Ağva Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
24.05.2024
Çıkış
25.05.2024
Misafirler
2 misafir

Ağva Beyaz Ev, +18

4.6 · Harika · 17 yorum
Ağva Beyaz Ev, +18, Ağva İstanbul
Lüks Küçük Otel, Nehir üzerinde şömine ve jakuzili
En iyi fiyat alınıyor

Park Mandalin Hotel, +15

4.4 · Harika · 9 yorum
Park Mandalin Hotel, +15, Ağva İstanbul
Nehir kenarında ağaçlar arasında şömineli otel.
En iyi fiyat alınıyor

Ağva Dachas Hotel

5.0 · Harika · 2 yorum
Ağva Dachas Hotel, Ağva İstanbul
Nehir kenarında taş evler
En iyi fiyat alınıyor

Greenline Guest House, +12

4.4 · Harika · 22 yorum
Ağva Greenline Guest House | Ağva, Istanbul
Konforlu odaları, iyi yemekleri, özel seçki müzikleri ile öne çıkıyor.
En iyi fiyat alınıyor
Mata Otel, Ağva İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Wineport Lodge Hotel

4.6 · Harika · 22 yorum
Wineport Lodge Hotel, Ağva Istanbul
Ağva Nehir Kenarı Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor

Ağva Küçük ve Butik Otelleri

Ağva, yemyeşil doğası, iki yanında akan Göksu ve Yeşilçay nehirleri, cephesinde Karadeniz'in masmavi suları ve birbirinden lezzetli balıkları ile İstanbul'un kuzeydoğusunda yer alan bir doğa harikası... Ağva otelleri ise nehir kenarında. İstanbul 'a sadece 97 km uzaklıktaki Ağva, Şile ilçesine bağlı bakir kalmış yerden biri. Eskiden çoğunlukla bahar ve yaz aylarında İstanbullular içi sayfiye yeri sayılan ama artık kışın da şehrin gürültüsünden kaçmak ve huzur içinde bir tatil geçirmek isteyenler için Ağva bir numaralı tercihi durumunda... 


İzmit'in Çal Tepesi'nden doğup gelen Göksu ve Yeşilçay derelerinin Karadeniz'e döküldüğü yerde, zamanla oluşan delta üzerine kurulan bu şirin beldenin belki de en çekici yanı bu derelerin yemyeşil kıyıları. Ağva Otelleri, Ağva Butik Otel ve Nehir Evleri ve Restoranlar buralara kurulmuş, yörenin tüm aktiviteleri bu kıyılarda gerçekleştiriliyor.Kusursuz bir çevre
 Ağva, Karadeniz kıyısında 3 km. uzunluğunda kumsala sahip. Yerleşim yerleri çoğunlukla hayli içeride ve çamlıkların arkasında yer aldığı için burada deniz kirliliği yaşanmıyor. Kumsal her zaman tertemiz sizleri bekliyor.


Doğal plajı ve doğa harikası yeşili, etrafında yer alan bakir koylar, adacıklar, ormanlarla doğallığın iç içe ve oksijen oranının çok yüksek olduğu bir bölge. Kilim Koyu, Gelin Kayası, Saklı Göl mutlaka keşfedilmesi gereken yerler. Gelin Kayası denmesinin sebebi, beyaz olması ve duvaklı bir geline benzemesi. Gelin Kayasının bu adı almasının sebebine gelince, beyaz olması ve duvaklı bir geline benzemesi.
 Yerinde duramayanlar için de ideal
!

Balık avlamaya meraklıysanız Ağva kıyıları sizin için biçilmiş kaftan. Burada balığa doyacaksınız. Karadeniz'e kıyısı olması nedeniyle ve iki nehir arasında kurulması sebebiyle burada her tür balık bulunuyor. Ağva'nın merkezindeki gözünüze çarpacak en önemli şeyler balıkçı tekneleri olacaktır. Balıkçılarla sohbet edebilir, çay içebilir hatta birlikte balığa bile çıkabilirsiniz. Yöredeki tesislerde her zaman mevsimin taze balıklarını bulabilirsiniz.
 Ağva otelleri bu konuda sizi yönlendirceklerdir.

Eşsiz tabitatıyla keşfedilmeye hazır Ağva'da, yaz kış su sporları (dere kıyısında kano, deniz bisikleti) kış aylarında fitness, doğası itibariyle trekking ve avcılık yapabilirsiniz. Ormanda yürüyüş, koşu, bisiklet, kamping gibi aktiviteler için son derece uygun olan Ağva, yazın Karadeniz'in hırçın sularında serinlemek isteyenler için de ideal. Kaplumbağa, ceylan, kurt, çakal, yaban domuzu, tilki, birçok kuş türü barındıran Ağva avlanmaya da çok uygun. Temiz havayı buram buram solumak, romatizmal hastalıklara iyi geldiği söylenen şifalı kumsalında yürümek, dere kıyısındaki restoranlarda lezzetli balıkları tatmak da Ağva'nın keyfine varırken ihmal etmemeniz gerekenler.


Ağva'ya Tatile Ne Zaman Gidilir?

İlkbahar ayları, Ağva'yı ziyaret etmek için ideal zamanlardır. Bu dönemde hava sıcaklıkları ılımandır, doğa yeşillikler içindedir ve rengarenk çiçeklerle süslenir. Doğa yürüyüşleri yapmak, piknikler düzenlemek ve nehirde teknelerle gezinti yapmak için mükemmel bir zaman.

Ağva'ya Nasıl Gidilir?

Ağva'ya, İstanbul merkeze yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta ve Şile ilçesine bağlı bir belde. Ağva’ya, Şile yolu üzerinden birkaç farklı güzergâhtan gelmek mümkün. İstanbul-Şile arası otobanı takip ederek, Ağva'ya sahil yolundan gitmek en kısası. Ama biz, daha uzun olsa da, yeşillikler içindeki dağ yolunu seçtik. Şehirden çıktıktan yaklaşık bir buçuk saat sonra Ağva'da olabilirsiniz.
Ayrıca Üsküdar-Şile ve Ağva arasında düzenli otobüs seferleri de yapılıyor.
Eğer Ağva’ya farklı illerden ve özel aracınızla gelecekseniz bazı önemli yol bilgileri şöyle:
İstanbul Ağva arası mesafe 90 kilometre ve yaklaşık 1 buçuk saat sürmektedir.
Kocaeli Ağva arası mesafe 48 kilometre ve yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Bursa Ağva arası mesafe 194 kilometre ve yaklaşık 3 buçuk saat sürmektedir.
Ankara Ağva arası mesafe 405 kilometre ve yaklaşık 5 saat sürmektedir.
İzmir Ağva arası mesafe 515 kilometre ve yaklaşık 7 buçuk saat sürmektedir.

Ağva'da Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

•    Kalemköy Kalemköy'de bulunan kilise kalıntılarının Romalılara ait olduğu bilinmektedir. Bunun yanında yine Kalemköy’de çeşitli mezar taşlarının Roma döneminden kaldığı bilinmektedir.
    

•    Hacıllı Köyü Hacıllı Köyü’nde Gürlek Mağarası bulunmaktadır, Gürlek Mağarası’nın yapılan çalışmalar ve araştırmalarda 3. yüzyıl sonlarından kalma olduğu bilinmektedir. Yine Hacıllı Köyü’nde bulunan Hisar Tepe' de bu tarihlerden kalma bir kale kalıntısı da bulunmaktadır.
    

•    Sungurlu Mahallesi Ağva Sungurlu Mahallesi’nde tarihi tam olarak bilinmeyen; fakat bölgeye ilk yerleşen Türklerden kalma olduğu tahmin edilen bir dağ değirmeni bulunmaktadır. Ağva' da yaşayan yerli halka manav denir. Bugün Ağva'nın yerlisi olarak kabul edilen bu halkın 14. yüzyılda Balıkesir, Karaman ve Konya bölgesinden gelen Türkmen boylarından olduğu söylenir.

Ağva'nın doğal güzellikleri
Ağva, İstanbul'un nadir güzellikteki bakir kalan beldelerinden biridir. Karadeniz'e 3 kilometre kıyısı bulunan bir kumsala sahip olup çeşitli bölgelerinde yine çok büyük uzunluktaki kumsallar, koylar ve doğal deniz mağaraları bulunmaktadır. Bu özelliği ile hem İstanbul’da hem Marmara Bölgesi’nde bulunamayacak güzelliklere ev sahipliği yapmaktadır. Ağva etrafı çam ormanları ile çevrili olduğu ve Karadeniz kıyısında olduğu için tertemiz bir havaya sahiptir.
Ağva'da görebileceğiniz bazı bölgeler;
 Kilimli koyu
, Kadırga koyu
, Gelin kayası
, Saklı göl.

Yapılacak en iyi şey yürüyüş yapmak, derede gezmek.

Ağva Alışveriş Önerileri

El Sanatları ve Sanat Galerileri

Ağva'da birçok sanat galerisi ve el sanatları dükkanı bulunuyor. Burada yerel sanatçıların eserlerini ve el yapımı ürünleri bulabilirsiniz. Tablolar, seramikler, takılar gibi ürünler alarak sevdiklerinize veya kendinize özel bir hediye satın alabilirsiniz.

Antika ve Vintage Ürünler

Ağva'da antika ve vintage dükkanları da mevcut. Bu dükkanlarda eski eşyalar, antikalar, retro eşyalar ve nostaljik objeler bulabilirsiniz. Eski eşyalarla dekorasyon yapmayı sevenler burada ki dükkanları mutlaka ziyaret etmeli.

Ağva Eğlence Önerileri

Kano ve Rafting

Ağva'nın nehirlerinde kano veya rafting yapmak heyecan verici bir deneyim olabilir. Nehirlerdeki sakin suları veya hafif akıntıları keşfederken keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Balık Tutma

Ağva, balık tutma tutkunları için ideal bir yer. Nehirlerde veya denizde balık tutarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca bölgedeki restoranlarda taze deniz ürünlerini tadabilirsiniz.

Ağva Tarihçesi

Ağva'nın tarihçesi oldukça eskiye dayanıyor. Antik dönemlerden itibaren çeşitli uygarlıkların yaşadığı ve yerleşim gördüğü biliniyor.  Osmanlı döneminde Ağva, tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu bir köy olarak bilinirdi. Ancak 20. yüzyılın başlarından itibaren turizm potansiyeli fark edilmeye başlandı. Özellikle İstanbul'a yakınlığı ve doğal güzellikleri nedeniyle, Ağva zamanla popüler bir hafta sonu kaçış noktası haline geldi. 1980'lerden itibaren turizm altyapısının gelişmesiyle birlikte, Ağva'nın turistik değeri daha da arttı. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken küçük butik oteller, restoranlar ve aktivite merkezleri bölgede yaygınlaşmaya başladı. Günümüzde Ağva, doğa turizmi ve nehir turizmi açısından önemli bir nokta olarak konumlanıyor.

Ağva Neyi ile Ünlü?

Göksu ve Yeşilçay nehirleri, Ağva'nın en bilinen yerlerinden. Bu nehirlerde yapılan teknelerle nehir turları, ziyaretçiler için popüler bir aktivite oluyor.

Ağva'da Nerede Denize Girilir?

Kilimli Koyu

Ağva'nın en popüler plajlarından biri olan Kilimli Koyu, doğal güzellikleri ve temiz denizi ile biliniyor. Burada denize girmek için uygun alanlar bulabilirsiniz.

Kurfalı Plajı

Ağva'nın en güzel plajlarından biri olan Kurfalı Plajı, sığ denizi ve temiz kumsalıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyoruz. Burada denize girmek oldukça keyifli olabilir.

Ağva'da Yapılacak En İyi Şeyler

Ağva’ya gelip de ne yapılır diye düşünmeyin. Bu doğa harikası beldede yapacağınız o kadar çok aktivite var ki…. Ağva’ya nehir boyu kano veya deniz bisikleti ile gezinti yapılabilir ve balık tutabilirsiniz. Ağva’da yürüyüş için çok elverişli Kilimli ve Kadırga koylarını değerlendirmek de farklı bir alternatif olabilir.    

Şile’de ise Kale bölgesi ve de Şile içinde veya sahilinde kafe ve restoranlarda denize karşı keyif yapabilirsiniz.
Ağva’da bisiklet kiralayabilir, Karadeniz’e akan çayları seyrederek koylara ulaşabilirsiniz. Saat başı tekne turunun düzenlendiği Ağva’da, Kilim Koyu ve Gelin Kayası mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında.

Balık Tutmak: Ağva, iki nehrin arasında kalmasından dolayı balık bolluğunun yaşandığı yerlerden biri. İsterseniz nehirde, isterseniz denizde balık avlayarak gününüzü en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Ağva’ya gelirken yanınıza oltanızı almanızı tavsiye ederiz.


ATV Safari

 Ağva’da her türlü hava şartında düzenlenen ATV safari turları, maceraperestlerin ilgisini çekebilir. ATV sürüş alanları ile ilgili dere kenarında bulunan restoranlardan bilgi alabilirsiniz.

Bisiklet

Ağva’nın eşsiz doğasında bisikletinizle geziler yapabilir, çevredeki koruları, şelaleleri ve mağaraları keşfedebilirsiniz. Eğer bisikletinizi yanınızda getirmediyseniz çevreden bisiklet kiralamak için ve gezi parkurları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tekne Turlar

Ağva'da düzenlenen tekne turlarına katılarak Kilimli Koyu'nu ziyaret edebilir, nehir gezintisi yapabilirsiniz.
Ağva'da pazar, cuma günleri kuruluyor. Bu pazarda yöre insanının kendilerinin yetiştirdikleri ürünlerini bulabilirsiniz. Hem bu ürünler doğal, hem de hormonsuz ve sağlıklı. Ayrıca çarşı içinde yer alan 70 yıllık fırından alacağınız ekmekin ünü Ağva'nın sınırlarını bile aşmış durumda. Burada yiyeceğini ekmekin tadına başka hiçbir yerde varamayabilirsiniz.

Ağva'ya gelirken yanınıza fotoğraf makinenizi almazsanız, yemyeşil doğayı, ağaçlar arasından Karadeniz'e dökülen nehirleri gördüğünüzde pişman olabilirsiniz.Ağva'da Yeme – İçme Önerileri

Tam bir balık cenneti olan Ağva’ya gelip de balık yemeden dönmek olmaz. Göksu Deresi’nin kıyısındaki restoranlarda ve otellerin restoranlarında her mevsim uygun balık bulmak mümkün. Tabii balığın yanında harika mezeler ve deniz ürünlerini de… 
       

Hangi mevsimde giderseniz gidin, damak zevkinize uygun balığı yemeden dönmeden Ağva’dan. Gittiğiniz mevsime göre Ağva’da palamut, çinekop, lüfer, levrek, hamsi, tekir… Pek çok farklı ve lezzetli balık türünü bulabilirsiniz.
 Ağva’da sadece balık yok tabii ki. Balık sevmeyenler ya da yemek istemeyenler için, Ağva restoranlarında her damak tadına uygun yemekler bulabilmeniz mümkün. Ağva’daki restoranlarda ülkemizin mutfağından farklı lezzetleri de bulabilirsiniz.

Park Mandalin Hotel Restaurant

Otelin iskelesine kurulmuş olan restaurantında bol çeşitli sabah kahvaltısı, balık, köfte, tavuk ızgara seçenekleriyle akşam yemeği yemeyi tercih edebilirsiniz.

Wineport Lodge Ağva

Kış’ın Şömineli Restaurant’da, yazın Göksu Nehri kıyısında Doğa’nın keyfine, damak tadı ile de değer katmak isteyenler için farklı lezzetler ve zengin seçenekler sunmakta. Pazartesi hariç her gece Babil Şarap Evi’nde, canlı müzik eşliğinde Anadolu üzümlerinin kadehlere yolculuğuna tanıklık edilmekte.

Kilimli Restaurant

Ağva’nın gizli cenneti Kilimli Koyu’na bakan restaurantın manzarasına doyamayacaksınız. Istanbul’un en önemli restaurantlarına gönderilen balıklar işte burada tutuluyor ve Kilimli Restaurant’ta sizlere tazecik sunuluyor. Tüm sıcak ve soğuk mezeleri ile balıkları nefis.

Liman Restaurant

Ağva’da 1976’dan beri hizmet veren Liman, Yeşilçay deresi kenarında yer alıyor. Kalamar tava ve tereyağlı karidesine doyum olmuyor.

Gizli Bahçe Restaurant

Göksu Deresi üzerinde yer alan Gizli Bahçe Restaurant’ın açık ve kapalı alanı bulunuyor. Açık kısmında nehir manzarasında özel Karadeniz mezeleri yiyebilir, yine balığın en tazesini bulabilirsiniz.

Kahvaltı

Şengül Çiftliğini önerebiliriz.

Ağva'da Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Ağva'da çocuk dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Ağva'da Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Ağva'da denize sıfır konumda yer alan küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Ağva'da Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Ağva'da tekerlekli sandalyeye uygun küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Ağva'da İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Ağva'da ileri yaş dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.  

Ağva'da Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Ağva'da hayvan dostu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Ağva'da Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Ağva'da havuzlu küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Ağva'da Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Ağva'da her şey dahil küçük ve butik otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz. 

Ağva Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları 

Ağva'ya gidecekseniz tatil planlarınızı önceden şekillendirebilir ve uygun fiyatlarla konaklama imkanından faydalanabilirsiniz. Otellerin duyuru bülteninden ya da sezon sonu fiyatlarıyla erken rezervasyon yapabilirsiniz.

Etiketler: ağva otelleri, ağva balayı otelleri, ağva nehir kenarı otel, ağva butik otelleri, ağva jakuzili otel, ağva havuzlu otel, ağva şömineli otel, ağva nehir manzaralı otel, ağva doğa içinde otel, agva otel, ağva nehir kenarı butik otel fiyatları, ağva bungalov otelleri, ağva'da bungalov evleri, En iyi ağva otelleri, en güzel ağva otelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Ağva bölgesinde çiftler için en uygun oteller hangileridir?
Greenline Guest House'a doğal çevrenin güzelliği bonusu olmuş. Romantik bir nehir oteli...
Ağva bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Nehir otelinin fevkalade zarif yorumlanmış hali Greenline Guest House'dur. Zerafeti ve hiç azalmayan özeniyle konuklarını ağırlıyor.
Ağva bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Tranquilla Nehir Evi, birbirinden şirin bungalovlardan oluşuyor. Bahçede adını bilmediğimiz onlarca alaca bitki... Büyülü bir yer.
Ağva bölgesindeki otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ağva bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Ağva Park Mandalin Hotel'in her karışı bakımlı ve çok özenli. Doğanın sesleriyle, ıhlamur ağaçlarının kokusunun harmanlandığı bir atmosferde, birkaç gün hak ettiğiniz sükunetin tadına layıkıyla varabiliyorsunuz.
Ağva bölgesinde güzel kahvaltısı ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Lethe Hotel nehire sıfır vaziyette, ceviz ağaçlarının gölgesi altında envai çeşit lezzetlerle dolu bir kahvaltı sunuyor.
Ağva bölgesinde evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Beyaz Ev evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Ağva bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Sabiha Gökçen Havalimanı Ağva'ya 67 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Ağva bölgesinde şöminesi bulunan oteller hangileridir?
Beyaz Ev yerele özgü sıcaklığı, içtenliği ve şömineli odaları ile huzura varabileceğiniz bir yer.
Ağva bölgesinde villa ve dağ evi kiralama seçenekleri nelerdir?
Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Ağva bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?
Wineport Lodge Hotel'in son derece davetkar bir gustosu var. Ruhunu korumuş bir yer.
Ağva bölgesinde Göksu Deresi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Göksu ve Yeşilay deresinden batıda olan Göksu; inanılmaz bir yeşilliğe sahip. Kanolarla-kayıklarla keşif gezilerine çıkabilirsiniz. Ayrıyetten köy merkezinin dere üzerinde olması kendine özgü bir sevimlilik yaratmış Ağva’da... Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Ağva bölgesinde Kurfallı Plajı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Uçsuz bucaksız Kurfallı Plajı hayli yayvan bir kumsal. Etrafta birkaç ufak bakir kumsal daha var. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.