Kazdağları Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.07.2024
Çıkış
14.07.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 3 yorum
Cabras Kazdağları, Kazdağları Balıkesir
Doğa içinde şömineli lüks dağ oteli
En iyi fiyat alınıyor

Kısık Konağı - Yeşilyurt Köyü

4.6 · Harika · 20 yorum
Kısık Konağı - Yeşilyurt Köyü, Çanakkale
Kocaman avlusu, farklı farklı döşenmiş güzel odaları ve Sevgi Hanımın yemekleri...
En iyi fiyat alınıyor

Casa Mila Kazdağları, +12

5.0 · Harika · 3 yorum
Casa Mila Kazdağları, +12, Kazdağları Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

Çetmihan Otel Yeşilyurt Köyü

5.0 · Harika · 13 yorum
Çetmihan Otel Yeşilyurt Köyü, Kazdağları Çanakkale
Her adımda sanat ve huzur yanıbaşınızda...
En iyi fiyat alınıyor

Erguvanlı Ev - Yeşilyurt Köyü

4.6 · Harika · 20 yorum
Erguvanlı Ev - Yeşilyurt Köyü, Çanakkale
Yemyeşil bir doğada, zihnimi ve bedenimi dinlendireceğim her şey çevremde...
En iyi fiyat alınıyor

Eva Lavanda Kazdağları

Eva Lavanda Kazdağları
En iyi fiyat alınıyor

İda Taş Konak - Yeşilyurt Köyü

4.3 · Harika · 8 yorum
İda Taş Konak - Yeşilyurt Köyü, Kazdağları Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

Karye Müze Otel - Yeşilyurt Köyü

5.0 · Harika · 6 yorum
Karye Müze Otel - Yeşilyurt Köyü Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

Kazdağı Atilabey Konağı

4.5 · Harika · 8 yorum
Kazdağı Atilabey Konağı, Kazdağları Çanakkale
Kazdağları’nda şelalesi olan tek otel
En iyi fiyat alınıyor

Manici Kasrı Hotel, Yeşilyurt Köyü

4.0 · İyi · 11 yorum
Manici Kasrı Hotel, Yeşilyurt Köyü Çanakkale
Lüks Otel
En iyi fiyat alınıyor

Nadas Kaz dağları, 18+

5.0 · Harika · 2 yorum
Nadas Kaz dağları, 18+, Kazdağları Çanakkale
Lüks ve Tasarım Otel
En iyi fiyat alınıyor

Kazdağları Küçük ve Butik Otelleri

Kaz Dağları eteklerinde konumlanmış, muhteşem bir doğaya sahip Yeşilyurt Köyü, doğaseverlerin son yıllardaki gözdesi. Eski adıyla Büyük Çetmi olarak bilinen köy, bugün doğayla kucaklaşmak isteyenlerin, temiz hava alıp yenilenmek isteyen tatilcilerin tercihleri arasında en başlarda yer alıyor. Efsanelere konu olacak güzellikteki doğası, tarihi ve yemyeşil ağaçları ile görülmeye değer yerlerden biri olan Kazdağı’nda, çok sayıda olmasa da Kazdağı oteli ya da Kazdağı butik oteline rastlayabilirsiniz.  Doğayla iç içe konumlanmış Kazdağı Yeşilyurt Köyü otelleri, misafirlerine bol oksijenli, çam havasını ve dinlenmeyi vaat ediyor. Kaz dağları butik otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle doğanın yapısına uygun olarak yapılan oteller, mimari açıdan klasik yapıda olsalar da günümüz modern imkânlarının hemen hepsine sahipler. Otellerin yanı sıra Kazdağı’nda pansiyonlara da rastlayabilirsiniz. Kazdağı otelleri, temiz havasının sunduğu nimetlerden faydalanmak isteyen çok sayıda turisti misafir ediyor.   

Kaz Dağları Tatile Ne Zaman Gidilir?

Kaz Dağları, Türkiye'nin batısında yer alan ve doğal güzellikleriyle ünlü bir bölge. Kaz Dağları'na tatil için gidilecek en uygun zamanlar genellikle ilkbahar ve yaz ayları. Ancak, bölgenin iklimi ve doğal yapısı nedeniyle her mevsim ziyaret edilebilir. Kaz Dağları'na gitmeden önce hava durumunu kontrol etmek ve mevsim koşullarına göre hazırlıklı olmak önemlidir.

Kaz Dağları Nasıl Gidilir?

Eğer otobüsle bölgeye gelecekseniz Edremit’e kadar gelip buradan şehir içi ulaşım imkânlarını kullanarak Yeşilyurt Köyü’ne ulaşabilirsiniz.   

Kendi aracınızla gelecekseniz ve Yeşilyurt Köyü'ne İzmir üzerinden geliyorsanız, Küçükkuyu'yu geçtikten 3 kilometre sonra Yeşilyurt Köyü tabelasından dönüp yolu takip ederek ulaşabilirsiniz. Eğer Çanakkale tarafından geliyorsanız, Ayvacık ilçesini geçtikten sonra yaklaşık 30 km. devam etmeniz gerekiyor. Yolun solunda Yeşilyurt Köyü tabelasından köye giriş yapabilirsiniz.    
       

Ankara ve İstanbul üzerinden gelenler Bursa Yolu’nu kullanabilirler. Balıkesir üzerinden de Yeşilyurt Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Yolculuk biraz uzun sürse de çok da fark etmiyor.
 İsterseniz İstanbul Avrupa tarafından ya da Tekirdağ’dan gelirken Çanakkale Kilitbahir’den ya da Lapseki’den motorlarla ya da teknelerle karşıya geçebilirsiniz.
Kendi aracınızla gelecekseniz bazı yol bilgilerimiz şöyle:
•    İstanbul – Yeşilyurt Köyü arası yaklaşık 515 kilometre ve 7 buçuk saat sürmektedir.
•    Bursa – Yeşilyurt Köyü arası yaklaşık 290 kilometre ve 4 saat 15 dakika sürmektedir.
•    Ankara – Yeşilyurt Köyü arası yaklaşık 675 kilometre ve 9 saat 10 dakika sürmektedir.
•    İzmir – Yeşilyurt Köyü arası yaklaşık 225 kilometre ve 4 saat 15 dakika sürmektedir.
•    Eskişehir – Yeşilyurt Köyü arası yaklaşık 440 kilometre ve 6 saat 20 dakika sürmektedir.

Kaz Dağları'nda Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

-Adatepe’deki Zeytinyağı Müzesi’ni gezebilirsiniz. 

-Şahindere Kanyonu’na gidebilirsiniz. Kanyonun başında bulunan Şahin Kalesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. 

-Edremit’e veya yakınlardaki Güre Kaplıcaları’na günü birlik seyahatler düzenleyebilirsiniz.

-Hasanboğuldu Şelalesi 

-Pınarbaşı ve Sütüven Şelaleri

-Tahtakuşlar Köyü Etnografya Galerisi

-Şahindere Kanyonu

-Antandros Antik Kenti

Kaz Dağları Alışveriş Önerileri

-Alışveriş yapmak isteyenler için mutlaka zeytinyağı ve zeytin çeşitlerinden almalarını tavsiye ediyoruz. Yörede yetişen ürünlerden yapılan zeytinyağı ve zeytinler organik ve sağlıklı. Yağın tadı damağınızda kalacak, emin olun. 

-Bir de Kaz Dağları’nın doğasında yetişen doğal kekik. İster taze ister kuru olarak bulabilirsiniz, hatta kekik suyu da satılıyor. Bu şekilde de temin edebilirsiniz.

Kaz Dağları Eğlence Önerileri

Yamaç Paraşütü

Kaz Dağları'nın muhteşem manzarası eşliğinde yamaç paraşütü yaparak unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Bölgede profesyonel eğitmenler eşliğinde bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz.

Kaz Dağları Tarihçesi

Kazdağı, Antik dönemlerde "İda" olarak biliniyordu. Birçok çok önemli olaya ev sahipliği yapmıştır. İsminin Giritli denizciler tarafından, Girit'te Zeus'un doğduğu İda Dağı'na atıfta bulunmak için İda konduğu mitolojide yer almaktadır. Homeros'un İliada destanında "bin pınar İda" olarak geçmektedir. Homeros İlyada destanında ‘‘Bol pınarlı, vahşi hayvanların anası’’ olarak sık sık bahsetmiştir. Efsaneye göre Hera, Afrodit ve Athena'nın katıldıkları, Truva Savaşı'na yol açan güzellik yarışması da burada yapılmış, Tanrılar Truva Savaşı'nı buradan izlemiş ve Afrodit ilk kez burada âşık olmuştur.

Kaz Dağları Neyi ile Ünlü?

İda Dağı (Mount Ida)

Kaz Dağları'nın en yüksek noktası olan İda Dağı, mitolojide önemli bir rol oynamaktadır. Yunan mitolojisine göre, tanrılar ve tanrıçaların yaşadığı Olimpos Dağı'nın yanında yer alır ve Tanrıça Hera'nın güzellik yarışmasının yapıldığı yer olarak bilinir. Ayrıca, Truva Savaşı'nın kahramanlarından Paris'in, Aphrodite'nin altın elması için Athena, Hera ve Aphrodite arasında yaptığı seçim burada gerçekleşmiştir.

Kaz Dağları Nerede Denize Girilir?

Kaz Dağları, Türkiye'nin batısında, Çanakkale iline bağlı Edremit Körfezi'nin kıyısında yer almaktadır. Bu nedenle, Kaz Dağları'na denize girmek için en uygun noktalar genellikle Edremit Körfezi'nin sahil bölgeleri ve çevresindeki plajlardır. 

Kaz Dağları Yapılacak En İyi Şeyler

Efsanevi İda Dağı’nın eteklerinde kurulu Yeşilyurt Köyü’ne geldiğinizde sizi daha çok tarih ve kültür dolu aktiviteler bekliyor. İda Dağı’nın tepelerinde bulunan ve gitmek için önce Küçükkuyu’ya ulaşmanız gereken Zeus Altarı’nı görebilirsiniz. Bugün yerinde sadece bir kaya parçası olan altar, ziyaretçilerin orada bulunan ağaca bağladıkları dilek çaputlarıyla bir dilek mabedi olmuş durumda. Ama olsun, siz oraya giderken bilin ki o tanrıların tanrısı Zeus’un yeri ve dünyanın ilk güzellik yarışması da o topraklar ve civarında gerçekleştirildi.   

İsterseniz Assos, Ayvacık, Küçükkuyu Liman ve Edremit merkeze giderek burada gezebilir, mevsim uygunsa denize girebilirsiniz, alışveriş yapabilirsiniz.    

Yeşilyurt Köyü’nde, köyün içinde güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Yüzyıllık çınar ağaçlarının, eski taş evlerinin fotoğraflarını çekebilir, halkla sohbet edebilirsiniz.
 Kaz Dağları’nı da içine alan güzel bir doğa yürüyüşü planlayabilirsiniz. Yürüyüş rotanız boyunca Kaz Dağları Milli Parkı’nı, Mıhlıçay’ı görebilirsiniz. Roma döneminden kalma kemerli köprüsü, yemyeşil doğası, göleti ve bu gölete akan harika şelalesi ile Mıhlı Şelalesi görülmeye değer. Pek çok küçük ya da büyük şelaleyi görebilirsiniz.       
     

Kaz Dağları’nda jeep safari turuna çıkabilirsiniz. Adatepe Köyü’nün girişinde Zeus Altarı’nı görebilir, dilerseniz Altar’a olan yaklaşık 1 km’lik yolu at sırtında gidebilirsiniz.. Türkiye’nin ilk etnografya müzesi olan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Efsanelerde ve hikâyelerde adı geçen Hasan Boğuldu Şelalesi’ni ve Sütüven Şelalesi’ni görmeye gidebilirsiniz.   

Edremit ya da Assos’a giderek gün batımında harika bir balık keyfi yapabilirsiniz. Arkanızda görkemli İda Dağı, önünüzde engin maviliklerle Ege Denizi… Güzel bir akşam keyfi olabilir. Taze mevsim balıkları, deniz ürünleri ve zeytinyağlı çeşit çeşit mezeler… Narlı, Şeytan sofrası, Ayazma, Şahindere kanyonu, Milli park, Midilli seferleri de basladi artık. Oradan 15 euroya hoppp Midilli'ye..

Tarihi sabunhane binasının restore edilmesi sonucu açılan Zeytinyağı Müzesi, bir yandan kuru baskı tarzında zeytinyağı üretimine devam edilirken diğer yandan zeytin, zeytinyağı ve sabun üretimine ilişkin çeşitli araç -gereç ve aksesuarlar fabrika binasında sergileniyor. Yöreye özgü Nusratlı taşı ile yapılmış evleri için Nusratlı Köyü'ne gitmelisiniz. Yeşilyurt (Büyük Çetmi) köyünün hemen yakınındaki Küçük Çetmi Köyü etrafında antik çağlardan beri bilinen Afrodit Kaplıcalarını ziyaret edin. 1574 metre yükseklikteki Sarıkız Tepesi'ne yapacağınız yürüyüş boyunca bölge doğasına hayran kalacaksınız.

Kaz Dağları Yeme – İçme Önerileri

Kahvaltı 

Refika cafe'de kahvaltı, Ayten ablanın yeri mutlaka gidilip kahvaltı yapılması gereken yerlerden biridir.

Öğlen 

Kabak çiçeği dolması da müthiş. Hemen orada @cakirkahvalti evine mutlaka uğramalısınız. Ayrıca Güre sahilinde balık yemeyi ihmal etme. Yeşilyurt köyündeki Han Cafe’de ev yapımı gözleme ve mantıdan yemeden dönmeyin. Yine Yeşilyurt Köyü'nde bulunan, şirin yapısı ile dikkat çeken ve yazları açık olan Kekik Cafe'ye uğrayabilirsiniz.

Akşam Yemeği

Altınoluk'ta ki Hasanaki Balıkçısı ve Küçükkuyu'da ki Alp Balıkçısı taze balık ve mezelere düşkünseniz gidebilirsiniz. Bölgenin lezzeti alabalığın tadına bakmalısınız. Altınoluk'taki Şahin Tepesi'nde bulunan Şelale Restoran'ın salataları dillere destan! Edremit Körfezi'ne nazır bir yamaçta bulunan restoranın manzarası da ayrı güzel!
Midilli'den Cunda'ya kadar bütün adaların ayaklarınızın altında olmasını istiyorsanız, Sefa Tepesi Restoran'a gitmelisiniz. Mangal etleri ile meşhur 

Kaz Dağları Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kaz Dağları çevresinde çocuk dostu, küçük oteller bulmak mümkündür. Bu oteller genellikle sakin ve doğa ile iç içe bir atmosfere sahip olup çocuklar için uygun aktiviteler ve olanaklar sunarlar.  Bu otel seçeneklerini küçük oteller sitesinden inceleyebilirsiniz.

Kaz Dağları Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kaz Dağları genellikle dağlık bir bölgedir ve deniz kenarında yer alan tesisler daha çok sahil kasabalarında bulunur.  

Kaz Dağları Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kaz Dağları çevresinde tekerlekli sandalye kullanıcılarına uygun küçük otel sayısı sınırlı olabilir çünkü bu tür oteller genellikle eski binalarda veya dağlık bölgelerde yer alabilir.  

Kaz Dağları İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Casa Mila Kazdağları, +12 

Nadas Kaz dağları, 18+

Kaz Dağları Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kazdağı Atilabey Konağı

Atilabey Konağı’nın kalbi de kapıları da patili dostlara açık. 0 – 6 yaş arasındaki misafirleri ücretsiz ağırlıyorlar. 

Kaz Dağları Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Cabras Kazdağları

Cabras Kazdağları'nın evleri yüksek tavanları, büyük pencereleri ve geniş iç mekanlarıyla dağların ferahlığını içeriye doldururken önlerindeki bahçe de insana yaşadığı şehri unutturuyor. İstisnasız bütün evlerinden günbatımı manzarası izleyebiliyor, hepsinden doğanın aromatik kokusunu duyabiliyorsunuz.

Nadas Kaz dağları, 18+

Havuzlar genellikle sessizlik ve dinlenme için tasarlanmıştır ve çocuklu ailelerin kullanımına uygun değildir. Bu tür havuzlar, yetişkin misafirlerin daha rahat ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebilmelerini sağlar.

Kaz Dağları Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Kaz Dağları bölgesinde genellikle büyük, her şey dahil konseptine sahip oteller bulunmamaktadır çünkü bölge genellikle doğal ve sakin bir atmosfere sahip küçük otel tarzıyla tanınmaktadır.

Kaz Dağları Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Kaz Dağları otellerinde erken rezervasyon fırsatları, genellikle sezon öncesinde veya erken dönem kampanyaları olarak sunulabilir. Bu fırsatlarla ilgili bilgi almak için otellerin resmi web sitelerini veya küçük oteller sitesini inceleyebilirsiniz.  

Etiketler: kazdağları butik otelleri, kazdağları butik otel denize sıfır, kazdağları otelleri, kazdağları nerede kalınır, kazdağları havuzlu oteller, kazdağları merkez otelleri, kazdağları butik otel tavsiye, en güzel kazdağları otelleri, butik kazdağları doğa otelleri, kazdağlarına yakın doğa otelleri, kazdağları doğa ile iç içe tatil yerleri, kazdağları doğa ile iç içe oteller, kazdağları en iyi doğa otelleri, kazdağları bungalov evler, kazdağları bungalov ev fiyatları, kazdağları bungalov tatil evleri, tatil evleri, kazdağları denize sıfır butik oteller, kazdağları butik otel fiyatları, kazdağları en iyi butik oteller, kazdağları lüks butik oteller, kazdağları lüks küçük oteller, kazdağları şömineli oteller, kazdağları jakuzili butik oteller, kazdağları balayı otelleri, kazdağları dağ evleri, kazdağları dağ otelleri, kazdağları sobalı oteller, kazdağları deniz manzaralı oteller

Sıkça Sorulan Sorular

Kazdağları bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Ida Blue Otel , Adatepe Otel, İda Taş Konak çiftlere uygun romantizme sahip.
Kazdağları bölgesindeki hangi oteller sıra dışı güzel manzaraya sahip?
Manıcı Kasrı ve Ergüvanlı Ev sıra dışı güzel manzarasıyla mest ediyor. Keyfini çıkarın!
Kazdağları bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Karye Müze Hotel ve Çetmihan Otel ailelerin konaklayabileceği konfora sahip.
Kazdağları bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için müesseseleri arayabilirsiniz.
Kazdağları bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileridir?
Aeneas Hotel, Ida Blue Hotel ve Çetmihan Otel müthiş bir çekiciliğe sahip.
Kazdağları bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Hünhaphan Otel, Rezone Health&Oxygen Hotel, Ergüvanlı Ev'in kahvaltıları nefis!
Kazdağları bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Hünhaphan Otel ve Aeneas Hotel evcil hayvan dostu otellerimizden.
Kazdağları bölgesindeki şömineli oteller hangileri?
Ergüvanlı Ev ve Çetmihan Hotel'de şöminenin keyfini sürün!
Kazdağları bölgesinde villa kiralama ve dağ evi seçenekleri nelerdir?
Sayfamızdan refere ettiğimiz yerlere bakabilirsiniz.
Kazdağları bölgesindeki hangi oteller romantik?
Ida Blue Hotel, Kısık Konağı doğanın içinden gelen romantizmi sunuyorlar.