Büyükada Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
12.06.2024
Çıkış
13.06.2024
Misafirler
2 misafir
4.7 · Harika · 14 yorum
Ada Palas Hotel, Büyükada İstanbul
Büyükada’nın en Romantik ve Kaliteli Oteli
En iyi fiyat alınıyor

Anastasia Meziki Köşk

4.4 · Harika · 7 yorum
Anastasia Meziki Köşk, Büyükada Istanbul
19.yy da inşa edilmiş şık bir otel
En iyi fiyat alınıyor
Büyükada Glamping, Büyükada İstanbul
Doğa İçinde Glamping Tesisi
En iyi fiyat alınıyor
4.7 · Harika · 3 yorum
Eskibağ, Büyükada İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Ikigai Hotel Villa Rıfat

Ikigai Hotel Villa Rıfat, Büyükada İstanbul
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
Mimoza Büyükada, Büyükada İstanbul
Mimoza Otel, Büyükada’nın Ruhu..
En iyi fiyat alınıyor
4.3 · Harika · 4 yorum
Sergüzeşt Otel, Büyükada İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Splendid Palas Oteli

4.0 · İyi · 3 yorum
Splendid Palas Oteli, Büyükada İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Büyükada Küçük ve Butik Otelleri

Büyükada. İstanbul dolaylarında, Prens Adaları olarak da bilinen adaların en büyüğüdür Büyükada. Eski adı olan Prinkipos. Yaklaşık 8000 olan nüfusu yaz aylarında oldukça artış gösteriyor. Büyükada'da şöyle araba gürültüsü ve seslerinden uzak, havası tertemiz, şehirle kıyaslandığında özellikle haftaiçi oldukça sakin olan, rengarenk sokakları, köşkleri ve evleri, manzarası, doğası güzel, hem gezip görecek hem oturup kafa dinleyecek yeri bol bir alternatif arayanlar, hem de bunu çok uzağa gitmeden, hemen yanıbaşınızda güzel bir deniz yolculuğu ile yapmak isterndiğinde, İstanbul'un Prens Adaları mükemmel bir alternatif olabilir sizler için. Büyükada Gezi Rehberinde, Büyükada'da neler yapabilir, nereleri gezip görebilirsiniz sizin için derledik.

Büyükada Otelleri nin birçoğu eski evlerin restore edilmesi ile otele dönüştürülen konaklardan oluşuyor. Büyükada butik otellerinin tamamı güler yüzlü ve kaliteli hizmeti ile ön planda. Otelde konaklarken size sundukları hizmetlerle işlerinizden de geri kalmayacaksınız. Üstelik Büyükada’da konakladığınız otelden bisiklet kiralayarak, bisiklet turuna da çıkabilirsiniz.

Büyükada'ya Tatile Ne Zaman Gidilir?

Büyükada, genellikle yaz aylarında en popüler zamanını yaşar çünkü sıcak hava, deniz ve doğal güzellikler tatilciler için cazip hale geliyor. Büyükada her mevsimde ziyaret edilebilir ve her mevsimin güzellikleri ayrı. Büyükada'yı ziyaret etmek için tercih edilen ay yaz ayı. Bu dönemde sıcak hava, güneşli günler ve deniz keyfi tatilcileri cezbediyor. Plajlarda güneşlenmek, denize girmek ve açık hava aktiviteleri yapmak için ideal bir zaman. Yaz aylarında oteller ve plajlar genellikle yoğun olabilir, bu nedenle erken rezervasyon yapmanızı öneriyoruz.

Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Ulaşım Türkiye Denizcilik İşletmelerine bağlı Şehir Hatları İşletmesinin düzenlediği vapur seferleri ve İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesinin katamaran tipi hızlı gemileri ile sağlanmaktadır.   

Vapurla yapılan ulaşımda; Sirkeci, Kabataş, Kadıköy, Bostancı, Kartal iskelelerinde gişelerde satılan jeton alınıp turnikeden atılarak geçilmekte. Ada'dan dönüşte ise ada iskelesindeki gişeden bilet alınmakta ve bu bilet inilen iskelede toplanmaktadır. Dolayısı ile yolculuk esnasında Ada'dan alınan bu bilet saklanmalıdır. Büyükada'dan diğer adalara yapılan vapur yolculuğu ücretsizdir.

VAPUR İLE YOLCULUK SÜRELERİ


Sirkeci - Büyükada: 90 dakika


Bostancı - Büyükada direkt: 30 dakika

Bostancı - Heybeliada - Büyükada: 45 dakika

Bostancı - Tekmil Adalar - Büyükada : 60 dakika

DENİZ OTOBÜSÜ İLE YOLCULUK SÜRELERİ

Kabataş - Büyükada: 30 dakika

Bostancı - Büyükada : 10 dakika  

Ada içi ulaşımda ise faytonlar kullanılmaktadır. İtfaiye, Emniyet, Belediye ve sağlık kurumlarının araçları dışında motorlu araç kullanımı yasaktır. Bu sebeple gürültü ve hava kirliliği yoktur.

Büyükada'da Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

 Büyükada’da en yüksek noktada bulunan Aya Yorgi Kilisesi ve Manastırı’na gidebilirsiniz. İnanışa göre bu kiliseye yürüyerek çıkabilenlerin dilekleri kabul olurmuş. Bu kilise, Türkiye’de başpiskoposluğun kabul ettiği tek kilisedir. Kilisenin tarihi ise 12. yüzyıla kadar uzanır. Kiliseyi ve manastırı gezerken, içinde yer alan tarihi eserleri de görebilirsiniz. Üstelik en güzel İstanbul ve ada manzarası da buradan seyredilir.    

Rahibe Kayası adı verilen ve inanışa göre kayaların üzerindeki şekillerin insanlara ve hayvanlara benzetildiği yeri görebilirsiniz. Anlatılan efsanelere göre İstanbul’da yaşayan 6. Constantinus’un kızı Euphrosyne ilk kez yedi yaşındayken buradaki Kadınlar Manastırı’nın hücrelerine kapatılır ve sonunda İstanbul özlemine dayanamayarak taşlaşır.    

İsa Tepesi denilen yerde bulunan Hristos Kilisesi ve manastırı ile Rum Yetimhanesi’ni gezebilirsiniz. Biraz harabe olmuş olsa da bugün bina halen, dünyanın en büyük ahşap monoblok yapıları arasında bulunuyor.   

Ayios Dimitios Kilisesi’ni, Hamidiye Camisi’ni görebilirsiniz.
Reşat Nuri Güntekin Köşkü’nü ziyaret edebilirsiniz. Sedef Adası'nın tam karşısında iki katlı, bahçeli, pembe pervazlı, ünlü yazar Reşat Nuri Güntekin'in uzun yıllar yaşadığı zarif bir ev iken şimdi  müzeye dönüştürülmüş. Yazarın birçok eserini yazdığı bu evi adanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri.  

Adalar Müzesi’ni mutlaka görmelisiniz. İstanbul’un ilk çağdaş kent müzesi olan Adalar Müzesi, adaların oluşumundan bugüne gelen hikâyesini yüzlerce obje, 20 bin belge, 6 bin fotoğraf, yüzlerce belgeleme çekimi, film ve sözlü tarih kayıtlarından oluşan kuruluş koleksiyonu ile ziyaretçilerine sunuyor. Müzede 400 milyon yıl önce bu denizlerde yaşamış, “Zırhlı Balık” diye bilinen balığın replikası ve yine bu sularda yaşamış 385 milyon yıllık kalamar benzeri bir yaratığın fosilini görmek mümkün...

Büyükada Alışveriş Önerileri

Ada'da birkaç antika ve vintage mağaza bulunmaktadır. Bu mağazalarda eski eşyalar, antikalar, retro kıyafetler ve benzeri ürünleri bulabilirsiniz. Eski eşyaları sevenler için bu mağazalarda gezinmek keyifli olabilir.  Ada'da birkaç sanat galerisi de mevcut. Bu galerilerde yerel sanatçıların eserlerini görebilir ve heykel, seramik gibi çeşitli sanat eserlerini alabilirsiniz.

Büyükada Eğlence Önerileri

Bisiklet Kiralama

Büyükada, araç trafiğine kapalıdır ve en yaygın ulaşım aracı bisiklet. Ada boyunca bisiklet kiralayarak ada turu yapabilir, doğanın tadını çıkarabilir ve manzaralı yolları keşfedebilirsiniz.

Kumsal Keyfi

Ada çevresinde birkaç küçük plaj bulunuyor. Gününüzü denizde yüzerek veya güneşlenerek geçirebilirsiniz. En popüler plajlar arasında Şehir Plajı ve Yörükali Plajı yer alıyor.

Büyükada Tarihçesi

Büyükada'nın tarihi, antik dönemlere kadar uzanıyor. Antik çağlarda, adanın çeşitli uygarlıklar tarafından kullanılıyordu. Persler, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi pek çok medeniyet tarafından izleri bulunan Büyükada, zaman içinde farklı amaçlar için kullanılmış. Özellikle Bizans döneminde, adada birkaç manastır da inşa edildi. Bu dönemde, adaya "Prinkipo" deniliyordu. Bizans İmparatoru II. Justinianus'un kız kardeşi Vigilia, Büyükada'da bir manastır kurdu. Ayrıca, Meryem Ana'ya adanan bir kilise olan Aya Yorgi Kilisesi de Bizans döneminde yapıldığı biliniyor. Osmanlı döneminde ise Büyükada, çeşitli vakıflar tarafından kullanılıyordu. Ada, Osmanlı İmparatorluğu döneminde "Prinkipo" adıyla anılmıştır. Osmanlı döneminde, adada birkaç köşk ve konak inşa edilmiştir. 19. yüzyılın sonlarına doğru, İstanbul'daki zenginler ve aristokratlar tarafından yazlık mekan olarak tercih edilmeye başlanmıştır. Büyükada, bu dönemde çeşitli köşklerin ve otellerin inşa edilmesiyle popüler bir yazlık bölge haline geldi. Cumhuriyet döneminde ise Büyükada'nın popülaritesi devam etmiş ve adada turizm faaliyetleri giderek artmış. Özellikle İstanbul'dan kaçmak ve yaz aylarında serinlemek isteyenler tarafından tercih edilen Büyükada, günümüzde hala popüler bir turistik destinasyon olarak biliniyor.

Büyükada Neyi ile Ünlü?

Aya Yorgi Kilisesi

Adanın en yüksek tepesinde bulunan Aya Yorgi Kilisesi, Büyükada'nın önemli dini ve turistik noktalarından biri. Ziyaretçiler, kiliseye yürüyerek veya faytonla çıkarak manzarayı ve kiliseyi görebiliyorlar.

Tarihi Konaklar ve Köşkler

Büyükada, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinden kalan birçok tarihi konak ve köşke ev sahipliği yapıyor. Bu konaklar, adanın tarihini ve mimarisini yansıtan önemli yapılar arasında yer alıyor.

Büyükada'da Nerede Denize Girilir?

Yörükali Plajı

Büyükada'nın doğu tarafında yer alan Yörükali Plajı, sakin bir ortam ve temiz deniziyle tanınıyor. Burası, doğal güzellikleri ve sessizliğiyle tercih edilen bir nokta.

Naki Bey Plajı

Büyükada'nın batı tarafında bulunan Naki Bey Plajı, genellikle sakin ve daha az kalabalık bir atmosfere sahip. Burada denizin keyfini çıkarabilir ve güneşlenerek dinlenebilirsiniz.

Liman İskelesi

Büyükada'nın merkezinde yer alan Liman İskelesi, denize girmek için ideal bir noktalardan biri. İskele çevresinde bulunan platformlardan veya denize doğrudan merdivenlerden kolaylıkla denize girebilirsiniz.

Büyükada'da Yapılacak En İyi Şeyler

Büyükada'nın en tepesinde bulunan manastır ve kiliseleri ziyaretçilerin ilk adreslerindeni, Aya Yorgi Kilisesi. Tepede soluklanmak için Yücetepe Kır Gazinosu. Aşağılarda gezinecekler için ilk adres; Sait Faik Abasıyanık Müzesi. Bir diğer adres hemen yanıbaşındaki Heybeliada Rum Ortodoks Ruhban Okulu. Burgazada'ya da uğrayacaksanız Kalpazankaya'da bir yemek muhabbeti olmazsa olmazlardan. Büyükada'daki bir diğer muhteşem manzara alternatifi de Hızır İlyas Tepesi. Dünya'nın en büyük ikinci ahşap binası olan Büyükada Rum Yetimhanesi'ni de görmeyi unutmayın.

Büyükada'da Yeme – İçme Önerileri

Büyükada’da hemen her yerde kafe, restoran ve fast food restoranlarına rastlayabilirsiniz. İsterseniz tost, gözleme, mantı ya da ev yemekleri; isterseniz de ızgara et ve tavuk çeşitleri, kebap, pide ve lahmacun gibi yemekleri bulabilirsiniz. İsterseniz biraz daha tepelere çıkıp oralardaki restoranlarda, kendin pişir kendin ye tarzı mekânlarda mangal keyfi yapabilirsiniz.   

Sahil kenarına sıralanan restoranlarda taze mevsim balıklarının tadına bakabilir, çeşit çeşit deniz ürünlerini ve zeytinyağlı mezeleri tadabilirsiniz. Gün batımında, muhteşem İstanbul manzarasına karşı balık keyfi bambaşka bir deneyim olacaktır. Naciye abladan papaz şarabı isteyebilir, sabahları Büyükada pastanesinden Hüseyin bey'in pudra şekerli sade ve kremalı olan böreği tavsiye edebiliriz.
Günün her saati Yengen tostu yiyebilirsiniz. Çarşı içinde midye-bira- patates kombinasyonu Ada'da bambaşka.. Sarıyer ve Roma dondurmacılarında dondurmanın her çeşidini yiyebilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıktıysanız pastanelerden mis gibi yükselen poğaça kokuları eşliğinde, denize karşı çay ve poğaçanın keyfine varabilirsiniz.   

Ali Baba, Capri ve Milto size ada limanında önerebileceğimiz restoranlardan sadece bir kaçı.

Villa Rıfat ada merkezine doğru ilerlerken yolunuz üstünde olan bir restoran. Villa Rıfat adından da anlaşılacağı gibi adanın klasik mimarisini yansıtan eski bir villaya kurulmuş.

Özellikle Cuma ve Cumartesi günleri gece eğlencesi için bir tavernayı tercih edecekseniz burası By-Şükrü olmalı.

Yer Önerisi

Büyükada Ada Palas Otel, Secret Garden adlı bahçesinde, Büyükada’nın büyülü atmosferiyle birlikte, güne zinde başlayacağınız zengin bir kahvaltı sofrası sunuyor. Ayrıca romantik bir akşam yemeği için de tercih edebilirsiniz. Otel konuklarına indirimli alkollü içecek hizmeti de sunuyorlar.

Chocowhite

 Halil Yıldırım önderliğinde adanın kesinlikle en ağız sulandıran duraklarından biri olan Chocowhite, meşhur Splendid Palace Hotel’in içinde bulunuyor. Milföyden tartlara kadar her seçenek çok lezzetli, ancak profiterolleri başrolü kapıyor.

Bahçede Sinek Kafe

İki kız kardeşin ruhunu katarak yarattığı, adanın nispeten daha tenha olan Maden semtinde bulunan Bahçede Sinek Kafe, klasik müzik eşliğinde kahvaltı edebileceğiniz naif bir mekan:

Eskibağ Teras Restaurant

Eskibağ plajının tepesinde konumlanan restoranda da gün batımları yine şahane

Büyükada Pastanesi

Adanın eskisi ve lokallerin vazgeçilmez adresi Büyükada Pastanesi, çarşının muhteşem kokular yayarak hemen fark edilen dükkanlarından biri

Elio Sedef

Büyükada’nın yanı başında bulunan Sedef Adası’nda hem restoran hem de beach club olarak hizmet veren Elio, bütün bir günü geçirmek için İstanbul’a yakın alternatif arayanlara bir cennet.

Büyükada Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Büyükada'da çocuk dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Büyükada'da Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Büyükada'da denize sıfır konumda yer alan küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Büyükada'da Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Büyükada'da tekerlekli sandalyeye uygun küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Büyükada'da İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Büyükada'da ileri yaş dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Büyükada'da Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Büyükada'da hayvan dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Büyükada'da Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Büyükada'da havuzlu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Büyükada'da Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Büyükada'da her şey dahil küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Büyükada Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları 

Büyükada gibi popüler bir tatil destinasyonunda erken rezervasyon yapmak, daha iyi fiyatlar ve daha geniş seçenekler elde etmenizi sağlayabilir. Büyükada'da oteller genellikle yaz aylarında yoğun talep gördüğü için özellikle erken rezervasyon dönemlerinde çeşitli indirimler ve avantajlar sunuyorlar.

Otel Web Siteleri

Büyükada'daki otellerin resmi web sitelerini ziyaret ederek erken rezervasyon fırsatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bazı oteller, erken rezervasyon yapılması durumunda indirimler veya ek hizmetler sunabiliyor.

Online Seyahat Siteleri

Booking.com, Expedia, Hotels.com, Küçük Oteller gibi online seyahat siteleri, Büyükada'daki otellerde erken rezervasyon dönemlerinde özel teklifler sunarlar. Bu siteleri düzenli olarak kontrol ederek fırsatları takip edebilirsiniz.

Sosyal Medya ve E-posta Abonelikleri

Büyükada'daki otellerin sosyal medya hesaplarını takip etmek veya e-posta aboneliklerine kaydolmak, özel fırsatlar ve indirimler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar. Bu şekilde, erken rezervasyon dönemlerinde yapılan duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

Sadakat Programları

Büyükada'daki bazı otellerin sadakat programları vardır ve bu programlara kaydolarak erken rezervasyon indirimlerinden ve özel avantajlardan faydalanabilirsiniz. Düzenli olarak konakladığınız bir otelin sadakat programına katılarak gelecek rezervasyonlarınızda indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Grup Rezervasyonları

Büyükada'ya grup halinde seyahat ediyorsanız veya bir etkinlik için konaklama ihtiyacınız varsa, oteller genellikle grup rezervasyonları için özel fiyatlar ve indirimler sunarlar. Bu durumu otelle önceden görüşerek değerlendirebilirsiniz.
Etiketler: büyükada otelleri, büyükada balayı otelleri, büyükada deniz kenarı otel, büyükada butik otelleri, büyükada jakuzili otel, büyükada havuzlu otel, büyükada şömineli otel, büyükada deniz manzaralı otel, büyükada doğa içinde otel, büyükada otel, büyükada denize sıfır butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Büyükada bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Zaman tünelinde sıkışıp kalmış atmosferi ve modern tipli odaları ile çiftlere layık bir sürpriz sunuyor Sergüzeşt Otel.
Büyükada'da hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Tarihten süzülmüş şaşırtcı detayları ile Splendid Palas Otel, adanın en özel oteli. Manzara tam manasıyla İstanbul'un günümüzdeki halini gözler önüne seriyor...
Büyükada bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Eskibağ Otel sevimli bir huzur yeri. Ailelerin de rahatlıkla konaklayabileceği konfora sahip.
Büyükada bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Büyükada bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Aradığınız eğer tarihi atmosfer ise; Splendid Palas Otel kulvarının epey ötesinde yer alıyor. Kişisellik duygusunu iyi taşıyan şık ve özel bir yer.
Büyükada bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Splendid Palas Otel; kahvaltısı iddialı. Övgüleri hak ediyor.
Büyükada bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
19. yüzyıldan kalma kagir ahşap bir köşk Ada Palas Hotel. Klasik mobilyalarla döşenmiş, konforlu ve şık odaları bulunuyor. Ada merkezi iki dakika yürüme mesafesinde.
Büyükada bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Sergüzeşt Otel, güzel bahçesinde oturup bir daha kalkamayacağınız kadar huzur ve keyif sunuyor.
Büyükada bölgesinde Aya Yorgi Kilisesi yakınlarındaki oteller hangileri?
Aya Yorgi Kilisesi, merkeze 3 km uzaklıkta bulunuyor.
Büyükada bölgesinde Nakibey Plajı yakınlarındaki oteller hangileri?
Nakibey Plajı, merkeze yaklaşık 1.5 km uzaklıkta bulunuyor.
Büyükada bölgesinde Hesed Le Avraam Sinagogu yakınlarındaki oteller hangileri?
Hesed Le Avraam Sinagogu, merkeze 750 m uzaklıkta bulunuyor.