×
Heybeliada / Adalar - İstanbul Harita
Whatsapp'ta Paylaş

Adalar bölgesinin en eski ve görkemli  tesislerinden olan Halki (Heybeli) Palace'ın 1852-1862 yılları arasında inşa edildiği tahmin ediliyor. Yeni  tesis, eski adı ile Meryemana yolu, yeni adı ile Refah Şehitleri caddesi üzerinde bulunuyor. Halki Palace'ın bir diğer özelliği ise, 1813-1918 yılları arasında eğitim hizmeti veren ve dönemin en büyük ticaret okulu kabul edilen ELEN TİCARET OKULU'nun yakınında kurulmuş olmasıdır.

Balkan Ülkeleri, Trabzon ve Kapadokya'nın yanısıra, imparatorluğun diğer bölgelerinden ve İstanbul'dan gelen yaklaşık 250 öğrencinin velileri Halki Palace'da konaklıyorlardı. Net Holding bünyesinde yer alan Net Konaklama Yatırımları San.Tic. A.Ş. tarafından kayyumluktan kiralanan Halki Palace, Net Yapı tarafından 3.000.000 $ harcanarak restore edilmiş ve Merit International tarafından işletmeye açılmıştır. Halki palace, elden geldiğince, tüm özgün mimari öğelerinde aslına sadık kalınarak, çağdaş turizmin beklentilerine cevap verecek konfora ulaştırılmış. Bu amaçla 2. derecede eski eser sayılan binanın rolove ve restorasyon projeleri titizlikle çizilip, binanın tüm dış cepheleri aynen korunurken, kat planında bazı işlevsel değişiklikler yapılmış. Bugün 3600 m2 arsa üzerinde; 620 m2 taban ve 3500 m2 toplam inşaat alanı olan yapı, 36 normal 9 suit yatak odası ile hizmet veriyor.

Daha Az
Daha Fazla
Odalar
Tesiste Neler Var?
  • 7/24 Açık Resepsiyon
  • Bahçe
  • Bar-Kafe
  • Tarihi Yapı
  • Kahve-Çay Makinesi
  • Suit Oda
  • Odada Tv

Bilmekte Fayda Var!
Sezon:
1 Ocak / 31 Aralık

Konuk Yorumları
Burada kaldınız mı? Yorumunuzu bizimle ve topluluğumuzla paylaşın!
( 0 ile 5 arası )

Your comment sending. Please wait.
Yorumunuz gönderildi. Onaylandıktan sonra görüntülenecektir.
Rezervasyon
Sezon: 1 Ocak / 31 Aralık
Sevgili Ziyaretçimiz
Otelimizin sayfasına hoş geldiniz. Bu sitede otelimiz hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca konuk yorumlarını okuyabilir ve siz de yorum yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya rezervasyon talebiniz olursa bilgi formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

İyi Tatiller...
KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler