×

Kapadokya da Jazz 30 Kasım - 4 Aralık 2011 22 kişi tarafından bu hafta okundu

Geçtiğimiz sene mütevazi fakat kararlı bir girişimle başlayan ve büyük başarı yakalayan Kapadokya Caz Günleri, bu yıl 30 Kasım - 4 Aralık 2011 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Geçen sene olduğu gibi bu sene de bütün etkinlikler herkese açık ve ücretsiz olacak.

2010'da Kozmik Müzik tarafından organize edilen Kapadokya Caz Günleri, bu sene de Kapadokya'nın büyülü doğa ve kültür varlıklarını caz müziği ile buluşturmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz sene basın tarafından büyük ilgiyle karşılaşan Kapadokya Caz Günleri,  2011'de daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor.

Bu sene Kapadokya Kültür Merkezi, Anatolian Houses, Han Çırağan, Bezirhane, Hanedan, Forum Kapadokya, La Rocca, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Nevşehir Üniversitesi'nde gerçekleşecek etkinliklerde, Swing A La Turc, İmer Demirer Quartet & Ayşe Gencer, Onur Ataman Trio & Yahya Dai, Alp Ersönmez - Yazısız, Ozan Musluoğlu Quartet & Meltem Ege ve Ülkü Sunat gibi isimler sahnede olacak.

Etkileyici performansların yanı sıra sanatçılarla gerçekleşecek söyleşiler sayesinde, dinleyiciler caz müziği hakkında bilgi ve fikir paylaşımında bulunma şansı yakalayacak.

"Gençler için Caz"

Kapadokya Caz Günleri 2011'in en büyük sürprizi, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik gerçekleştirilecek "Gençler için Caz" projesi olacak.

Bine yakın öğrenciyi caz konusunda bilgilendirmeyi amaçlayan etkinlikte çeşitli caz müzisyenlerinin atölyeleri ve Yahya Dai'nin bilgisayarlı müzik projesi B Planı yer alacak.

Açılış konseri Swing A La Turc ile

Kapadokya Caz Günleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği, İl Özel İdaresi, Nevşehir Belediyesi, Forum Kapadokya, Argeus Turizm ve daha bir çok kuruluş tarafından destekleniyor. Bütün etkinlikler ücretsiz olarak izlenebiliyor ve bazı konser mekanlarına toplu ulaşım sağlanıyor.

Kapadokya Caz Günleri'nin açılış konseri, 30  Kasım 2011 tarihinde başarılı ney sanatçımız Aziz Şenol Filiz ve Önder Foçan'ın da üyesi olduğu Swing A La Turc tarafından Nevşehir Kapadokya Kültür Merkezi'nde 20:30'da gerçekleştirilecek. Haber: CnnTurk

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler