×

Köyüm Konak, Bornova

Yaka Cad.No 132 Yakaköy Bornova, İzmir, Turkey Harita
Bornova Otelleri
4.7 / 3 Yorum
Yaka Cad.No 132 Yakaköy Bornova, İzmir, Turkey Harita
Whatsapp'ta Paylaş

Köyüm Konak ve Kahvaltıevi'nin hikayesi Erkan Sungun'un 2001 yılında Yakaköy'ü gezmeye gelmesi, papatyalarla dolu çam kokan bu köye hayran kalmasıyla başlar.

400 metre yükseklikteki bu orman köyü hem İzmir'e yakınlığı hem de temiz havası ile Erkan beyi çok etkiler ve bu köye taşınmasına sebep olur. Burada köy sakinlerinden Osman ve Hacer Duvahan ile tanışırlar ve iyi dost olurlar.

Daha sonra hobi amaçlı dört masadan oluşan köyüm kahvaltıevini kurarlar. Yakaköy ve Çiçekliköy'ün ilk kahvaltıevlerinden biri böylelikle faaliyete geçer. Zamanla bu şirin mekan misafirlerden ve birlikte hareket edebilmekten alınan güçle 50 masalık bir doğal kahvaltıevine dönüşür. Köyde ev hanımlarına köy ekmeği yaptırmaya başlanır. Reçeller, zeytinyağ ve yumurta gibi ürünler köylülerden karşılanır.

2009 yılına gelindiğinde yine yeni bir heyecanla Yakaköy'de Köyüm Bahçe Butik Kahvaltıevi ve restoranı hizmete açarlar. Burası çim bahçelerden oluşan olağanüstü manzaralı özel bir yer olur.

Hürriyet gazetesinin 2010 yılında Türkiye genelinde yaptığı en iyi 10 kahvaltıevi listesine İzmir'den sadece Köyüm Bahçe Kahvaltıevi girer. İşletme bugün Köyüm Bahçe Kahvaltıevinde 1000 misafire aynı anda kahvaltı hizmeti verebiliyor.

Köyüm Bahçe Kahvaltıevi ve restoranda doğal kahvaltı, özel kır düğünleri, fasıl geceleri, şirket yemekleri ve toplantıları gerçekleştiriyor. Misyon niteliğindeki Köyüm Konak Otel, 500 metrekare kapalı alanı ve 1500 metrekare bahçesi ile 3 katlı bir konuma sahip. Köyüm Bahçe Kahvaltıevi ve restoranta bitişik düzende yer alan Köyüm Konak Doğa Oteli, Nilgün Karakardeş yönetiminde 5 özel oda, iki adet şömine, bir kütüphane, 2 toplantı odası, 250 misafir ağırlayabilecek geniş çim bahçesi, hamaklar ve salıncaklarla zenginleştirilmiş geniş bahçesiyle misafirlerini bekliyor.

İşletme genelinde pazar günleri 60 köy insanının çalışması, doğal ve özel ürünlerini satışa sunarak aile bütçesine ekonomik katkı sağlaması bizleri son derece mutlu ediyor. Misafirlerini güleryüz ve samimiyetle ağırlayabilmek için hayatın her anında keyfe davet ediyorlar.

Daha Az
Devamını Oku
Konaklama Tipi
Özellikler

Bilmekte Fayda Var!
Sezon:
1 Ocak / 31 Aralık

Konuk Yorumları
4.7 / 3 Yorum
5
Son derece romantik, temiz, guleryuzlu yönetim, muhteşem odalar.... Rahat edebileceğiniz, sakin, yemyeşil bir köşe. Israrla gitmenizi öneriyorum.
Son derece romantik, temiz, guleryuzlu yönetim, muhteşem odalar.... Rahat edebileceğiniz, sakin, yemyeşil bir köşe. Daha Fazla
5
Eşsiz doğa manzarası, kaliteli hizmet, Osmanlı Sultanlarının odalarını en yakından hissedebileceğiniz harika iç dekarasyonları ve dizaynına sahip bir konak ayrıca sıcak kanlı çalışanları ile hiç yabancılık bile hissedilmiyor.. Padişah olmanıza gerek yok zaten Köyüm Konakta bir gece bile kalmak bunu size hissettirecektir.
Eşsiz doğa manzarası, kaliteli hizmet, Osmanlı Sultanlarının odalarını en yakından hissedebileceğiniz harika iç Daha Fazla
4
Çok özel, çok sıcacık ve çok sakin bir butik otel. Çok memnun kaldım.
Çok özel, çok sıcacık ve çok sakin bir butik otel. Çok memnun kaldım. Daha Fazla
Sen de Yorum Yaz
( 0 ile 5 arası )

Your comment sending. Please wait.
Yorumunuz gönderildi. Onaylandıktan sonra görüntülenecektir.
Ev Sahibi;
Otelimizin sayfasına hoş geldiniz. Bu sitede otelimiz hakkında her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca konuk yorumlarını okuyabilir ve siz de yorum yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz veya rezervasyon talebiniz olursa bilgi formunu doldurup bize ulaşabilirsiniz.

İyi Tatiller...
KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler