×
Mengen'de Gezilecek Yerler

Bolu Mengen, tarihi ve doğal güzellikleri ile görülmeye değer şirin bir ilçe. Mengen’e geldiğinizde öncelikle Gelin Kayası olarak bilinen yere gidebilirsiniz. Merkeze yakın bulunan Gelin Kayası, uzaktan bakıldığında duvak takmış bir gelini andırıyor. Konuyla ilgili pek çok farklı efsane anlatılıyor. Köy halkından bu farklı efsaneleri dinleyebilirsiniz.
Mengen’de çok sayıda yayla ve mesire yeri de var. Bunların başında Soğucak, Akçakoca, Bürnük, Sırıklı Yaylaları geliyor. Buralara gidebilirsiniz. Ödek, Şirinyazı, Hızarderesi gibi mesire yerlerini gezebilirsiniz. Buralarda piknik yapabilirsiniz.
Şirinyazı’daki göleti görebilirsiniz. Mengen merkeze yakın konumda bulunan Ağalar Gölü’ne gidebilirsiniz. Gölün etrafı yemyeşil ağaçlarla ve rengarenk çiçeklerle kaplı, görülmeye değer bir güzellik.
Eğer biraz daha uzun bir tatil yapıyorsanız ve mevsimiyse Kartalkaya’ya giderek, bembeyaz karların üzerinde bir gün geçirebilirsiniz. Yedigöller’e gidebilirsiniz. etrafta yürüyüş yapmak iyi gelecektir.
Mengen merkezde vakit geçirebilirsiniz. Balkayası ve Oyukkaya ile Teberrikler Köyü’nde Yanık Değirmen Mağaraları bulunuyor. Buraları ziyaret edebilirsiniz. Kisecik Mevkiinde ve Çayören Köyü’nde bulunan tarihi kilise kalıntılarını görebilirsiniz.
Bolu merkeze gidebilir ve buradaki tarihi eserleri, müzeleri ve çarşıyı gezebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler