Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Şanlıurfa Merkez Gezilecek Yerler

Şanlıurfa'da Nereye Gidilir?
    Şanlıurfa gibi bölgenin tarihi ve kültürü ile ön planda olan bir şehrine geldiğinizde kendinize mutlaka güzel bir gezi planı yapmalısınız. Çünkü gezmeniz ve görmeniz gereken çok fazla yer mevcut burada.
    Şanlıurfa’ya geldiğinizde şehrin tarihi sokaklarında, çarşısında ve hanlarında gezmelisiniz. Urfa Kalesi’ne gidebilirsiniz. Şehrin merkezinde yer alan kale, bölgenin simgelerinden biri. Şanlıurfa Müzesi’ni gezebilirsiniz. Geleneksel Urfa Evleri’ni görebilirsiniz. 
    Ünü artık dünyayı dolaşan Balıklıgöl’ü ziyaret etmelisiniz. Pek çok efsanenin başrolünde olan şehir, en çok da Hz.İbrahim’in hikâyesiyle bilinir. Siz de gittiğinizde burayı ziyaret edebilirsiniz. Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret edebilirsiniz.
    Ülkemizde siyah gülün yetiştiği tek yer olan Halfeti’ye gidebilirsiniz. Şehrin en önemli ilçelerinden Harput’u görebilirsiniz. Harput adeta bir açık müze görünümünde. Her yerinden tarih ve kültür çıkıyor. Harran Kalesi’ni, Sin Mabedi’ni, Tarihi Harran Harabeleri’ni ve evlerini görebilirsiniz.
    Urfa Halepli Bahçe olarak bilinen yerde yapılan kazılar sonucu gün yüzüne çıkarılan Amazon Kadınlar Mozaiği’ni görebilirsiniz. Dünya tarihinin en eski tapınağı olarak kabul edilen Göbekli Tepe’ye gidebilirsiniz.
    Soğmatar Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Antik kente gelirken yol üzerinde bulunan Bazda Mağaraları’nı da gezebilirsiniz. Şanlıurfa merkezden yaklaşık bir saat uzaklıkta olan Şuayb Şehri’ni gezebilirsiniz. Fırat Nehri’nin yakınında yer alan antik yerleşim Nevali Çori’yi gezebilirsiniz.
    Bölgede bulunan çok sayıda tarihi medrese ve camiyi ziyaret edebilirsiniz. Viranşehir ilçesine gidebilir ve buradaki tarihi ve kültürel eserleri görebilirsiniz. Viranşehir yolu üzerinde bulunan Kızlar Sarayı’na gidebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor