×
Konya'da Gezilecek Yerler

Şehir o kadar köklü ki bir iki güne bitirilemeyecek yerlerden. Gezimizi tarihi yerler, coğrafi yerler ve modern yerler olarak üçe ayırabiliriz. Önce tarihi yerlerden başlamak gerekir diye düşünüyorum. Akla ilk gelen yer tabi ki Konya Mevlana Türbesi ve Konya Mevlana Müzesi. Türk İslam kültürünün en önemli şahıslarında biri olan Mevlana'yı ve büyük eseri Mesneviyi de bir nebze olsun anlamak için bu ziyaret harika olacaktır. Konya Atatürk Evi Müzesi, Şemsi Tebrizi Türbesi, Nasrettin Hoca türbesi ve Konya Arkeoloji Müzesi de ziyaret edilmesi gereken diğer noktalar. Çatalhöyük ören yerini mutlaka görüp tarihin derinliklerine gitmenizi ve önemi son yıllarda daha da artan 1500 yıllık Sille Köyünü de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Konya'nın az bilinen adreslerinden biridir Sille. Mutlaka yolunuzu düşürün.
Alaaddin Tepesi, Alaattin Camii ve Konya Karatay Medresesi de görülecek diğer tarihi yerler arasındadır.

Coğrafi olarak da Konya da görülesi yerler vardır. Meke gölü, beyazlığın ve saflığın sembolü olan Tuz gölü, Beyşehir Gölü, Meram Bağları da şehri süsleyen önemli unsurlardandır. Hele hele Türkiye'de örneği olmayan Karapınar Çölü de önemli coğrafi yerlerden. Şehrin güney kesimlerinde de Torosların manzarası izlenebilir.

Modern yapılar bakımından son derece zengindir Konya. Maçların yapıldığı Konya Büyükşehir Stadı, önemli üniversitelerden Konya Selçuk Üniversitesi, Kyoto Japon Parkı, Konya Tropikal Kelebekler Bahçesi ( Önce taş evler arasında gezinmek, ardından rengarenk kelebeklerin etrafınızda uçuşması müthiş ) ve Konya Bilim Merkezi sizi çok faklı diyarlara götürecekmiş gibi bir esintiye kaptıracaktır. Bozkırın ortasında bu kadar renk, çeşit ve tarih ile doğallığın iç içe girift bir şekilde karşımıza çıkması biz gezginler için oldukça büyük avantaj.
Halkapınar İvrize de bir uğrayın derim, Hitit kalıntılarını görün.

Konya Gezi Rehberi için blogu ziyaret edin!

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler