×
Urla'da Nerede Yenir

Urla’nın mutfağı da İzmir gibi, Ege mutfağının özelliklerini birebir yansıtır. Zeytinyağlı yemekler ve mezeler, salatalar ve sebze yemekleri ön plandadır. Özellikle sabah kahvaltıları ve altın sarısı zeytinyağı gerçekten de güne iyi bir başlangıç yapmanız için harika bir fırsattır Ege’de. Bunların dışında bir de en çok balık ve deniz ürünleri ön plandadır Urla’nın mutfağında.
   

Urla’ya geldiğinizde tatmanız gereken en güzel yiyeceklerin başında katmer gelir. Urla merkezde pek çok yerde katmercileri görebilirsiniz. Urla’ya has ve oldukça lezzetli bir hamur işidir. 
   

Urla’nın yöresel yemeklerinden bazıları ise çalkama, balık buğulaması, balık köftesi, midye kızartması, midye dolma, dil balığı gibi genellikle deniz ürünlerinin ön planda olduğu lezzetlerdir.
    Bunların dışında Urla merkezde pek çok yerde ev yemekleri yapan yerleri, ızgara et ve tavuk ürünlerini, pide, kebap ve lahmacun gibi ürünleri, fast food restoranlarını bulabilirsiniz.
   

Akşamları deniz kenarında güzel bir balık keyfi yapabilirsiniz.

Bir öğlen yemeğini Ömre Bedel Ev Yemekleri adlı lokantada yiyin!. Çarşının merkezindeki küçük bir dükkan ve vızır vızır işliyor. Yemekler gerçekten değişik ve lezzetliydi. Akşam yemeği için limanda yer alan Adres'e gidin. Deniz ürünleri gayet başarılı. Liman bölgesi boydan boya irili ufaklı yeme içme mekanlarıyla dolu. Pideciden kokoreççiye, kebapçıdan balıkçıya kadar birçok seçenek var.

Urla tarihi arasta çarşı icinde lale katmercisi.. Minicik bir yer ama cig borek ve katmeri 10 numara...:))

Urla Gezi Rehberi blog yazmızı okumak için linke göz atın: https://kucukoteller.com.tr/blog/urlaya-gittiginizde-deneyimleyebileceginiz-10-essiz-tavsiye.html

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler