Kıbrıs Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Beldeler
Tümünü Gör (1)
Daha Az Göster
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.06.2024
Çıkış
24.06.2024
Misafirler
2 misafir

Bella View Art Hotel

4.7 · Harika · 3 yorum
Bella View Art Hotel, Girne
En iyi fiyat alınıyor

Gillham Vineyard Hotel

5.0 · Harika · 1 yorum
Gillham Vineyard Hotel, Girne Kıbrıs
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor

Kıbrıs Küçük ve Butik Otelleri

Anadolu'nun Mezopotamya'nın Mısır'ın ve Doğu Akdeniz'in tam ortasında bir yerdir Kıbrıs. Sımsıcak iklimi ve pırıl pırıl denizi ile adeta altından kumsallarıyla bize her zaman kapılarını açıyor bu eski ve köklü ada. Yüz yıllardan beri yaşamın sürdüğü, birçok medeniyetin barınma imkânı bulduğu, tatilin ve eğlencenin, tarihin ve rekabetin simgesi olan Kıbrıs sizleri bekliyor. Sadece bununla da kalmıyor, ticaretin ve ekonominin, turizmin de simgesi olan Kıbrıs, Türkler için ve de Rumlar için de çok kutsal olan bir yerdir. Kıbrıs mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken bir bölgedir. Son yıllarda sadece kumarhaneleri ve plajları ile gündeme gelse de aslında Kıbrıs gerek ülkemiz halkı için ve gerekse yabancı turistler için çok önemli kültürel bir yerdir de. Bir defa çok eski bir yerdir. Birçok ilk çağ medeniyetinin katkısıyla temelleri atılmış, Bizans ve Osmanların şekillendirilmesi ile günümüze ulaşmış, önemli bir ticaret kentidir. Önemli bir liman kentidir. Önemli bir tarih kentidir. Kıbrıs yaz turizmi ve kültür turizmi denince akla gelmesi gereken bir yerdir. Burada ömrümüzde en az bir defa tatil yapmalı ve bu tatil yaparken de Kıbrıs'ın tarihini kültürünü farklı halklarını da yakından tanımalıyız. Kıbrıs'ta sadece bunlar yok. Tertemiz ve el değmemiş doğal alanlar da mevcut. Dilerseniz buraları da gezebilirsiniz. Türkiye'nin yakın tarihini de ilgilendiren çok önemli bir ada Kıbrıs. Şu an adaya Türk kimliğiyle girilebilmekte ve adayı Türk askerleri korumaktadır. Belki de bu yazıyı okuyanların önemli bir kısmı burada askerliğini yapmıştır ve anılarını tazelemek için güzel bir fırsat olabilir Kıbrıs gezisi.

Kıbrıs'a Tatile Ne Zaman Gidilir?

Kıbrıs, Akdeniz'in güneyinde yer alan ve Akdeniz iklimi etkisi altında olan bir adadır. Bu nedenle genellikle yıl boyunca ılıman ve güneşli bir hava hakimdir. Ancak, Kıbrıs'a tatil için en uygun zamanlar genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. 

Kıbrıs'a Nasıl Gidilir?

Kıbrıs’a girerken Türk vatandaşları vizesiz ya da pasaportsuz olarak, sadece nüfus cüzdanları ile girebilirler. Kıbrıs’a hem havayolu hem de deniz yolu ile ulaşım imkânı vardır. Eğer havayolu ile ulaşmak isterseniz İstanbul, Ankara ve İzmir ile Antalya’dan uçakla Ercan ve Geçitkale Havaalanı’na ulaşabilirsiniz. Ercan Havaalanı, Lefkoşa merkeze yaklaşık yarım saatlik mesafede yer alıyor. Buradan servislerle ya da şehir içi ulaşımı kullanarak Lefkoşa’ya ve diğer şehirlere ulaşabilirsiniz.
Denizyolunu tercih edenler içinse Mersin, Taşucu ve Alanya’dan Gazimagosa ve Girne’ye feribotlar ve deniz otobüsleri ile ulaşım mümkündür.

Kıbrıs' ta Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ve ilk izlerin Neolitik Çağ’a ait olduğu Kıbrıs’ta gezip görmeniz gereken pek çok yer var. Kıbrıs’a geldiğinizde ilk olarak Girne Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Kale 7. Yüzyılda Arap akınlarından korunmak amacıyla inşa edilmiş. Girne Yolu üzerinde bulunan ve ilginç bir hikâyeye sahip olan Mavi Köşk’ü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Köşkün sahibi ünlü silah kaçakçısı ve avukat Pablo Pavilides. Pavilides bu köşkü ölüm korkusu üzerine inşa ettirmiş. Bir vadiye yapılan köşk vadinin hiçbir noktasından görülemiyor, ancak köşkün içinden vadinin her yerini görebiliyorsunuz. Köşkün içini gezdikçe karşınıza çıkan her şeyde Pavilides’in ölüm korkusunu daha da iyi anlıyorsunuz. Öyle ki günah çıkarma odası bile her yeri aynalarla kaplı bir yapı.
Girne Batığı’nı görebilirsiniz. M.Ö. 3. yüzyılda battığı söylenen geminin kalıntıları hala var. Venedikliler döneminde bu halini alan Girne Limanı’nı görebilirsiniz. Günümüzde liman turizm amaçlı kullanılan bir yapı. Limanda bulunan iki katlı tarihi binayı yani Halk Sanatları Müzesi’ni gezebilirsiniz.
Girne’de bulunan Ağa Cafer Paşa Camisi, Antiphonitis Kilisesi, St. Hilarion Kilisesi, Bellapais Manastırı gibi tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz.
Lefkoşa’da bulunan ve Osmanlı mimarisinin izlerini yansıtan, 1572 tarihinde inşa edilmiş Büyük Han’ı ziyaret edebilirsiniz. Eskiden St. Sophia Katedrali olarak bilinen ve Osmanlı Dönemi’nde camiye çevrilen Selimiye Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz.
Bayraktar Camisi, Sarayönü Camisi, Mevlevi Tekkesi, St. Nicholas Kilisesi ve Venedik Sütunu gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Lefkoşa surlarını görebilirsiniz.
Lefkoşa’da ilk Türkçe gazeteyi yayımlayan Derviş Baba’ya ait olan Derviş Baba Konağı ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Barbarlık Müzesi’ni görebilirsiniz.
Gazimağosa’da bulunan Venedik Sarayı’nı, Namık Kemal Zindanı ve Müzesi’ni, Salamis Antik Kenti’ni, St. Barnabas Manastırı’nı gezebilirsiniz. 
Girne, Lefkoşa ve Gazimağosa gibi Kıbrıs şehirlerine gittiğinizde sokaklarında gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.  Kıbrıs plajlarında vakit geçirebilirsiniz.

Kıbrıs Alışveriş Önerileri

Yerel El Sanatları ve Hediyelik Eşyalar

Kıbrıs'ta el yapımı geleneksel ürünler bulabilirsiniz. Bunlar arasında seramik eşyalar, el dokuması halılar, cam işlemeleri ve ahşap oymacılığıyla yapılan ürünler bulunur. Bu tür hediyelik eşyalar, Kıbrıs'ı ziyaretinizin hatırasını taşımak için harika bir seçenek.

Takı ve Mücevherler

Kıbrıs, geleneksel takı ve mücevherler konusunda da ünlüdür. Gümüş ve altın takılar, Kıbrıs'ta bulabileceğiniz popüler ürünler arasındadır. Geleneksel motiflerle süslenmiş bilezikler, kolyeler ve küpeler, ziyaretinizin anısını canlı tutacak güzel parçalar olabilir.

Kıbrıs Şarapları

Kıbrıs, ünlü şaraplarıyla da tanınır. Ada genelinde birçok şarap imalathanesi bulunur ve yerel üretim şarapları tatmak için farklı bağlara ziyaretler düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, Kıbrıs'tan alacağınız yerel şaraplar, sevdiklerinize hediye etmek için de güzel bir seçenek olabilir.

Yerel Ürünler ve Yiyecekler

Kıbrıs, zeytinyağı, reçeller, zeytinler, baharatlar gibi yerel ürünlerle de ünlüdür. Bunları yerel pazarlardan veya özel dükkanlardan temin edebilirsiniz. Ayrıca, Kıbrıs'ın yöresel lezzetlerinden oluşan bir hediye paketi de sevdiklerinize hediye etmek için güzel bir seçenek olabilir.

Kıbrıs Eğlence Önerileri

Kıbrıs, canlı gece hayatıyla da ünlü. Girne ve Ayia Napa gibi şehirlerde bulunan barlar, gece kulüpleri ve beach partileri, gece geç saatlere kadar süren eğlenceli anlar yaşamanızı sağlar. Yerel ve uluslararası DJ'lerin performanslarını izleyebilir, dans edebilir ve unutulmaz bir gece geçirebilirsiniz.

Kıbrıs Tarihçesi

Kıbrıs, antik dönemde çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. MÖ 10. yüzyılda Miken Yunanları'nın adaya yerleşmesiyle Yunan etkisi başlamıştır. Daha sonra Pers İmparatorluğu, MÖ 333'te Büyük İskender'in fethiyle Makedonya Krallığı ve ardından Roma İmparatorluğu dönemlerinde Kıbrıs, önemli bir eyalet haline gelmiştir. Byzantium (Doğu Roma) İmparatorluğu'nun yönetiminde olan Kıbrıs, 7. yüzyılda Arapların ve ardından 11. yüzyılda Selçuklu Türklerinin saldırılarına uğramıştır. 12. yüzyılda Haçlılar, Kıbrıs'ı ele geçirerek Latin Krallığı'nın bir parçası haline getirmiştir. Daha sonra Lusignan Hanedanı döneminde Kıbrıs'ta Latin kültürü egemen olmuştur. 1489'da Osmanlılar Kıbrıs'ı fethetmiş ve adayı yönetimleri altına almışlardır. Osmanlı döneminde Kıbrıs, Osmanlı İmparatorluğu'nun bir eyaleti haline gelmiştir. Ancak, Osmanlı döneminde Kıbrıs'taki Latin ve Rum unsurların varlığı devam etmiştir. 1878 yılında Osmanlı İmparatorluğu ile Birleşik Krallık arasında imzalanan bir antlaşma sonucunda Kıbrıs Birleşik Krallık'a kiralandı ve 1914'te tamamen Britanya'nın hakimiyeti altına girdi. Britanya döneminde ada, stratejik bir konumda bulunması nedeniyle önemli bir askeri üs haline geldi. 1960 yılında Britanya'dan bağımsızlığını kazandı ancak ada Rum ve Türk toplulukları arasında bölünmüş durumdaydı. 1963'ten itibaren adada çatışmalar yaşandı ve 1974'te Yunanistan'ın askeri darbe girişimi sonucunda Türkiye'nin müdahalesiyle adanın kuzeyi Türk ordusu tarafından kontrol edildi. Bu durum sonucunda Kıbrıs adası fiilen ikiye bölündü ve bugün hala Kıbrıs Cumhuriyeti (Güney Kıbrıs) ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) olarak iki ayrı yönetim altında bulunmaktadır.

Kıbrıs Neyi ile Ünlü?

Kıbrıs, kaliteli şaraplarıyla ünlüdür. Ada genelinde birçok şarap bağı bulunur ve üretilen yerel şaraplar dünya çapında tanınır. Özellikle mavro ve xynisteri üzümlerinden yapılan şaraplar adanın gurur kaynağıdır.

Kıbrıs mutfağı, zengin ve çeşitli tatlar sunar. Hellim peyniri, kuzu tandırı, şeftali, ve kuru baklagil yemekleri gibi geleneksel lezzetler, Kıbrıs'ın damak tadını yansıtır.

Osmanlı döneminden kalma dar sokakları, tarihi yapıları ve çarşılarıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Özellikle Ledra Sokağı ve Selimiye Camii, tarihi ve kültürel öneme sahip noktalardır.

Kıbrıs' ta Nerede Denize Girilir?

Girne (Kyrenia)

Kuzey Kıbrıs'ın en popüler tatil beldelerinden biri olan Girne, muhteşem plajlarıyla ünlüdür. Girne'nin batısında yer alan Escape Beach ve Camelot Beach, turistlerin denize girmek için tercih ettiği noktalardan bazılarıdır. Ayrıca Girne Limanı çevresinde de plajlar bulunuyor.

Magosa (Famagusta)

Magosa, Kuzey Kıbrıs'ın diğer bir önemli tatil beldesidir ve sahip olduğu uzun kumsallarıyla dikkat çeker. Magosa'nın en ünlü plajlarından biri Palm Beach olarak bilinir. Bölgede ayrıca Salamis Antik Kenti'nin yakınında bulunan plajlar da bulunuyor.

Larnaka

Güney Kıbrıs'ın sahil şehirlerinden biri olan Larnaka, güzel plajlarıyla ziyaretçilerini cezbetmektedir. Finikoudes Plajı, Makenzy Plajı ve Kastella Plajı, Larnaka'nın en popüler plajları arasındadır. Ayrıca Larnaka'da bulunan Hala Sultan Tekkesi'nin yakınındaki plajlar da tercih edilebilir.

Limasol

Limasol, Güney Kıbrıs'ın en büyük şehirlerinden biridir ve sahip olduğu plajlarla bilinir. Limasol'un sahil şeridi boyunca birçok plaj bulunmaktadır. Lady's Mile Plajı, Akti Olympion Plajı ve Curium Plajı, Limasol'da denize girmek için popüler seçenekler arasındadır.

Kıbrıs'ta Yapılacak En İyi Şeyler

En başta, deniz turizmi diyecek olursak, hemen hemen yılın büyük bir bölümünde denize rahatlıkla girilebilmektedir. Uzun ve güzel plajların tadını çıkartın. Kıbrıs'ta özellikle yakın tarihimiz için büyük önem arz eden hatıralar ve izler var buraları da gezebilirsiniz. Ünü dünyaya yayılmış birçok kumarhane bulunmakta ve şansını denemek isteyenlerle dolu. Kıbrıs'ta trafik, ülkemize göre tersten yani soldan akıyor, bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Kıbrıs’ta her şeyi bir yana bırakın yapılacak en önemli iki şey alışveriş ve eğlence. Kıbrıs’a geldiğinizde pek çok farklı mağaza ve dükkândan alışveriş yapabilirsiniz. Fiyatlar Türkiye ile kıyaslandığında biraz daha fazla olabilir. Alışveriş dışında gece kulüpleri, barlar, eğlence mekânları ve casinolarda vakit geçirebilirsiniz.
Kıbrıs sokaklarında gezebilir, yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz.
Kıbrıs’ın tertemiz plajlarında Akdeniz’in masmavi sularının ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Gün boyunca tekne turlarına çıkabilir, su sporları ile ilgilenebilir ya da sadece denizin keyfini çıkarabilirsiniz.
Girne, Lefkoşa ve Gaizmağosa gibi Kıbrıs’ın farklı şehirlerinde çok sayıda cami, kilise, han, katedral ve manastır bulunuyor. Buraları ziyaret edebilirsiniz. Kıbrıs müzelerini gezebilirsiniz. Mavi Köşk olarak bilinen ve ilginç bir hikâyeye ev sahipliği yapan mekânı ziyaret edebilirsiniz. Girne Kalesi’ni görebilirsiniz. Kıbrıs Barış Harekâtı zamanını belgeleyen ve sergileyen müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Venedik Sarayı’nı gezebilirsiniz.
Girne’nin en turistik bölgelerinden biri olan Liman Bölgesi’ne gidebilirsiniz.
Akşamları, Kıbrıs’ın ünlü balık restoranlarında taze mevsim balıklarının, Kıbrıs’a özel deniz ürünlerinin ve çeşit çeşit zeytinyağlı mezelerin tadına şarabınız ya da rakınız eşliğinde bakabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Yeme – İçme Önerileri

Yüzyıllardan beri eski ve köklü bir kültürü temsil eden Kıbrıs'ın tabii ki yemek kültürü de köklü olacaktır. Çeşitli olacaktır. Kıbrıs denince akla gelen en meşhur şeyler tabii ki Kıbrıs köftesi ve bin bir çeşidi ile peksimettir. Çok ilginç bir tarzıyla şeftali kebabı özellikle ve özellikle hellim peyniri Kıbrıs'a has bir ürünü olan Kolakas ve ceviz macunu cevizli reçeli olarak da bilinmektedir. Kıbrıs'ın hemen hemen her yerinde soğuk suyla ikram edilmektedir. Bu yemekleri tatmadan dönmemizi tavsiye ediyoruz. Eğer tercihiniz yerel mutfaksa mutlaka Archwat Restaurant, İkimiz Restaurant ve Bella Moon'u mutlaka denemelisiniz. Kahvaltı için de Destiny Restaurant And Cafe Bar, Ezic Peanuts, Kyrenia Palace Jakaranda Restaurant denenebilir. Bu yerlerin çoğu Girne'dedir. Halil İbrahim Restaurant ve Beyti Restaurant ise size Anadolu mutfağından esintiler sunacaktır. Ayrıca Lefkoşa'da da birçok Türk ve Yunan mutfağının temsilcisi restoran bulabilirsiniz.
Kıbrıs’a geldiğinizde ilk olarak şeftali kebabı olarak adlandırılan ama aslında adının Şef Ali’den geldiği söylenen kebabı denemelisiniz. Kıbrıs Konyağı’nın tadına bakabilirsiniz.  Bunun dışında Kıbrıs’ın yöresel yemekleri mücendra pilavı, erişteli mercimek çorbası, pilavuna, hellim peyniri, hellim böreği, küp kebabı, samarella, zivaniya, aliç reçeli, kolokas, cacık, fava gibi lezzetli yiyeceklerdir. Fırsatınız varsa mutlaka denemelisiniz. Bir ada ülkesi Kıbrıs’ta en çok tüketilen bir diğer yiyecek ise balık ve deniz ürünleri ile mezeler. Kıbrıs’ta her daim taze mevsim balıklarını ve çeşit çeşit mezeleri bulabilirsiniz. Deniz ürünlerinin her çeşidini ve en iyisini de Kıbrıs’ta yersiniz.
Kıbrıs’a özgü ürünlerin yanında fast food restoranları, pide, kebap ve lahmacun, et ve tavuk ürünlerinin sunulduğu restoranlar da bulabilirsiniz Kıbrıs’ta.

Kıbrıs'ta Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kıbrıs'ta çocuk dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kıbrıs'ta denize sıfır konumda yer alan küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kıbrıs'ta tekerlekli sandalyeye uygun küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Kıbrıs'ta İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kıbrıs'ta ileri yaş dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri

Kıbrıs'ta hayvan dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kıbrıs'ta havuzlu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs'ta Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kıbrıs'ta her şey dahil küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Kıbrıs Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Kıbrıs, Akdeniz'in güneyinde bulunan ve yıl boyunca sıcak iklimiyle tanınan bir adadır. Kıbrıs'ta birçok otel, erken rezervasyon fırsatları sunmaktadır. Bu fırsatlar genellikle sezonun yoğunluğuna ve otelin politikalarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Etiketler: Kıbrıs Butik otelleri, Kıbrıs Butik otel denize sıfır, Kıbrıs Otelleri, Kıbrıs Havuzlu oteller, Kıbrıs Merkez Otelleri, Kıbrıs butik otel tavsiye, Kıbrıs en güzel Otelleri, Kıbrıs Butik Doğa otelleri, Kıbrıs Doğa ile iç içe tatil yerleri, Kıbrıs Doğa ile iç içe Oteller, Kıbrıs En iyi Doğa Otelleri, Kıbrıs Denize sıfır Butik oteller, Kıbrıs Butik Otel Fiyatları, Kıbrıs En iyi butik oteller, Kıbrıs Lüks butik oteller, Kıbrıs Lüks küçük oteller, Kıbrıs şömineli oteller, Kıbrıs Jakuzili Butik Oteller, Kıbrıs balayı otelleri, Kıbrıs tarihi otelleri, Kıbrıs ısıtmalı havuzlu oteller, Kıbrıs dağ evleri, Kıbrıs kütük evleri, Kıbrıs üçgen evleri, Kıbrıs dağ otelleri, Kıbrıs sobalı oteller

Sıkça Sorulan Sorular

Kıbrıs bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Sitemizdeki tüm oteller çiftler için romantik ve tercih edilen otellerdir.
Kıbrıs bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
The Hideaway Club Hotel; keyifle döşenmiş, bağımsız girişli odalarındaki manzara sıra dışı güzellikte.
Kıbrıs bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Sitemizde yer alan oteller aileler için en uygun ve uygun konumda yerlerdir.
Kıbrıs bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Kıbrıs bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Gillham Vineyard Hotel, bağların arasında keyifli bir konaklama...
Kıbrıs bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Gül Hanım House kendinizi evinizde hissedeceğiniz sevimli bir otel. Vazolarda çiçek eksik değil.