×

Manisa Rehberi


Şehzadeler Şehri ve Doğa/Kültür Durağı
Ege Bölgesinin bu önemli şehri olan Manisa'yı bilmeyenimiz yoktur, adından sıkça söz ettirir ama belki görmeyenimiz vardır. Manisa şehri geçmişte, Osmanlıların haneden üyelerinin özel olarak yetiştirildiği bir yer olduğundan gelişen bir şehir olmuş ve kendi doğal güzelliği de buna eklenince adından sıkça şehzadeler şehri ve doğa/kültür durağı olarak bahsedilmiştir.
Manisa şehrine her zaman gelebilirsiniz ama bizim size tavsiyemiz Mesir Macunu Festivali'nin olduğu Nisan aylarında gelmeniz. Dolayısı ile Manisa'ya ait ön plana çıkan tüm figürleri görebilir ve Manisa'yı da daha yakından tanımış olursunuz.
Manisa'da tarih ve doğa iç içe bulunmaktadır. Geçmişte özellikle şehzadelerin eğitim devlet tecrübesi kazanması için gönderildiği en önemli yerlerden biri olduğundan devlet tarafından sürekli sürekli göz önünde olmuş ve gelişmiştir. Tarihi evleri, kalesi, kervansarayı ve eski hanları ile ta antik çağdan kalma tarih mozaikleri geçmişin gizemli günlerine gitmek için çok ideal. Tüm bunlara bir de Manisa'nın o özel doğası eklenince ortaya çok güzel bir gezi/tur çıkmaktadır. Manisa'ya geldiğinizde Spil Dağı'nı ve etrafındaki doğal güzellikleri görmeyi de asla ihmal etmeyin.  
Özellikle tarım ve tarım ürünlerinde ülkemizin en gözde topraklarından olan Manisa şehrinde birbirinden leziz doğal ürünler, sebze ve meyvelerin yüzlerce çeşidini bulabilirsiniz. Ziyaretiniz esnasından mutlaka sevdiklerinize ikram etmek ve kendiniz için bu bereketli toprakların mis gibi organik ürünlerini (özellikle sultan üzümü) almayı da ihmal etmeyin. Tüm bunlardan farklı olarak Manisa şehri sizlere sağlık açısından da özel imkânlar sunmakta. Ege Bölgesinin kırık fay hatlarına yakın olduğundan Manisa'da bolca dağlık arazi, orman ve kaplıca/sıcak su kaynağı bulunmakta. Geziniz esnasında bu avantajdan da yararlanabilir ve zinde kalabilirsiniz. Tüm bu güzellikleri görürken, samimi ve güler yüzlü yerli halktan insanlarla tanışmayı da unutmayın, bu neşeli insanlar sizlere çok şey katacaklar…

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler