×

Kazdağları Nerede Yenilir


Yeşilyurt Köyü’nde önünüze çıkan her yiyecek organik, doğal ve köydeki halkın yetiştirdiği ürünler.

Konakladığınız otelin sabah kahvaltısında taze, yeni sağılmış köy sütünü mutlaka içmelisiniz. Büyükşehirlerde bulamadığınız lezzetleri, Yeşilyurt’ta sabah kahvaltılarında bulabilirsiniz. Önünüze gelen çeşit çeşit zeytinler köydeki ağaçların zeytinleri, hepsi kendiliğinden oldukça etli ve yağlı zeytinler. Zeytinyağını ise halk, köydeki zeytinlerden kendileri üretiyor.   

Köyde pek çok ot çeşidini, salatayı, sebze yemeklerini zeytinyağlı olarak bulabilirsiniz. Köyün bir de testi peyniri oldukça meşhur. Süt, kaynatılıp mayalandıktan sonra toprak testilere basılıyor. Toprağa gömülen testi, üç ay sonra çıkartılıyor ve peynir afiyetle yeniyor. İsterseniz bir de sepet peyniri bulabilirsiniz köyde.   

Peynir dışında Yeşilyurt Köyü’nde halkın ürettiği sağlıklı balları da bulabilirsiniz. Bazı yöresel ev yemekleri ise şöyle: kabak çiçeği dolması, gözleme, avcı böreği, askalubrus, mürdük aşı, sarmaşık ve börülce, acı filiz kavurması, ahtapot salatası, humus, oğul otu çayı gibi lezzetler.

Yeşilyurt Köyünde; Refika cafe'de kahvaltı, Ayten ablanın yeri mutlaka gidilip kahvaltı yapılması gereken yerlerden biridir. Ayrıca kabak çiçeği dolması da müthiş. Hemen orada @cakirkahvalti evine mutlaka uğramalısınız. Ayrıca Güre sahilinde balık yemeyi ihmal etme. Yeşilyurt köyündeki Han Cafe’de ev yapımı gözleme ve mantıdan yemeden dönmeyin. Yine Yeşilyurt Köyü'nde bulunan, şirin yapısı ile dikkat çeken ve yazları açık olan Kekik Cafe'ye uğrayabilirsiniz.

Altınoluk'ta ki Hasanaki Balıkçısı ve Küçükkuyu'da ki Alp Balıkçısı taze balık ve mezelere düşkünseniz gidebilirsiniz. Bölgenin lezzeti alabalığın tadına bakmalısınız. Altınoluk'taki Şahin Tepesi'nde bulunan Şelale Restoran'ın salataları dillere destan! Edremit Körfezi'ne nazır bir yamaçta bulunan restoranın manzarası da ayrı güzel!
Midilli'den Cunda'ya kadar bütün adaların ayaklarınızın altında olmasını istiyorsanız, Sefa Tepesi Restoran'a gitmelisiniz. Mangal etleri ile meşhur restoranda yemekten sonra nargile keyfi yapmayı unutmayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler