×
TR EN
Hatay Ne Yapılır?

Hatay'da Ne Yapılır?
    Hatay’ın tarihine daha yakından tanıklık etmek için şehir merkezinde fotoğraf makinenizle birlikte yürüyüş yapabilirsiniz. Hatay’ın her sokağı tarih kokuyor. Emin olun sıklıkla eski bir yapıya rastlayacaksınız. Tarihi Uzun Çarşı’da yorgunluk kahvesi içerken bir yandan da nargilenizi fokurdatabilirsiniz. Alışveriş yapabilirsiniz.
    Hatay’ın serin yaylalarına günübirlik doğa yürüyüşleri planlayabilirsiniz. Yaylalardaki temiz havayı ciğerlerinize çekmek iyi gelebilir. Harbiye Şelalesi’nin serin sularının rüzgârında piknik yapabilirsiniz.
    Asi Nehri kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Samandağ Sahili’ne giderek denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Reyhanlı’da ve daha pek çok ilçede bulunan kaplıcalara giderek sağlık dolu bir gün geçirebilirsiniz.
    Dünyanın ilk Katolik kilisesi olan ve Hristiyanlık’ın yayıldığı ilk mağara kilise St. Pierre Kilise’sine gidebilirsiniz. Antakya Mozaik Müzesi’ne gidebilirsiniz. Hatay merkezde yer alan Hacı Neccar Camisi’ni ve daha birçok tarihi camiyi, kiliseyi, köprüyü, han, hamam ve çeşmeyi ziyaret edebilirsiniz.
    Antakya Kalesi’ni görebilirsiniz. Eski Antakya Evleri’ni gezebilirsiniz. Asi havzasında ve Nur Dağları yakınlarında kuş gözlemciliği yapabilirsiniz. Habibi Neccar Dağı Tabiat Koruma Alanı ve Tekkoz Kengerlidüz Tabiat Koruma Alanı’na gidebilirsiniz.
    Deniz kenarında akşam vakti güzel bir rakı balık keyfi yapabilirsiniz. Hatay’ın lezzetli yemeklerini tadabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
Filtreler
Hatay Otelleri
Antakya (Merkeze 100M)
Sabunhane'den Savon Hotel'e... Otel sabunhane olarak tahminen 1860’lı yıllarda Osmanlı döneminde inşa edilmiş olup,...
Antakya (Merkeze 100M)
1920'li yıllarda "Eklektik Mimari" tarzında Şekip Nakip tarafından inşa edilmiş olup bu türdeki yapıların en iyi...
Antakya (Merkeze 300M)
Gazipaşa Caddesi ile Günlü Sokağın kesiştiği yerde bir yenidünya ağacı ile gölge altına alınmış olan kesme taş kaplı...
4.9
Antakya (Merkeze 0M)
100 yıllık geçmişe sahip olan bina, titiz bir restorasyon çalışması sonucu tamamen el emeği ile binlerce taş...