×
Istanbul Kanlıca Hakkında

Yoğurdu ile ünlü Kanlıca, İstanbul'un Beykoz ilçesinin ünlü bir semtidir. Anadoluhisarı ile Çubuklu arasında bulunur. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün Anadolu yakasındaki ayağının kuzey tarafındadır.

Kanlıca'nın Kanlıca Yoğurdu meşhurdur. Kanlıca Yoğurdu, sahilde, üzerine pudra şekeri konularak yenilir. Yoğurdun özelliği, yoğurt yapımında kullanılan süt tozu ve üzerine konulan pudra şekeridir.
Kanlıca ayrıca Mihrabad Korusu'yla da meşhurdur. Anadolu Yakası’nın en yeşillik yerlerinden biridir. Kanlıca'nın yalıları da ünlüdür.
Kanlıca'nın ismi konusunda ise çeşitli rivayetler vardır; ama en çok kabul göreni zamanın Osmanlı sultanlarından biri bir gün emir vererek İstanbul'un havası en temiz semtinin bulunmasını ister. Nasıl ölçüleceği konusunda ise vezirlerinden yardım ister. Vezirlerden biri her semte kanlı et bulunan direklerin asılmasını ve en geç bozulan etin olduğu direğin havası en temiz semte olacağını söyler. Sultan emir verir ve Kanlıca büyük arayla birinci olur ve Osmanlı Sultanı bu semte Kanlıca ismini verir.
Beldenin ismi ile ilgili bir diğer rivayet ise bölgeye Anadolu’dan kağnılar ile çok fazla göç gelir. Kağnılarla gelen halkın kullandıkları araçtan dolayı beldeye Kağnılıca denilir. Bu isim zaman içinde değişerek Kanlıca halini alır.
Kanlıca’nın yerleşim olarak tarihi çok eskilere dayanır. Ancak semt asıl ününü ve hak ettiği değeri Osmanlı zamanında kazanmıştır. Osmanlı’nın en şaşaalı dönemlerinde zengin ailelerin yaptırdığı yalılar da beldeye ün katmıştır. Bugün bile semtte tarihi yalılar oldukça ünlüdür.
19. yüzyılda bölge, önde gelen devlet adamlarının aileleriyle birlikte yaz aylarını geçirdiği bir semt olmuştur. Tanzimat Dönemi’nin çok önemli paşalarının buradaki yalılarda siyasi görüşmeler yaptıkları bile rivayet edilir.
Kanlıca bugün ise İstanbul’un en güzel ve gözde semtlerinden biridir. Tarihi yalıları, yoğurdu, tarihi çeşmeleri ile ünlü görülmeye değer bir semttir. Sokak aralarında hala eski mahalle kültürünü, oynayan çocukları ve güler yüzlü mahalle halkını görebilirsiniz.
İstanbul Kanlıca, yılın her dönemi çok sayıda yerli ve yabancı misafir ağırlıyor. Gelen misafirlerin konaklaması içinse oldukça konforlu ve kaliteli Kanlıca otelleri mevcut.
Kanlıca otellerinin bazıları beldenin merkezinde yer alırken bazı Kanlıca otelleri deniz kenarında yer alıyorlar. Eski Osmanlı konaklarının restore edilmesi ile hizmete açılan Kanlıca otelleri de var. Oteller yılın her dönemi hizmete açıklar, genellikle oda kahvaltı çalışıyorlar. Ancak restoranlarında günün her saati Türk ve Dünya mutfağından lezzetleri bulabilmeniz mümkün. Çoğu Kanlıca otelinde sauna, hamam, spor salonu ve yüzme havuzu gibi olanakları bulabilirsiniz.
Harika bir İstanbul manzarası eşliğinde, Kanlıca otellerinde yapacağınız bir konaklama muhteşem olacaktır. Hele ki otelinizin restoranında eşsiz bir Boğaz manzarasına karşı yapacağınız balık keyfi unutulmaz olacaktır.
Kanlıca otelleri sadece konaklamanız için değil, seminer, iş toplantıları ve özel davetleriniz için de uygun olanaklara sahipler.
Kanlıca otel fiyatları ise kaldığınız otelin kalitesine ve tarihine göre farklılık gösterebiliyor. Ama otel fiyatları size sunulan hizmetin ve manzaranın karşısında çok da önemli değil.
Siz de tarihin izlerini taşıyan bir Kanlıca otelinde konaklamak isterseniz sitemizi inceleyerek Kanlıca otelleri, Kanlıca otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İyi tatiller.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler