×

Karabükün Safranbolu İlçesindeki Turizmciler, Kurban Bayramı Tatilinde Çifte Bayram Yapacak 140 kişi tarafından bu hafta okundu

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Karabük'ün Safranbolu ilçesi,  6 günlük tatil nedeniyle ekonomik ve sosyal bir canlılık yaşayacak. 6 günlük tatil süresinde yaklaşık 30 bin turisti ağırlamayı hedefleyen turizmciler, yaklaşık 3 bin yatak kapasiteli ilçede doluluk oranının yüzde 100 olmasını bekliyor.

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Karabükün Safranbolu ilçesinde osmanlı döneminden kalma han, hamam, cami, çeşme, köprü ve konaklar bulunuyor. Bu bakımdan açık hava müzesi görünümünde olan ilçe 3 bin yıllık geçmişe sahip.  Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ilçede, yılda ortalama 600 bin yerli ve yabancı turist ağırlanıyor. 


18 ile 20. yüzyıllar arasında yapılan ve genellikle üç katlı, 6-8 odalı, ihtiyaçlara uygun tasarlanmış, estetik biçimde şekillendirilmiş geleneksel konaklar, özellikle dini ve resmi bayram tatillerinde birçok ilden gelen yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler