×
Konya Otelleri

Mevlana engin hoşgörünün ve aşk' ın bütünleştiği bir evrensel felsefeyi benimser. İçimizdeki Tanrı Aşkına ulaşmayı hedefler. Her gittiğimde hissedilenler sözle anlatılamayacak kadar özeldir.
Bozkırın tam ortasında tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri, kültürel derinliğinin yanı sıra gönül zenginliğinin adıdır Konya. Coğrafi olarak ülkemizin ortasında, yani İç Anadolu'da yer alan etrafı dağlarla çevrili yüksek bir düzlükte konumlanıyor. 1987 yılından itibaren büyükşehir statüsünde olan Konya yaklaşık 2 milyonun üzerinde nüfusu barındırıyor. Önemli bir ticaret ve sanayi kentimizdir. Kültür turlarının vazgeçilmez rotalarında biri. Konyalılar derki 'bir başkent her zaman başkent olarak kalacaktır'. Tarihin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Çatalhöyük ile birlikte ilk çağ medeniyetleri Roma Bizans Selçuklu ve Osmanlı mirasını barındırıyor Konya şehri.
Alan olarak Türkiye'nin en büyük yüzölçümüne sahip olan şehirde ilçeler arası mesafe bazı yerlerde azken bazı yerlerde epey fazla. Akşehir, Seydişehir, Meram, Ereğli, Selçuklu, Sarayönü gibi bilindik ilçeleri sık ziyaret edilen yerlerden. Çok derin tarihi ve kültürel yapısının yanında son yıllarda bilim ve kongre açısından da önemli atılımlar yapılmıştır. Tüm bunlardan farklı olarak coğrafi özellikleriyle de ön plana çıkıyor Konya. Tuz gölü, Meke Gölü ve Beyşehir gölü gibi önemli göllerinin yanı sıra şelaleleri de mevcut. Hatta çölleşmiş topraklar bile. Genellikle yüksek düzlüklerden oluştuğundan tepe olarak bazı yerler göz önüne geliyor, Aladdin Tepesi gibi. Ama şehrin güneyinde Toroslara ulaşmak mümkün.
Konyanın mutfağı da meşhur ve akla ilk gelenlerden biri de etli ekmek ama Konya denince akla gelmesi gereken devasa şahsiyetler vardır ki sadece Türk kültüründe değil dünya kültüründe de önemli kişiler. Mevlana Celaleddin Rumi, Şemsi Tebrizi, Nasrettin Hoca türbeleri mutlaka ziyaret edilmesi gereken abide şahsiyetlerden. Son zamanlarda Türkiye A Milli Futbol takımının maçları da modern Konya Büyükşehir Stadyumundan yapıldığından şehir daha çok gündeme gelmiş.

Konya Gezi Rehberi için blogu ziyaret edin!

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler