×

Travel Turkey Izmir Fuarı 90 kişi tarafından bu hafta okundu

Düzenlendiği ilk tarihten itibaren her yıl büyüyen Travel Turkey İzmir, 9 Aralık’ta ‘Butik Oteller’, ‘Macera, Spor, Dalış’ ve ‘Sağlık Turizmi’ gibi özel bölümlerle açılacak.

İZMİR’de İZFAŞ, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover -  International İstanbul işbirliği ile 9 - 12 Aralık 2010 tarihlerinde 4. kez düzenlenecek Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nın heyecanı başladı. 

Katılımcı olacak 

Yurtiçi ve yurtdışından birçok sektör profesyonelini bir araya getirecek Travel Turkey’de Türkiye’nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentalara, satın alıcılara ve tatil planı yapan son tüketicilere tanıtılacak.

Fuar her yıl olduğu gibi bu yıl da çevre ülkelerden çok sayıda satın alıcıya ev sahipliği yapacak. Fuar ve Konferansı’nda 20’ye yakın ülkeden 500’ün üzerinde firmanın katılımcı olarak yer alması bekleniyor. 

Komşudan rağbet var. 

Bu yıl özellikle Yunan Adaları fuara büyük ilgi gösteriyor. Midilli, Sakız, Samos adalarından çok sayıda firmanın yer alacağı fuara, Yunanistan’ın yanısıra Tunus, Suriye, Hırvatistan, Güney Afrika, Etiyopya, Tayland, Libya, Almanya, Kosova ve İngiltere’den de firmalar katılacak.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞME

Fuar alanında oluşturulan workshop alanı ile yabancı satın alıcılar stant sahibi turizmcilerle bir araya getirilerek yüz yüze görüşmeleri sağlanacak. Bu sayede oluşturulan iş platformu ile yerli ve yabancı turizmcilerin profesyonel bir ortamda iş bağlantıları yapmaları ve ülkenin turizm gelirlerini artıran sözleşmelere imza atmaları hedefleniyor. Türk Hava Yolları’nın ve Swissotel Grand Efes Oteli’nin destekleriyle gerçekleştirilen programa 21 destinasyondan uluslararası satın alıcının katılması bekleniyor.

ÖZEL BÖLÜMLER

Bu yıl ‘Butik Oteller’, ‘Macera, Spor, Dalış Turizmi’ ve ‘Sağlık Turizmi’ gibi yeni özel bölümler de yer alacak. Ordu ve Osmaniye’nin ‘Partner İller’, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’in ‘Uluslararası Partner İl’ olarak yer alacağı fuarda Tayland, Makedonya, Libya, Irak, Tanzanya ve Etiyopya gibi ülkeler ve Doğu Anadolu, Serhat, Karacadağ ve Kuzeydoğu Kalkınma Ajansları da ilk kez katılımcı olarak yer alacaklar.

ÖZEL ETKİNLİKLER

Dünyanın ve Türkiye’nin farklı destinasyonlarını başta İzmir halkı olmak üzere çevre illerden seyahat severlerle de buluşturacak olan fuarın, tüketiciye yönelik olan son iki gününde katılımcı firmalar tarafından düzenlenen etkinlikler, yemek sunumları, çekilişler ve özel dans gösterileri bu yıl da devam edecek. Kaynak. Hürriyet

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler