Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Kazdağları'nda Gezilecek Yerler

Yeşilyurt Köyü’nde önünüze çıkan her yiyecek organik, doğal ve köydeki halkın yetiştirdiği ürünler. Konakladığınız otelin sabah kahvaltısında taze, yeni sağılmış köy sütünü mutlaka içmelisiniz. Büyükşehirlerde bulamadığınız çoğu organik lezzeti, Yeşilyurt’ta sabah kahvaltılarında bulabilirsiniz. Önünüze gelen çeşit çeşit zeytinler köydeki ağaçların zeytinleri, hepsi kendiliğinden oldukça etli ve yağlı zeytinler. Zeytinyağını ise halk, köydeki zeytinlerden kendileri üretiyor. Kahvaltı sofranızdaki domates dilimlerinin üzerindeki kekikler bile Kaz Dağları’ndan toplanan mis gibi, şifalı kekiklerde.

Köyde pek çok ot çeşidini, salatayı, sebze yemeklerini zeytinyağlı olarak bulabilirsiniz. Köyün bir de testi peyniri oldukça meşhur. Süt, kaynatılıp mayalandıktan sonra toprak testilere basılıyor. Toprağa gömülen testi, üç ay sonra çıkartılıyor ve peynir afiyetle yeniyor. İsterseniz bir de buraya özgü sepet peyniri bulabilirsiniz köyde. Peynir dışında Yeşilyurt Köyü’nde halkın ürettiği sağlıklı balların da tadına bakabilirsiniz. Yöresel yemeklerin ise neredeyse hepsi zeytinyağlı yiyecekler.

Bazı yöresel ev yemekleri ise şöyle: kabak çiçeği dolması, gözleme, avcı böreği, askalubrus, mürdük aşı, sarmaşık ve börülce, acı filiz kavurması, ahtapot salatası, humus, oğul otu çayı gibi lezzetler. İsterseniz konakladığınız otelin mutfağında ya da Ayvacık ve Edremit gibi ilçelerin merkezinde pek çok farklı yiyecek bulabilirsiniz. Tost ve gözleme yiyebileceğiniz kafeleri, ızgara et ve tavuk ürünlerinin, kebap, pide, lahmacun gibi ürünleri olduğu restoranları bulabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor