Gökçeada Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
23.05.2024
Çıkış
24.05.2024
Misafirler
2 misafir
4.6 · Harika · 16 yorum
Anemos Hotel, Gökçeada Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

Çınarlı Kasrı Hotel

4.0 · İyi · 1 yorum
Çınarlı Kasrı Hotel, Gökçeada Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

Feride Fonksiyonel Yaşam Merkezi Oteli

5.0 · Harika · 1 yorum
Feride Fonksiyonel Yaşam Merkezi Oteli, Gökçeada Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
Laz Koyu Konuk Evi, Gökçeada Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 5 yorum
Surf Otel, Gökçeada Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
The Castle Hotel, Gökçeada Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

The Hill Village House

5.0 · Harika · 4 yorum
The Hill Village House, Gökçeada Çanakkale
En iyi fiyat alınıyor

Gökçeada Küçük ve Butik Otelleri

Yüzyıllık yapılardan dönüştürülmüş olan ada merkezi, 1950’lere kadar eski bir Rum yerleşimiymiş. Panaghia(Panayia) olarak da bilinen bu yerleşim yeri feribot iskelesinin olduğu Kuzulimanı’na yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunuyor. Dolayısı ile burası deniz kenarında değil. Ulaşımı çok pratik, her yere yakın. Kozmopolit Gökçeada’nın tam kalbi burası!

Bugün trafikten arındırılmış, adım başı ıhlamur ağaçlarının kokusunun havaya hakim olduğu, doğru bir kavisle kıvrılan bu nostaljik sokak, ada merkezinin en çarpıcı yeri. Dıştan çok içe dönük düzeyli bir sığınak gibi. Geçmiş devrin otantik havasını doyasıya soluyabileceksiniz burada. Eski usul taş yapıların, küçük lokantaların ve şirin dükkanların sokak boyu detaylardaki özeni ve insanı kolayca saran kişiselliği karşılayacak sizi.

Petrino Otel'in hemen arkasında perşembe günleri pazar kuruluyor. Organik sebze/meyveler, köy peynirleri, zeytinyağları, erişteler ve ev yapımı salçalar pazarda bulabileceğiniz yöresel ürünlerden... Adanın bir diğer çekici yanı da pırıl pırıl denizine sahip plajları! Arabayla 15 dk uzaklıkta bulunan Kefaloz(Aydıncık) Koyu pırıl pırıl denizi ile ilk defa gelenleri oldukça etkiliyor. Yanınıza şınorkelinizi ve gözlüğünüzü almayı unutmayın! Deniz dönüşü Petrino’nun hemen çapraz tarafında yer alan Asmalı Konak’ta kalamar/bira keyfi yapmanızı tavsiye ederiz. Yerli keyif ahalisinin de yaz/kış uğradığı bir mekân burası. Yıldırım Abi’nin tuttuğu ada kalamarının tadı damaklarda iz bırakıyor. Maria ve Dimitri’nin işlettiği Miraki Cafe’de Rum mutfağının klasik tadlarından olan frappelerinin orijinal lezzeti ilgi çekici. Akşam yemeğinde de, Kokina Restoran’da Arda Şef’in hazırladığı özel seçki menü, bu sokağın en kaliteli adreslerinden biri. Servis ve ortam çok keyifli. Adanın taş sokaklarına ve tarihi mimarisine uygun olarak inşa edilmiş pek çok Gökçeada oteline rastlayabilirsiniz.

Gökçeada'ya Tatile Ne Zaman Gidilir?

Gökçeada, genellikle yaz aylarında en yoğun ziyaret edilen zamanlardır çünkü bu dönemde hava sıcaklıkları yüksektir ve deniz keyfi için idealdir. Ancak, Gökçeada'nın her mevsimde farklı güzellikleri vardır ve hangi zaman diliminde gitmenin en uygun olduğu kişisel tercihlerinizle doğru orantılı olacaktır. Yaz ayları, Gökçeada'nın en yoğun ziyaret edilen zamanlarıdır. Bu dönemde sıcaklık yüksektir ve deniz suyu sıcaktır, bu nedenle deniz tatili için idealdir. Ancak, plajlar ve konaklama tesisleri yoğun olabilir, bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. İlkbahar ayları, Gökçeada'nın sakin olduğu ve doğanın canlandığı bir dönemdir. Hava daha serin olsa da hava genellikle güneşlidir. Doğa yürüyüşleriniz için ideal bir zamandır. Daha sakin bir tatil için sonbahar aylarını tavsiye ederiz. Hava sıcaklıkları her ne kadar düşük olsa da yüzmek için hala keyifli zamanlardır. Ada'nın en sessiz olduğu aylar kış aylarıdır. Sessiz ve sakin bir tatil için bu ayları tercih edebilirisiniz, yürüyüş için de idealdir.

Gökçeada' ya Nasıl Gidilir?

Gökçeada’ya ulaşmanın iki yolu var: İsterseniz Çanakkale Limanı’ndan isterseniz de Gelibolu Kabatepe Limanı’ndan. Eğer otobüsle gelecekseniz adaya otobüs seferi her zaman ve her yerden yok. Dolayısıyla Çanakkale’ye ulaşıp oradan feribotla adaya geçebilirsiniz. Otobüs saatlerinizi, feribota göre düzenlemelisiniz. Çanakkale otogarına ulaştıktan sonra limanlara giden minibüs veya dolmuşları kullanabilirsiniz. Ancak yaz aylarında iki tane otobüs firması İstanbul’dan adaya sefer düzenliyor. Ada içinde kalkış yerleri ise adanın merkezinde. 
Otobüs dışında İstanbul’dan Gökçeada’ya uçakla da ulaşabilirsiniz. Ancak uçak seferleri sadece yaz tatil sezonu boyunca yapılıyor. Kışın adaya uçak seferi yok. 
Eğer kendi aracınızla gelecekseniz İstanbul üzerinden gelenler Kabatepe, Anadolu’dan gelenler ise Çanakkale Limanı’nı kullanacaklar. Özellikle yaz aylarında Gökçeada’ya seferler daha da sık. Arabalı feribotlarla buradan adaya ulaşabilirsiniz. Bazı yol bilgilerimiz şöyle:
•    İzmir - Çanakkale arası yaklaşık 330 kilometre ve 4 saat 40 dakika sürmektedir.
•    Bursa - Çanakkale arası yaklaşık 270 kilometre ve 3 buçuk saat sürmektedir.
•    Balıkesir - Çanakkale arası yaklaşık 220 kilometre ve 2 saat 45 dakika sürmektedir.
•    Ankara - Çanakkale arası yaklaşık 660 kilometre ve 8 saat 10 dakika sürmektedir.

Gökçeada'da Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Gökçeada Sualtı Milli Parkı

Balık tutmak ve denize karşı harika manzarayı seyredeceğiniz iki alan bulunuyor. Bir kısmında balık tutabilir, diğer kısımda ise bu faaliyetler kısıtlanmış. Diğer kısmında canlı türleri hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Gökçeada Kent Müzesi

Müze 2017'de faaliyet göstermeye başlamış. Müzede Rumlara ait bilgiler de edinebilirsiniz. Adanın geçmişine ve adayla ilgili bilgilere, tarihi eserler hakkında da bilgi sahip olabilirsiniz. Adayı anlamak ve yakından tanımak istiyorsanız mutlaka müzeyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Peynir Kayalıkları

Peynir kayalıkları, yuvarlak şekildeki kayaların üst üste oturması sayesinde oluştuğu belirtiliyor. Bölgede anlatılan rivayetlere göre birçok koyunu ve keçisi bulunan yaşlı bir kadının, cennete ulaşabileceği düşüncesiyle yuvarlak şekildeki peynirleri üst üste koyması ve bu davranışının tanrı tarafından cezalandırılmasından dolayı bir doğal afet olarak gerçekleştiği söyleniyor. Adaya has doğal güzellikler arasında bulunan Peynir Kayalıklarındaki taşları inceleyebilirsiniz.

Anzak Koyu

Gökçeada'nın en önemli tarihi ve turistik göstergelerinden biridir. 1915 yılında Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan ve Gelibolu Savaşına dayanan önemli bir tarihi olaydır. Anzak Koyu, Avustralya ve Anzakların 

Gelibolu Yarımadası'na yaptığı çıkarma yaptığı noktalardan biri. Anzak Koyu, Gökçeada'nın kuzeydoğusunda yer alıyor. Anzak Koyu Çıkarmasının yıldönümlerinde anma törenleri düzenliyorlar.

Gökçeada Alışveriş Önerileri

Organik sertifikalı olarak üretilen zeytinyağı, süt ürünleri ve balından mutlaka almanızı tavsiye ediyoruz. Zeytinyağının asidik değeri düşük olduğu için kıymetli. Balı ise kendi arı kovanlarından çıkarılarak üretimi yapılıyor. Rumlardan esinlenerek yapılan Efibadem kurabiyelerinin  tadına da mutlaka bakın. Ev şarapları da oldukça ünlü ve kendi ev şaraplarını yaparak satanların sayısı da az değil. 

Gökçeada Eğlence Önerileri

Tür­ki­ye ve Avrupa'nın önemli sörf noktalarından biri. Gökçeada'da yeni başlayanlar için rüzgar ve kitesurf dersi veren sörf okulları bulunuyor.

Tekne gezilerine katılarak adayı yakından keşfedebilirsiniz.

Gökçeada Tarihçesi

Gökçeada, farklı kültürlerin kesiştiği bir noktada yer alıyor ve tarih boyunca değişik uygarlıklara ev sahipliği yapmış. Gökçeada' ya gittiğiniz de farklı kültürlerin izlerine rastlayıp yakından tanıma şansına da erişebilirsiniz. Antik Yunan döneminden itibaren İmroz ismi  ile biliniyordu. “Yüce Ana Tanrıça” anlamına gelen “İmaura” kelimesinin ada dilinde zamanla “İmbros”a dönüştüğü de söyleniyor. Homeros’un İlyada destanında da geçiyor. Gökçeada ismini 1970 yılında almış. Yunanların “Hellas” diye adlandırdıkları Yunanistan ve Ege Adalar’ına M. Ö. 2000’li yıllara kadar İyonlar egemenliğini kurmuş. İyonları M.Ö. 1700’lü yıllarda Akarlar, M.Ö. 1100’lü yıllarda da Dorlar, Orta Avrupa’dan dalgalar halinde gelerek takip etmişler. Gökçeada tarihi boyunca Türk ve Rum vatandaşlarla birlikte yaşamış ve kendi geleneklerini özgürce yerine getirebilmişler. İmroz diğer ismiyle Gökçeada, Balkan Harbi sırasında 18 Ekim 1912 yılında Yunanlar tarafından işgal edilmiş ve Çanakkale Savaşı sırasında Gökçeada Müttefik devletlere karargah olarak ev sahipliği yapmış. 10 Ağustos 1920’de yapılan Sevr Antlaşması gereği Osmanlı, İmroz Adası ve Tenedos üzerindeki haklarından vazgeçmeye zorlanmışsa da 22 Eylül 1923’te yapılan Lozan Antlaşması gereği Gökçeada, Türkiye' ye katılmış ve bu tarih adanın kurtuluş günü olarak da kabul edilmiştir.

Gökçeada Neyi ile Ünlü?

Rüzgar Gülleri ve Rüzgar Sörfü

Gökçeada'nın rüzgarlı iklimi, adayı rüzgar gülleri ile ünlü bir destinasyon haline getirmiştir. Bu rüzgarlar, adada rüzgar sörfü gibi su sporları için ideal koşullar sunar.

Taş Evleri ve Geleneksel Yapıları

Gökçeada'nın köylerinde bulunan geleneksel taş evleri ve sokakları, adaya karakteristik bir görünüm kazandırır. Bu yapılar, adanın tarihî ve kültürel mirasını yansıtır.

Zeytin ve Zeytinyağı Üretimi

Gökçeada, zeytin ağaçlarıyla kaplı geniş tarım arazilerine sahiptir. Ada, kaliteli zeytinyağı üretimiyle tanınır ve zeytinyağı festivalleri gibi etkinlikler düzenlenir.

Gökçeada' da Nerede Denize Girilir?

Aydıncık Plajı

Gökçeada'nın en ünlü ve popüler plajlarından bir tanesi. Adanın kuzeydoğusunda yer alan bu plaj, adanın merkezine yaklaşık 5-6 kilometre uzaklıktadır. Aydıncık Köyü'nün hemen yanında bulunur.

Aydıncık Plajı, altın renkli kumu ve berrak deniziyle ziyaretçilerini kendine çekiyor. Plajın çevresi çam ağaçlarıyla ve yeşilliklerle kaplıdır, bu da plaja ayrı bir doğal güzellik katar. Sahil boyunca uzanan plaj, genellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görür.

Şeytan Sofrası Plajı

 Gökçeada'nın batı kıyısında yer alan ve etkileyici manzarasıyla ünlü bir plajdır. Adını, yüksek kayalıklarla çevrili olmasından ve efsanelere konu olmasından alıyor. Bu plaj, adanın en popüler ve turistik noktalarından biridir.

Şeytan Sofrası Plajı'nın en dikkat çekici özelliği, yüksek kayalıklarla çevrili olmasıdır. Bu kayalıklar, zamanla farklı şekillerde aşınarak ilginç ve etkileyici bir manzara oluşturmuştur.

Kefalos Plajı

 Gökçeada'nın güneyinde, Kefalos Köyü'nün yakınında yer alan ve adanın en popüler plajlardan biri. Rüzgar sörfü yapmak için ideal koşullara sahip olmasıyla da biliniyor.. Kefalos Plajı, adanın en büyük plajlarından biri olup, geniş kumsalı ve berrak deniziyle ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar. Kefalos Plajı, genellikle rüzgarlı bir iklimin etkisinde olduğu için rüzgar sörfü yapmak isteyenler için ideal bir noktadır.

Gökçeada' da Yapılacak En İyi Şeyler

-Zeytinliköy, Kaleköy gibi eski Rum köylerini geziye çıkabilir ve eski sokaklarda bolca fotoğraf çekebilirsiniz. 

-Rumların yaptığı birbirinden güzel tatlıları mutlaka deneyin.

-Gökçeada Tuz Gölü'nü ve Gökçeada Su Altı Milli Parkı'nı görmeye gidebilirsiniz. Kaya mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Ceneviz Kalesi'nden muhteşem ada ve liman manzarasını seyredebilirsiniz.

-Zeytinli Köy'de sakız muhallebisi yiyip güzel bir dibek kahvesi içebilirsiniz.

-Gün batımında ve akşam yakamozlar eşliğinde güzel bir ada şarabı ve taze mevsim balıklarının keyfini çıkarabilirsiniz.

-İmroz Sabun Atölyesi'nde doğal sabun ve kolonya yapımına dair bilgi al

-Kefalos ya da Kaleköy'deki okullarda dalış eğitimi ile su altının zengin dünyasını keşfet

-Kefalos'daki surf ve kitesurf okullarında Ege'nin en iyi rüzgarını deneyimle

-Gökçeada Yeme – İçme Önerileri 

Gökçeada Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Anemos Hotel

Çocuk politikası; 12 yaş üzeri çocuklar için ek yatak talep olduğunda ücrete tabi.

Çınarlı Kasrı Hotel

Çocuk politikası; Birinci çocuk 5 yaşa kadar ücretsiz, 2. çocuktan ücret alınıyor. 5 yaş sonrası yetişkin sayılıyor.

Gökçeada Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Gökçeada'da denize sıfır konumda bulunan küçük bir otel arıyorsanız birçok seçenek mevcut. Adanın doğal güzelliklerini ve deniz manzarasını en iyi şekilde yaşayacağınız otel seçenekleri için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Gökçeada Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Gökçeada'da tekerlekli sandalye dostu küçük bir otel arıyorsanız seçenekler için küçük oteller sitesine göz atabilirsiniz.

Gökçeada İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri? 

The Castle Hotel

The Castle Hotel, tarihi bir Rum köyü olan, Gökçeada'nın kalbi sayılabilecek Yukarı Kaleköy'ün en güzel noktasında konumlanmış, eski taş Rum evlerinden oluşmakta. Otelin konumlandığı yamaç köyü, unutulmaz manzaralar ile sizleri tanıştırırken, tepedeki Ceneviz kalesinin antik kalıntıları size Ege Denizi üzerinde mükemmel gün batımı için doğru sahneyi sunuyor.

The Hill Village House

Angeliki’nin yeri, hem sohbeti hem porsiyonları hem de otantik ortamı ile her defasında sizi mutlu edecek bir ortam sağlıyor.

Gökçeada Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri? 

Anemos Hotel

Evcil hayvan kabul ediyorlar, ek ücrete ilave değildir.

Gökçeada Surf Oteli

Evcil hayvan kabul ediyorlar, ek ücrete ilave değildir.

Gökçeada Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Anemos Hotel

Gökçeada Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri? 

Gökçeada'da her şey dahil konseptine sahip küçük ve butik tarzda otellerin sayısı sınırlı olabilir çünkü genellikle küçük oteller daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunarlar ve büyük tatil kompleksleri gibi geniş olanaklara sahip olmayabilirler. 

Gökçeada Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Gökçeada'da otellerde erken rezervasyon fırsatları bulmak mümkündür. Erken rezervasyon yaparak hem tatil masraflarınızı daha uygun fiyatlara getirebilir, hem de istediğiniz tarihlerdeki konaklama imkanını garantileyebilirsiniz. Gökçeada'daki otellerde erken rezervasyon fırsatlarını bulmak için kullanabileceğiniz bazı yollar ise şu şekildedir:

İnternet Araştırması

Gökçeada'daki otellerin resmi web sitelerini veya popüler rezervasyon platformlarını ziyaret ederek erken rezervasyon fırsatlarını inceleyebilirsiniz. Birçok otel, erken rezervasyon yapacak müşterilere özel indirimler veya avantajlar sunar.

E-posta Abonelikleri 

Birçok otel, e-posta abonelikleri aracılığıyla müşterilerine özel fırsatlar ve indirimler sunar. Otelin resmi web sitesine abone olarak veya rezervasyon sitelerinde üye olarak erken rezervasyon fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.

Sosyal Medya Takibi

Gökçeada'daki otellerin sosyal medya hesaplarını takip ederek veya onların duyurularını paylaşan sayfaları takip ederek erken rezervasyon fırsatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bazı oteller, sosyal medya aracılığıyla özel indirimler sunabilir.

Etiketler: gökçeada butik otelleri, gökçeada butik otel denize sıfır, gökçeada otelleri, gökçeada nerede kalınır, gökçeada havuzlu oteller, gökçeada merkez otelleri, gökçeada butik otel tavsiye, en güzel gökçeada otelleri, gökçeada butik doğa otelleri, gökçeadaya yakın doğa otelleri, gökçeada doğa ile iç içe tatil yerleri, gökçeada doğa ile iç içe oteller, gökçeada en iyi doğa otelleri, gökçeada denize sıfır butik oteller, gökçeada butik otel fiyatları, gökçeada en iyi butik oteller, gökçeada lüks butik oteller, gökçeada lüks küçük oteller, gökçeada şömineli oteller, gökçeada jakuzili butik oteller, gökçeada balayı otelleri, gökçeada sobalı oteller, gökçeada deniz manzaralı oteller

Sıkça Sorulan Sorular

Gökçeada bölgesindeki hangi işletmeler çiftler için en uygun?
Değirmen Evleri, taş binası, çevresi, çiçekleri, manzarası ve konforu ile harikulade. Karakteristik bir ruhu var. En kilit unsuru ise; Sedat Bey'in cana yakın hoş muhabbeti. Son derece medeni, enformel ve sempatik...
Gökçeada bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Petrada Gökçeada; denizi ve doğayı gören harika bir manzaraya sahip.
Gökçeada bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Salkım Otel, köyün mimarisine uygun şekilde yapılmış. Etrafta gözü rahatsız eden hiçbir şey yok.
Gökçeada bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Gökçeada bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Anemos Hotel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Gökçeada bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Petrino Gökçeada Hotel & Kitchen; adanın merkezindeki inanılmaz şiirli sakin bir köşede yer alıyor. Ev 1920 yapımı taştan güzel bir eski Rum evi.