×
Urla'da Gezilecek Yerler

Osmanlı Dönemi’nde bulaşıcı hastalıkların tedavi edildiği bir yer olan, aynı zamanda Klezomenai Antik Kenti’nin de kalıntılarının bulunduğu Karantina Adası’nı ziyaret edebilirsiniz. Adaya gittiğinizde hiç dalgası olmayan Antik Plaj’a uğramayı da unutmayın. 
   

Alman Adası olarak da bilinen Yassı Ada’ya gidebilirsiniz. Urla etrafında yaklaşık 12 ada var. Bunların dördü yerleşime açık. Buraları gezebilirsiniz.
   

Urla merkezde Beylikler ve Osmanlı Dönemi’nden kalma eserler, hanlar ve camiler bulunur. Buraları ziyaret edebilirsiniz. 
   

Klezomenai Antik Kenti’nin kalıntılarını görebilirsiniz. Malgaca İçmeleri’ni ziyaret edebilirsiniz. Buranın sularının sindirim sistemi hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.
 Malgaca Pazarına gidebilirsiniz. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bu pazar insanı alıyor ve başka bir yere, başka bir zamana götürüyor.

Urla’nın yüksek kesimlerinde bulunan, orman içindeki Yıldıztepe Şehitliği’ni ziyaret edebilirsiniz.
   

Urla etrafındaki Bademler, Ovacık ve Özbek Köyü gibi köyleri gezebilir, bu köylerdeki asırlık çınar ağaçlarını görebilirsiniz. Urla merkezde gezebilir, çarşıları ve deniz kenarını turlayabilirsiniz.


Urla Gezi Rehberi blog yazmızı okumak için linke göz atın: https://kucukoteller.com.tr/blog/urlaya-gittiginizde-deneyimleyebileceginiz-10-essiz-tavsiye.html

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler