×

Midyat'ta Kasrı Nehroz Hotel'de Yılbaşına ne dersiniz? 39 Görüntüleme

Kasr-ı Nehroz Hotel Midyat'ta Yılbaşına ne dersiniz?

İki kişi bir oda 200 TL Od akahvaltı şeklindedir.

Midyat'ta yer alan Nehroz Kasrı yüzyıllarca Nehroz (Yenigün) Ailesi’nin evi olarak kullanıldıktan sonra 2009 yılında yöresel mimari tarzı korunarak restore edilip Kasr-ı Nehroz Otel adıyla konuklarına kapılarını açtı. Aile bireylerinin yıllarca kullandığı birçok eşya ve aksesuarın sergilendiği kasrın mutfak olarak kullanılan odasında, Yenigün Ailesi’nin kadınları yayıkta tereyağı yaparken, şimdi torun sahibi olan o zamanın küçük çocukları avluda oyun oynarlarmış.

1600 yıllık Nehroz Kasrı, Kasr-ı Nehroz’a dönüştürülürken bu sıcak doku ve ev yaşantısının korunmasına ayrı bir özen gösterilmiş. Su ve ışık oyunları ile bambaşka bir atmosfere sahip olan havuzlu avlu, yaz günlerinde restoranın terası olarak kullanılıyor. Yöre ve dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu restoranlarında, ev yapımı Süryani şaraplarının da tadına bakabiliyorsunuz. Bölgenin otantik havasını duyumsamak, tarihin sayfalarında gezinmek isteyen misafirlerini bekliyorlar.

Telefon 1 : +90 482 464 2525
Telefon 2 : +90 530 827 3457
Web Adresi : www.kucukoteller.com.tr/kasri-nehroz-otel
Adres :
Işıklar mah. 219 sk. No 14 Midyat / Mardin
 
Yol Tarifi Mardin Havalimanına 75 km mesafede olup, Midyat İlçesinin tarihi Merkezinde, Işıklar Mahallesi ( Nehrozlar Mahallesi) Mor Hobel – Mor Abraham Manastırı ve Mezarlığı, Mor Barsavmo Kilisesi, Protestan Kilisesi, Mor Aksanoya Kilisesi ortasında inşa edilmiş olan Kasr-ı Nehroz Butik Hotel, Mor Gabriel ( Deyrul Umur ) Manastırı’na 18 km mesafede yer almaktadır.
Favorilere Ekle
Favoriler