×

Kıbrıs'ta Gezilecek Yerler


Pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapan ve ilk izlerin Neolitik Çağ’a ait olduğu Kıbrıs’ta gezip görmeniz gereken pek çok yer var. Kıbrıs’a geldiğinizde ilk olarak Girne Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Kale 7. Yüzyılda Arap akınlarından korunmak amacıyla inşa edilmiş. Girne Yolu üzerinde bulunan ve ilginç bir hikâyeye sahip olan Mavi Köşk’ü mutlaka ziyaret etmelisiniz. Köşkün sahibi ünlü silah kaçakçısı ve avukat Pablo Pavilides. Pavilides bu köşkü ölüm korkusu üzerine inşa ettirmiş. Bir vadiye yapılan köşk vadinin hiçbir noktasından görülemiyor, ancak köşkün içinden vadinin her yerini görebiliyorsunuz. Köşkün içini gezdikçe karşınıza çıkan her şeyde Pavilides’in ölüm korkusunu daha da iyi anlıyorsunuz. Öyle ki günah çıkarma odası bile her yeri aynalarla kaplı bir yapı.
Girne Batığı’nı görebilirsiniz. M.Ö. 3. yüzyılda battığı söylenen geminin kalıntıları hala var. Venedikliler döneminde bu halini alan Girne Limanı’nı görebilirsiniz. Günümüzde liman turizm amaçlı kullanılan bir yapı. Limanda bulunan iki katlı tarihi binayı yani Halk Sanatları Müzesi’ni gezebilirsiniz.
Girne’de bulunan Ağa Cafer Paşa Camisi, Antiphonitis Kilisesi, St. Hilarion Kilisesi, Bellapais Manastırı gibi tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz.
Lefkoşa’da bulunan ve Osmanlı mimarisinin izlerini yansıtan, 1572 tarihinde inşa edilmiş Büyük Han’ı ziyaret edebilirsiniz. Eskiden St. Sophia Katedrali olarak bilinen ve Osmanlı Dönemi’nde camiye çevrilen Selimiye Camisi’ni ziyaret edebilirsiniz.
Bayraktar Camisi, Sarayönü Camisi, Mevlevi Tekkesi, St. Nicholas Kilisesi ve Venedik Sütunu gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Lefkoşa surlarını görebilirsiniz.
Lefkoşa’da ilk Türkçe gazeteyi yayımlayan Derviş Baba’ya ait olan Derviş Baba Konağı ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Barbarlık Müzesi’ni görebilirsiniz.
Gazimağosa’da bulunan Venedik Sarayı’nı, Namık Kemal Zindanı ve Müzesi’ni, Salamis Antik Kenti’ni, St. Barnabas Manastırı’nı gezebilirsiniz. 
Girne, Lefkoşa ve Gazimağosa gibi Kıbrıs şehirlerine gittiğinizde sokaklarında gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.  Kıbrıs plajlarında vakit geçirebilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler