×

Kapadokya da uluslararası fotoğraf çekimi... 79 kişi tarafından bu hafta okundu

Meksika'nın önde gelen dergilerinden ''GQ Mexico'' için Kapadokya'da fotoğraf çekimi yapıldı. Derginin editör ve fotoğrafçıları, çekimleri bölgenin tarihi ve turistik mekanlarında yaptı.

Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Meksika'nın önde gelen moda, seyahat ve kültür içerikli dergilerinden ''GQ Mexico'' için Kapadokya'da fotoraf çekimi gerçekleştirdiği belirtildi. Derginin editör ve fotoğrafçıları, çekimleri bölgenin tarihi ve turistik mekanlarında yaptı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri de çekimler için editör ve fotoğrafçılara çekimlerin yapılacağı mekanlar konusunda rehberlik etti.
Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğünün izniyle Finlandiya Devlet Televizyonu YLE TV'nin, Türkiye'nin kültürel yapısını konu alan belgesel filminin bir bölümünün çekimleri de Kapadokya'da gerçekleştirildi.
Türkiye ve Yunanistan ortak yapımı bir belgesel olan ''Muhteşem Yolculuk'' adlı televizyon projesi kapsamında 20 kişilik bir televizyon ekibi de Nevşehir'e gelerek yörede çekimler yaptı, yöre halkı ile görüştü. Bölgede yapılan dergi, katalog ve televizyon çekimlerinin, bölgenin tanıtımına önemli katkılar sağladığı vurgulandı. Kaynak: Turizm Aktüel

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler