Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir

Antakya Otelleri

Her geçen yıl konaklama tesislerinin sayısı da artıyor ve Antakya otelleri kaliteli ve konforlu hizmetleri ile adlarından söz ettiriyorlar. Tarihi 5 bin yıl öncesine kadar uzanan Antakya, pek çok farklı ve köklü medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Çoğu tarihi eseri de günümüze kadar taşımayı başarmış. Lübnan’dan doğup Antakya’dan denize dökülen Asi Nehri, Aziz Petrus Kilisesi ve daha pek çok tarihi ve doğal güzelliği ile görülmeye değer bir kent Antakya.UNESCO tarafından barış kenti seçilen Antakya, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Antakya otelleri ise şehrin tarihi dokusunu olduğu gibi yansıtıyor. Pek çok Antakya oteli şehir merkezinde ve tarihi, turistik mekânlara ve eğlence mekânlarına oldukça yakın konumda bulunuyor. Antakya otellerinin bazıları eski binaların restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Yeni yapılan Antakya otelleri ise şehrin tarihi ve kültürel dokusu ön planda tutularak inşa edilmiş.Yılın her dönemi hizmete açıklar. Siz de Antakya’ya kültür ve tarih gezisi yapmayı planlıyorsanız, sitemize göz atarak Antakya otellerinin yer ve müsaitlik durumlarını öğrenebilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile Antakya otelleri misafirlerini bekliyor. Antakya, M.Ö. 300 civarında Büyük İskender'in komutanlarından Seleucus Nicator tarafından kurulmuş. Nüfusun üçte ikisi Arapça biliyor. St.Pierre Kilisesi'nin Hristiyanlarca hac yeri olarak kabul edilmekte ve her yıl burada 29 Haziran günü Katolik Kilisesince ayin düzenlenmektedir. Dünyanın en uzun ikinci kumsalının Samandağ'da olduğunu, Habib-i Neccar Camii Anadolu'da yapılan ilk cami olduğunu biliyor muydunuz?

Her geçen yıl konaklama tesislerinin sayısı da artıyor ve Antakya otelleri kaliteli ve konforlu hizmetleri ile adlarından söz ettiriyorlar. Tarihi 5 bin yıl öncesine kadar uzanan Antakya, pek çok farklı ve köklü medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehir. Çoğu tarihi eseri de günümüze kadar taşımayı başarmış. Lübnan’dan doğup Antakya’dan denize dökülen Asi Nehri, Aziz Petrus Kilisesi ve daha pek çok tarihi ve doğal güzelliği ile görülmeye değer bir kent Antakya.UNESCO tarafından barış kenti seçilen Antakya, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Antakya otelleri ise şehrin tarihi dokusunu olduğu gibi yansıtıyor. Siz de Antakya’ya kültür ve tarih gezisi yapmayı planlıyorsanız, sitemize göz atarak Antakya otellerinin yer ve müsaitlik durumlarını öğrenebilirsiniz. Uygun fiyat seçenekleri ve rezervasyon olanakları ile Antakya otelleri misafirlerini bekliyor. Antakya, M.Ö. 300 civarında Büyük İskender'in komutanlarından Seleucus Nicator tarafından kurulmuş. Nüfusun üçte ikisi Arapça biliyor. St.Pierre Kilisesi'nin Hristiyanlarca hac yeri olarak kabul edilmekte ve her yıl burada 29 Haziran günü Katolik Kilisesince ayin düzenlenmektedir. Dünyanın en uzun ikinci kumsalının Samandağ'da olduğunu, Habib-i Neccar Camii Anadolu'da yapılan ilk cami olduğunu biliyor muydunuz?

Etiketler: Antakya Butik otelleri, Antakya Otelleri, Antakya nerede kalınır, Antakya Merkez Otelleri, Antakya butik otel tavsiye, Antakya en güzel Otelleri, Antakya Butik Otel Fiyatları, Antakya En iyi butik oteller, Antakya Lüks butik oteller, Antakya Lüks küçük oteller, Antakya şömineli oteller, Antakya Jakuzili Butik Oteller, Antakya balayı otelleri, Antakya tarihi otelleri

Sıkça Sorulan Sorular

Antakya bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?
Savon Hotel gerek mimarinin özgünlüğü gerek tarih kokan detayları olsun keyif dolu bir yer.
Antakya bölgesinde otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Çankaya Konakları'nın güzel bir avluya açılan klasik ve ağırbaşlı odaları bulunuyor. Müthiş bir çekiciliğe sahip.
Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz güzel kahvaltı servisine sahip oteller hangileridir?
Antakya bölgesinde şehir merkezine yakın oteller hangileridir?
Tavsiye ettiğimiz otellerimizin hepsi kent merkezinde bulunuyor.
Antakya bölgesinde bulunan şömineli oteller hangileridir?
Antakya bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?
Çiçekli Konak zamanın yavaş aktığı, her ayrıntısı düşünülmüş, emek harcanarak işlenmiş, hem görüntüsel hem işitsel ahenk yakalamış rafine bir yer.
Antakya bölgesinde Titüs Tüneli yakınlarındaki oteller hangileridir?
Seleukias Nikator tarafından İÖ 300 yıllarında kurulan Pieria Seleukiası (Samandağ) liman kenti önemli bir ticari merkez imiş. Fakat; Pieria’da meydana gelen sellerin limanı doldurma tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlar. Bu yüzden derivasyon yaparak dağdan inen suyu uzağa akıtmışlar. Büyük Yahudi isyanında esir düşen köleler çalışmış. 69 yılında generel Vespasianus Roma’da imparator ilan edilince oğlu Titus işi devam ettirerek, 81 yılında bitirmiş. Tünel uzunluğu tam 130 metre. Bittikten sonra bütün çağların gözdesi olmuş tabii. Tünelin az ilerisinde devasa kaya mezarları: Beşikli Mağara. Roma devri nekropolü. Sanırsın Kapadokya(!) Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Antakya bölgesinde St. Simeon Manastırı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Aziz Simeon Stilit 6.yüzyılda dünya nimetlerinden elini ayağını çekip, dağ başında bir sütunun üzerinde yaşamaya başlamış. Ölümüne dek bir daha da hiç aşağıya inmemiş. Muritleri sütunun çevresine muazzam bir kilise ve manastır inşa etmişler. Gidip görülmeye değer devasa mermer bloklar, ıssız bir dağın başında yarı yıkık vaziyette duruyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Antakya bölgesinde Hz. Hızır Türbesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Kur’anın Kehf suresinde Hızır’dan söz ediliyor. Arapçası Hıdr yani yeşil anlamına geliyor. Hz. Hızır tüm peygamberlerden önce de vardı ve hâlâ yaşıyor inanışa göre. Hz.Musa ile Akdeniz’in kıyısındaki uçsuz bucaksız plajın bir ucunda bulunan bu kutsal makamda buluşuyor ve ona yaratılış ve ahlaka ilişkin sırları iletiyor. Ziyaretgah olan bu türbede içeride insanlar mum ve buhur yakıyor, taşı öpüp çevresinde dolanıyorlar. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Antakya bölgesinde Hatay Arkeoloji Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?
Eski adı Antiochia olan Antakya, 700 yıl boyunca Roma’nın Suriye eyaletinin başkenti, ve imparatorluğun üç büyük kentinden biri idi. (diğerleri İskenderiye ve Roma sonradan İstanbul) Mermer sütunlu çift kat revaklı caddeleri varmış. Zenginliği ve sefahati ile ünlenmiş. İsa’nın ölümünden sonra Filistin'den ayrılan müritleri Antakya’ya yerleşmişler. Hristiyanlığı Musevilikten ayrı, evrensel bir din olarak örgütlemeye burada karar vermişler. İlk kilise burada teşkilatlanmış. Müzedeki mozaik koleksiyonu dünyada eşi benzeri görülmemiş kadar olağanüstü. Roma dönemi resim sanatının en önemli kaynaklarından. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.