×

Hatay'da Gezilecek Yerler


Medeniyetlerin buluşma noktası Hatay’da gezip görmeniz gereken çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellikler var.
Dünyanın ilk Katolik kilisesi olan ve Hristiyanlığın yayıldığı ilk mağara kilise St. Pierre Kilise’si Hatay’da mutlaka görmeniz gereken tarihi bir yapı. St. Pierre Kilisesi, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Hatay’ın en önemli yapılarından.
Antakya Mozaik Müzesi de mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Mozaikleri bakımından dünyada ikinci sırada yer alan müzede, Hatay’ın tarihi zenginliklerini bir arada bulabilirsiniz. Mozaiklerin çoğu Bizans dönemine ait. Müzedeki en önemli heykellerden biri ise Apollon Heykeli.
Hatay’ın dinler tarihindeki ilklerinden biri de Anadolu’da yapılmış ilk cami olan Habib-i Neccar Camii. İsmini Hz. İsa’nın havarilerinden alan cami, mimarisi ve mistik havası ile görülmeye değer.
Suriye’de doğup ülkemiz topraklarında denize dökülen Asi Nehri, güneyden kuzeye akan tek ters nehir olma özelliği ile görülmeye değer yerler arasında.
Samandağ Sahili’ne gidebilirsiniz. Hatay’ın denizi de Akdeniz’in tüm maviliğini ve güzelliğini yansıtır. Antakya’nın etrafını kaplayan tarihi surları görebilirsiniz. Koz Kalesi, Bakras Kalesi, Payas Kalesi’ne gidebilirsiniz.
Hıdırbey Köyü’nde yer alan Musa Ağacı’nı görebilirsiniz. Yaklaşık 1000 yaşında olan bu çınar ağacı, koruma altına alınmış. Ağacın dalları ise yaklaşık olarak 1,5 dönümlük bir alanı kaplıyor.
Hatay’ın tarih kokan sokaklarında, tarihi Uzun Çarşı’da gezebilirsiniz. Erzin Başlamış ve Reyhanlı Kaplıcaları’na gidebilir ve şifa bulabilirsiniz. Beşikli ve Sarıseki Mağaraları’na gidebilirsiniz. Hatay’ın yüksek kesimlerde yer alan yaylalarına çıkabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler