Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Şanlıurfa'da Ne Yapılır?

Şanlıurfa'da Ne Yapılır?
    Şanlıurfa’ya geldiğinizde öncelikle tarih kokan sokakları, çarşıyı ve hanları gezmelisiniz. Alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında Urfa Kalesi’ne gidebilirsiniz. bölgede görülmesi gereken çok sayıda tarihi cami ve medrese var. Buraları gezebilirsiniz.
    Dünyaca ünlü Balıklıgöl’e gidebilirsiniz. Harput ve Viranşehir ilçelerini ve ilçelerin tarihi yerlerini, mağaraları ve eserlerini gezebilirsiniz. Harput tam bir açık hava müzesi, fotoğraf makinenizi almayı unutmayın.
    Gün içinde bir kebapçıda ya da çiğköfteci de mola verebilirsiniz. Çiğköftenin, içli köftenin ve kebapların tadına bakmalısınız. Sonrasında bir de yöreye özgü mırra adı vrilen kahveyi yudumlayabilirsiniz.
    Gün içinde şehirdeki hemen her yerde bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Urfa’nın her yeri tam bir fotoğraf karesi kadar mükemmel. Eski şehir olarak anılan yerleri gezebilirsiniz.
    Akşam güzel bir yöresel yemek şöleninin ardından sıra gecesine katılabilirsiniz.
Balıklıgöl: Şanlıurfa'ya gelip buraya uğramadan olmaz. Bu göl inanç konusunda önemli bir yere sahip. İnanışa göre Hz. İbrahim putperestliğe karşı mücadeleye başlayınca döneminin Kralı Nemrut tarafından yakalanır ve şu anki gölün olduğu alanda dev bir ateş yaktırılarak içine atılır. İşte tam o anda Allah tarafından ateşe "Ey ateş, İbrahim'e karşı serin ve selamet ol" emri verilmesiyle ateş suya, odunlar da balığa dönüşür. Buraya geldiğinizde hem gölü turlayabilir hem de balıkları besleyebilirsiniz. Halfeti: Halfeti Şanlıurfa'ya bağlı bir ilçe. Eski ve yeni Halfeti olarak iki kısımdan oluşuyor. Eski Halfeti; eski kent, saklı cennet, kayıp kent gibi isimlerle anılır. Halfeti Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin Bodrumu olarak bilinir. Kız Mağarası, Rum kale, Ulu Cami ve Asma köprü gibi yapılar ziyaret edebileceğiniz mekânlar arasında.
Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor