×

Kazdağları'nda Gezilecek Yerler


Sadece ülkemizin değil dünyanın sayılı oksijen depolarından biri olan Kaz Dağları için ne söylense azdır. İsim olarak baktığınızda bir dağ kadar küçük bir alana yayılmış olan ama içerisinde doğal güzellikleri, kamp alanları, tarihi ve mitoloji figürleri ile dopdolu bölgeleri olan Kaz Dağları aslında bir günden fazla zaman ayırmanız gereken yerlerdir. Gezmek için acele etmemenizi tavsiye ederiz.
Görülmesi gereken yerlerin başında Hasanboğuldu Şelalesi gelir. Gerçek bir hikâyenin yaşandığı ve kitaplara, filmlere konu olan Hasanboğuldu görsel olarak çok güzel bir yerdir. Buz gibi suyla taşların dağların arasından gelen bir şelaledir.
Şelalelererden devam etmek gerekirse, Pınarbaşı ve Sütüven Şelaleri diğer görülmesi gereken doğal güzelliklerdendir. Etrafındaki mesire alanlarıyla da günümüzde oldukça ilgi çekmektedir.
Sarıkız Tepesi'ne çıkarak muhteşem manzara eşliğinde Sarıkızın hikâyesini öğrenmeyi asla ihmal etmeyin ve Edremit Körfeziyle birlikte Ayvalık-Midilli panoramasını mutlaka seyredin.
Kaz Dağları Milli Park'ı çevresinde Rumlardan kalma ve Türklerin oluşturduğu çok güzel köyler var. Bunlar Çamlıbel Köyü, Kızılkeçili Köyü ve Adatepe Köyü. Günümüzde restore edilmiş Rum mimarisi ile Türk mimarisinin kaynaşmasını size sunan muhteşem yerler.
Bu tarz taş sokaklarda mutlaka bir gezinti yapın ve doğal dondurmaları, huzur veren çay bahçelerinde çaylarınızı, mutlaka deneyin.
Kaz Dağları'nda bir de güzel bir sergi var. Tahtakuşlar Köyü Etnografya Galerisi. Buraya giderek gezmeyi ve eserleri yakından görmeyi asla ihmal etmeyin.
Darıdere Tabiat Parkı'nda ormanın ve suyun en berrak halini gördükten sonra. Şahindere Kanyonu'na giderek 20 km'den fazla olan uzunlukta kanyonu görerek bol bol oksijen depolayabilirsiniz.
Eğer tarih ilginiz varsa Antandros Antik Kentini ziyaret edebilirsiniz.
Zeus Altarı olarak bilinen muhteşem bir doğal teras da var burada. Adatepe Köyünün girişinde bulunuyor. Yol biraz bozuk olduğu için eğer servisle gelirseniz biraz yürüme mesafesi var ama ormanın içinden geçerek Ege'yi ayaklarımızın altına alan muhteşem bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Burayı görmeden gitmemenizi tavsiye ediyoruz sizlere. Burada bir sunak var eski çağ mitolojilerinde Zeus'a kurban olarak sunulan sunakların bulunduğu yer. Edremit Körfezini buradan mutlaka izlemenizi ve bol bol manzara resmi çekmeyi unutmayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler