başında keyif yapabilir, zeytin ağacının gölgesinde öğleden sonra çıkan mis gibi kekleri tadabilirsiniz. Konsept oda kahvaltı ama bu 5 çayı ikramları ve kaçmaz.

Her mevsim Alaçatı mottosuyla kış oteli olarak da tasarlanan otel yerden ısıtma sistemi ve Spa'sı ile Alaçatı otelleri arasında ayrıcalıklı olduğunu hissettiriyor. Geniş Türk Hamamı, Sauna ve Masaj odalarıyla bu Spa kendinizi şımartmak için biçilmiş kaftan.

Alachi Hotelde 30 Nisan 2020 tarihine kadar %15 Erken rezervasyon fırsatından faydalanmak için; http://alachihotel.com/ sayfasına girmeniz yeterli.
Tel: +90 232 716 8822

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler