×

Gökçeada'da Gezilecek Yerler


Gökçeada, volkanik özellikler taşıyan coğrafyasıyla birçok doğal zenginlik barındırıyor. Ayrıca 4000 yıl boyunca üzerinde yaşayan medeniyetlerin bıraktığı tarihi kalıntılarla tam bir kültür hazinesi. Tüm bunların yanında, uzayıp giden kumsallarıyla da bir deniz ve güneş cenneti. Kefalos, Marmaros, Kaleköy, Yıldızkoyu, Yuvalı, Uğurlu, Gizlikoy, Kuzulimanı, Güzelceköy ve daha nice doğal plajların birinde kendinizi masmavi suların serinliğine bırakıp yaşamın tadını sürebilirsiniz.

Gökçeada eski Rum köylerinin çok olduğu bir bölge. Dolayısıyla adaya geldiğinizde ilk olarak eski Rum köylerini gezebilirsiniz. Zeytinli Köyü'nde Rumlar çoğunlukta, burayı da ziyaret edebilirsiniz.
Gökçeada'da Kaleköy, Zeytinli Köyü ve Kefaloz tercihleriniz arasında yer almalıdır. Adadaki Rum kültürünü keşfedebileceğiniz Zeytinliköy çok güzel bir köy. Evlerin çoğu onarılmış ve iyi durumda. Pencerelerden rengarenk çiçekler sarkıyor; taş döşeli yolları, çeşmeleri ve kiliseleri ile dingin bir yaşam sizi bekliyor.
Kaleköy Tepesi'ndeki kale kalıntılarından limanı seyredebilir, Marmaros'taki gizli koyda denize dökülen tatlı su pınarından kana kana su içebilir, trekking yapabilirsiniz.
Kefalos'taki kaya mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Aydıncık'ta şifa dolu çamurların içine dalıp, arındırıcı bir çamur banyosuyla rahatlayabilir ya da plajda su sporlarıyla eğlenebilirsiniz. Dereköy'deki tarihi çamaşırhaneyi gördükten ve Türkiye'nin ilk sualtı milli parkını ziyaret ettikten sonra, Pınarbaşı'ndaki ulu çınarın gölgesinde biraz dinlenebilirsiniz.
Ceneviz Kalesi'nden ada manzarasını seyredebilirsiniz. Aydıncık Plajı'nda sörf yapabilirsiniz.
İsterseniz bir motor kiralayarak Gökçeada'nın görmediğiniz koylarını denizden de keşfedebilirsiniz.
Tepeköy şirin bir Rum köyü. Minik bir de meydanı var. Köy girişinde kahvehane ve karşısında bir restoran da mevcut. Diğer gidilecek yerler arasında; laz koyu, yıldız koy, aydıncık plajı, kuzu limanı ve gizli liman tavsiye edilir.

Gökçeada Gezi Rehberi blogu için linke tıklayınız: https://kucukoteller.com.tr/blog/huzur-dolu-bir-ada-tatili-gokceada.html

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler