×
Marmaris-Kumlubük Hakkında

Marmaris'e 24, Turunç'a 5 km uzaklıkta olan Kumlubük'e muhteşem manzaralı bir orman içinden geçilerek ulaşılır. Öyle ki daha bu yolculuğun başında gözlerinizin önüne serilen deniz manzarası, çam ormanlarının içinize işleyen kokusu ve doğanın sesi, size az sonra ulaşacağınız cennetin habercisidir.

Farklı bir renk... Farklı bir ışık... Farklı bir büyü...

İki ucu bükülmüş bir yay seklindeki 2 kilometrelik kumsalıyla bir saklı doğa harikasıdır Kumlubük... Adını kumla dolu olan sahil ve denizinden alan Kumlubük'te yeşille mavinin tüm tonları birbiriyle yarışır.               

Beden ve ruhun doğayla buluşması:

Masmavi deniziyle birleşen kumsal ve onu çevreleyen çam ağaçları... Etrafı yemyeşil tepelerle çevrili bu koyda berrak bir deniz, uzun bir kumsal ve kuş sesleri ile sadece bedeninizi değil, ruhunuzun derinliklerini de dinlendirme olanağı bulursunuz.

Doğa ve tarihin kaynaşması... Hediyesi seyirlik manzarası...

Denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bu güzel koyda dilerseniz yeşil tepelere doğru yürüyüşler yapabilirsiniz. Kumlubük'ten yarım saatlik yürüyüş ile tepedeki Amos antik kentinin sehir surları ve tiyatro kalıntılarını gezebilirsiniz. Amos tepesinin ucuna ilerlediğinizde ayaklarınızın altına muhteşem bir manzara serilir.

Ayrıca balıkçılığı, süngerciliği ve liman koylarıyla da ünlü olan Marmaris'in bu en güzel koyunda istediğiniz su sporlarını yapma olanağınız var.
               

Kumlubük’e Turunç’tan karayolu da var. Toprak yol, Turunç Otel’in hemen arkasından geçiyor. Manzara etkileyici.

Turunç’ta bir sabahınızı ya da akşam üzerini Amos antik kentine yapacağınız yürüyüşe ayırın. Turunç’tan yürüyerek 1 saatte Kumlubük’ten ise yarım saatte ulaşabileceğiniz Amos, antik çağın önemli kentlerinden biriydi ama günümüze çok fazla şey kalmadı. Hisar Burnu diye bilinen ve bir yanında küçük çakıllı bir koy, diğer yanında Kumlubük sahilinin uzandığı  tepedeki dar ve uzun düzlükte tiyatro ve kent surlarını görebilirsiniz.

Kentin nekropolisi ise kuzeydeki küçük koyun yamaçlarına doğru yayılmıştır.  Ama kalıntılardan çok  ayağınızın altında gözalabildiğine uzanan manzaradan etkileneceksiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler