×

Kaf Konak Bartın'da Anneler Günü Programı 73 kişi tarafından bu hafta okundu

Bartın Kaf Konak'ta Anneler Günü Konaklamanız %15 İndirimli, Rukiye Restoran'da Anneninin Tatlı Sohbeti Eşliğinde Zengin Mönülü Kahvaltınız ise %25 İndirimli.

Kontak Kişi :
Sirel Timur
Telefon 1 : 0 378 227 9922
Web: www.kucukoteller.com.tr/kaf-konak

Otel Hakkında:

Bartın’ın eski bir mahallesinde yer alan ve bizzat varisleri olan 2 kuzen tarafından restore edilip hayata kavuşmuş müthiş bir konak. Övündükleri en güzel odaları Baş oda. Sabah kahvaltısını öyle her yerde yapamazsınız. İçinde emek ve sevgi de var:) Mısır unundan yapılan kete, yumurtalı ekmek, şahane lezzette ki peynirleri ve cevizli lokumları sadece aklımızda kalanlardan bazıları.

Bartın’ın kalbi olan nehire yakın konumda, tescilli yapıların yoğunlaştığı tarihi sit alanında bulunan yapı, 1907’de inşa edilmiş. Arkasındaki 1000 m2’lik muhteşem bahçesi ile birlikte uzun süre Rukiye Hanım’ın ailesiyle yaşamını sürdürdüğü konak, 2010 yılında otele dönüştürülmek üzere bir restorasyon geçirerek 2014’te hizmete açılıyor.

4 yıllık bu sürec, kentin ruhuna, konağın tarihi kimliğine, tipolojisine, yapısal izlerine sadık kalarak binaya günümüz konfor ve teknoloji bileşenlerinin eklenmesi ile tamamlanmıştır. 6 odası ve Rukiye Hanım’ın adını taşıyan bahçedeki yöresel yemekler servis eden restoranı ile yeniden yaşama tutunan konak, başta aile olmak üzere tüm yöre halkı için önem taşıyan kültürel bir miras olduğunu herkese yeniden hatırlatmıştır. Bartın’nın unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini tadabileceğiniz bölgenin üst düzey restoranı Rukiye’de klasik ve modern Türk mutfağından yemeklerle damaklarınızı şenlendirirken, etkileyici tarihi atmosferiyle Kaf Konak, tek kelime ile benzersiz bir konfor sunmaktadır.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler