×

La Casa Butik Hotel Kayseri, Göz Kamaştırıyor 124 kişi tarafından bu hafta okundu

La Casa Butik Hotel, Göz Kamaştırıyor

Kayserinin ve Orta Anadolu Bölgesinin tek butik şehir oteli olma özelliğini taşıyan La Casa Butik Hoteli misafirlerine sunduğu üst seviye hizmetleri ile Kayseri de tercih edilen otel sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Kapalı olarak bin 800 metrekar

KAYSERİ- Kayseri"nin ve Orta Anadolu Bölgesi"nin tek butik şehir oteli olma özelliğini taşıyan La Casa Butik(Boutique) Hoteli misafirlerine sunduğu üst seviye hizmetleri ile Kayseri"de tercih edilen otel sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor.

Butik Hotel olabilmek için üst düzey bir hizmet vermek gerektiğinin önemine değinen La Casa Butik Hotel Genel Müdürü Abbas Köse, diğer bir kriterin ise tarihi mekana sahip olabilmek olduğunu belirtti.

Genel Müdür Abbas Köse, yüksek standartlarda dekor edilmiş La Casa Butik Hotel"de tüm hizmetlerinin "Business" olduğunu ifade ederek bu hizmetlerinin süreklilik arz edeceğinin altını çizdi.

LA CASA HOTEL"DE HİZMET EN ÜST SEVİYEDEDİR

Butik Hotel olabilmek için üst düzey hizmet verilmesini gerektiğini ve bunun için ise nitelikli bir kadronun olması gerektiğini vurgulayan Köse, "İşletmenizde üst düzey hizmet verebilmek için kadronuzun hepsinin nitelikli ve yetenekli personelden oluşması lazım. Kayseri deki diğer otellerin hizmet standartları bellidir. Bizim hitap ettiğimiz müşteri kitlemizin belli başlı ihtiyaçları var. Bu kişilerin çoğunluğu yönetici sıfatında kişilerden oluşuyor. Biz bu kitleye gazetesini, ücretsiz diz üstü bilgisayarını ve ücretsiz internet hizmetini, çay ve kahve ikramlarını ücretsiz sunuyoruz. Şu anda lobide müşterilerimizin kullanımı için 3 adet yazıcısı ile birlikte diz üstü bilgisayar ve internet hizmeti veriyoruz. Bu hizmetlerimiz ücretsizdir" dedi.

İNSANA YATIRIM YAPMAK UZUN VADELİ BİR İŞTİR

İç Anadolu Bölgesinde gerçek anlamda hizmet sektörünün yok denecek kadar az olduğuna değinen Köse, "La Casa Butik Hotel, insanların çok rahat bir şekilde gelip kalacağı üst seviyede hizmet alabileceği bir butik oteldir. İç Anadolu Bölgesinde gerçek anlamda bir hizmet sektörü yok denecek kadar azdır. Hizmet sektöründe insana yatırım yapmak uzun vadeli bir iştir. Hemen yanı başımızda Kozaklıdaki Asos Otelini örnek olarak gösterebiliriz. Otel bence malzeme, bina, mefruşat, döşeme ve ekipman gibi donanım yönünden Türkiye"nin ilk 3 oteli arasında gösterilebilir. Nitelikli elemanın önemi Asos Otelinde belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. Nitelikli elemanın olmayışı ile zaman zaman sıkıntı doğabiliyor. Hizmet aşamasındaki bu eksiklikte fiyatlara olumsuz yansıyor. Bir işletmeyi açarken kime hizmet edeceğinizi çok iyi belirleyeceksiniz. Yani konseptiniz, müşteri profiliniz belli olacak. Birde piyasada oluşmuş bir pazar vardır. Hiç kimse parasını hak etmediği yerde harcamak istemez. Müşteriyi memnun ettiğiniz noktada patronunuz memnun olur, çalışanınız memnun olur. Dolayısı ile memnuniyet zinciri sağlanmış olur" dedi.

MİSAFİRLERİMİZ OTELİMİZE PRESTİJ KATIYOR

Bir işletmenin prestijinin otelde konaklayan misafirleri ile paralellik gösterdiğini dile getiren Köse, "La Casa Hotel olarak bizim hedefimiz; Business dediğimiz müşteriye hitap etmektir. Bu konuda eksiklerimiz var, bu amaçla daha kendimizi tam olarak tanıtamadık. Şuna çok dikkat ediyoruz. Kulaktan kulağa söylenen reklam en büyük reklamdır. Yeni açılan bir otel olarak yine de başarılıyız diyebilirim. Konaklamada yaklaşık 45 günlük bir hizmetimiz oldu. 90 yatak kapasiteli otelimizde şu günlerde yaklaşık yüzde 80 dolulukta hizmetimizi sürdürüyoruz. Fiyatlarımızdan dolayı bizim 2 katı odaya sahip başka bir otelle eşdeğerde ciro elde edebiliyoruz. Ayrıca gelen müşterilerimizde otelimize ayrı bir prestij katıyor. İşletmemizin manevi olarak değeri artıyor. Dolayısı ile konaklamak isteyenler için otelimiz, cazibe noktası olmuş oluyor. Kasım ayının ilk günlerinde programları değişmezse Anadolu Jet"in Genel Müdürünü ardından da ekibini ağırlayacağız. Özel havayolları personeli ve ilaç mümessilleri bizim en önemli misafir kitlemizi oluşturuyor. Biz; Hilton Kayseri, Eras Hotel, City One ve Novotel gibi otellerin hitap ettiği müşteri kesimine hitap ediyoruz" diye konuştu.

ÇIRAKLIĞINI YAPMADIĞINIZ HİÇBİR İŞİN MÜDÜRLÜĞÜNÜ YAPAMAZSINIZ

Bir işletmede başarılı olabilmenin sırrının o işletme çalışan nitelikli personellerle alakalı olduğuna dikkati çeken Köse, "Küçümsediğiniz işin müdürlüğünü, ustalığını ve çıraklığını yapamazsınız. Kayseri"de 40-45 odalı birçok otelin fiyatları 50-60 TL arasında değişiyor. Biz o değiliz, o hizmeti de vermiyoruz. Mesai arkadaşlarımla biz bir ekibiz. Bu otele ben genel müdür olarak başlamadım. Hiçbir zaman çalışma arkadaşlarımı da küçümsemedim. Böyle bir şeyde olamaz zaten. Çıraklığını yapmadığınız işin ustalığını, müdürlüğünü yapamazsınız. İnsanları işyerinde istihdam edebilmek işletme mantığı, bir işletme anlayışıdır, kısacası vizyondur. Ona öyle bakabiliyorsanız müşteri memnuniyetine tabi ki daha çok önem veren amacınız, misyonunuz olması gerekir. Bu temel ilkelerimiz biz olsak ta olmasak ta otelimiz var olduğu sürece bu işletme anlayışıyla sürecektir. Bir işletmenin işletme anlayışı ile ilgili temeli sağlam atılır ise bina dimdik ayakta kalır. La Casa Butik Hotel olarak var olduğumuz sürece aynı çizgide ve hizmet anlayışında hareket edeceğiz" şeklinde konuştu.

LA CASA BUTİK HOTEL, ÖZBİ ÜYESİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Türkiye"de 115 üye otel ve 6 bin 500 yatak kapasiteli tarihi ve butik otelciliği temsil eden tek resmi organizasyon olan ÖZBİ (Özel Belgeli ve Butik Oteller Birliği) kuruluşuna 2011 yılı ilk çeyreğinde üye olacaklarını kaydeden La Casa Butik Hotel Genel Müdürü Abbas Köse, ÖZBİ üyelerinin bulundukları bölgede nitelikleri itibarı ile benzersiz tesisler olduklarını ve zincir otellerin aksine her birinin bağımsız işletmeler şeklinde yönetildiğini açıkladı.

LA CASA BUTİK HOTEL, 90 YATAK KAPASİTELİ

Kapalı olarak bin 800 metrekare alana sahip La Casa Butik Hotel 6 kattan oluşuyor. Altıncı katı 100 kişilik balık ve alakart restoranı olarak kullanılan otelde ayrıca 45 oda (90 yatak), 70 kişilik toplantı salonu, Lobby, Lobby Bar, Business Corner olarak bilinen İnternet Köşesi, 10 araçlık açık otoparkta bulunuyor.

İşadamı Mustafa Çamoğlu"nun işletme sahibi olduğu otelde Mutfak Şefi olarak ta İbrahim Uzunlu görev yapıyor.  

Haber: Mehmet Fatih Kaymaz Medya73

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler