×

Ayvalık Otelleri


Ayvalık. Eski adı Kydonie olan Ayvalık, Midilli Adası’nın tam karşısında yer almakta. Kydonie adının Midilli Adası’ndaki Kydona Köyü’nden geldiği, tarihte Kydona Köyü’nden gelenlerin bugünkü Ayvalık’ı yerleşim yeri olarak kurdukları söylenir. Günümüzde de eski Rum evlerinin, tarihi yapıların ve taş sokakların görüntüsünden rahatlıkla anlaşılabilir. Tarihi, doğal güzellikleri ve muhteşem denizi ile Ayvalık’ı, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Özellikle Marmara Bölgesi’nin en yakın tatil durağı halini almış Ayvalık. Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünün Ayvalık’ta olduğunu da bilmenizde yarar var.
Ayvalık otelleri
, Ayvalık’ın daracık taş sokaklarındaki küçük butik otellerden meydana geliyor. Ayvalık otel sahiplerinin çoğu beldenin yerlisi. Bazısı Rum bazısı ise Türk. Genellikle merkezde yoğunlaşan Ayvalık otelleri arasında 5 yıldızlı lüks oteller bulmanız çok zor.
Ayvalık otelleri
nin çoğu sahiplerinin aynı zamanda da işletmeciliğini yaptığı küçük ve samimi butik oteller. Ayvalık butik otellerinden ister merkezde ister merkeze yakın bölgelerde konakladığınızda denize yakın olmanın yanı sıra, Sarımsaklı plajı, Şeytan Sofrası ve Cunda Adası gibi görülmeye değer pek çok güzelliğe de yakın olacaksınız. Bu yaz güzel bir tatil geçirmek için hala plan yapmadıysanız Ayvalık butik otellerinin güncellenmiş fiyatlarına bir göz atabilir, belki de erken rezervasyon seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayvalık'a gitmişken Şeytan Sofrası’nda gün batımı izlemeyi, ayrıca Ayvalık'ın çevresindeki koylarda sualtı dalışı yapmayı unutmayın. Adaların en büyüğünün Nesos (Cunda adası) olduğunu ve isminin antik kentin baş tanrısı Apollon’dan geldiğini belirtmekte fayda var. 1995 itibariyle Cunda Adası hariç tüm adaların milli park ilan edilip yerleşime kapanmıştır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler