×

Büyükada'da Gezilecek Yerler


Büyükada’da en yüksek noktada bulunan Aya Yorgi Kilisesi ve Manastırı’na gidebilirsiniz. İnanışa göre bu kiliseye yürüyerek çıkabilenlerin dilekleri kabul olurmuş. Bu kilise, Türkiye’de başpiskoposluğun kabul ettiği tek kilisedir. Kilisenin tarihi ise 12. yüzyıla kadar uzanır. Kiliseyi ve manastırı gezerken, içinde yer alan tarihi eserleri de görebilirsiniz. Üstelik en güzel İstanbul ve ada manzarası da buradan seyredilir.    

Rahibe Kayası adı verilen ve inanışa göre kayaların üzerindeki şekillerin insanlara ve hayvanlara benzetildiği yeri görebilirsiniz. Anlatılan efsanelere göre İstanbul’da yaşayan 6. Constantinus’un kızı Euphrosyne ilk kez yedi yaşındayken buradaki Kadınlar Manastırı’nın hücrelerine kapatılır ve sonunda İstanbul özlemine dayanamayarak taşlaşır.    

İsa Tepesi denilen yerde bulunan Hristos Kilisesi ve manastırı ile Rum Yetimhanesi’ni gezebilirsiniz. Biraz harabe olmuş olsa da bugün bina halen, dünyanın en büyük ahşap monoblok yapıları arasında bulunuyor.   

Ayios Dimitios Kilisesi’ni, Hamidiye Camisi’ni görebilirsiniz.
Reşat Nuri Güntekin Köşkü’nü ziyaret edebilirsiniz. Sedef Adası'nın tam karşısında iki katlı, bahçeli, pembe pervazlı, ünlü yazar Reşat Nuri Güntekin'in uzun yıllar yaşadığı zarif bir ev iken şimdi  müzeye dönüştürülmüş. Yazarın birçok eserini yazdığı bu evi adanın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri.  

Adalar Müzesi’ni mutlaka görmelisiniz. İstanbul’un ilk çağdaş kent müzesi olan Adalar Müzesi, adaların oluşumundan bugüne gelen hikâyesini yüzlerce obje, 20 bin belge, 6 bin fotoğraf, yüzlerce belgeleme çekimi, film ve sözlü tarih kayıtlarından oluşan kuruluş koleksiyonu ile ziyaretçilerine sunuyor. Müzede 400 milyon yıl önce bu denizlerde yaşamış, “Zırhlı Balık” diye bilinen balığın replikası ve yine bu sularda yaşamış 385 milyon yıllık kalamar benzeri bir yaratığın fosilini görmek mümkün...
Büyükada Otelleri için tıklayın

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler