×

Antakya Butik Otelleri

Pek çok farklı kültür ve medeniyeti barındıran, her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan Antakya’da, tatilcilerin en çok tercih ettiği konaklama tesislerinin başında Antakya butik otelleri geliyor.

Beş bin yıl öncesine dayanan köklü tarihi ile farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış, en güneyde yer alan şehrimiz Antakya, tüm güzellikleri ile görülmeye değer bir şehir. Tarihi, kiliseleri, camileri, hanları, hamamları, yemekleri, denizi, nehri, dağı, şelaleleri, doğal güzellikleri ve mimarisi ile göz dolduran bir kent. Aziz Petrus Kilisesi’nin dini önemi dolayısıyla Antakya’ya her yıl çok sayıda yabancı turist geliyor. Yılın her dönemi hizmete açık Antakya butik otelleri ise misafirlerini en kaliteli ve konforlu şekilde ağırlıyorlar. Antakya butik otellerinin hemen hepsi şehir merkezinde, tarihi ve kültürel mekânlara, eğlence mekânlarına yakın olarak konumlanmışlar. Dolayısıyla konakladığınız Antakya butik otelinden istediğiniz her yere ulaşabilmeniz oldukça kolay. Antakya butik otellerinin çoğu tarihi mimariye uygun olarak inşa edilmiş, bazı Antakya butik otelleri ise eski binaların restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış. Yılın her ayı hizmet veriyorlar. Genellikle oda kahvaltı şeklinde çalışıyorlar. Ancak Antakya mutfağına özgü pek çok farklı lezzeti, konakladığınız Antakya butik otelinin mutfağında tatma fırsatınız oluyor. Üstelik Antakya butik otellerinin fiyatları da oldukça uygun. Yaz kış hizmete açık Antakya butik otelleri, herkesin bütçesini düşünerek düzenlenmiş. Siz de planladığınız Antakya geziniz için, zevkinize ve bütçenize en uygun Antakya otelini sitemizden görebilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller…

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Antakya bölgesinde aileler için en uygun oteller hangileridir?

Savon Hotel gerek mimarinin özgünlüğü gerek tarih kokan detayları olsun keyif dolu bir yer.

Antakya bölgesinde otellerin ortalama fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Çankaya Konakları'nın güzel bir avluya açılan klasik ve ağırbaşlı odaları bulunuyor. Müthiş bir çekiciliğe sahip.

Antakya bölgesinde tavsiye edebileceğiniz güzel kahvaltı servisine sahip oteller hangileridir?

Antakya bölgesinde şehir merkezine yakın oteller hangileridir?

Tavsiye ettiğimiz otellerimizin hepsi kent merkezinde bulunuyor.

Antakya bölgesinde bulunan şömineli oteller hangileridir?

Antakya bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?

Çiçekli Konak zamanın yavaş aktığı, her ayrıntısı düşünülmüş, emek harcanarak işlenmiş, hem görüntüsel hem işitsel ahenk yakalamış rafine bir yer.

Antakya bölgesinde Titüs Tüneli yakınlarındaki oteller hangileridir?

Seleukias Nikator tarafından İÖ 300 yıllarında kurulan Pieria Seleukiası (Samandağ) liman kenti önemli bir ticari merkez imiş. Fakat; Pieria’da meydana gelen sellerin limanı doldurma tehlikesi ile karşı karşıya kalmışlar. Bu yüzden derivasyon yaparak dağdan inen suyu uzağa akıtmışlar. Büyük Yahudi isyanında esir düşen köleler çalışmış. 69 yılında generel Vespasianus Roma’da imparator ilan edilince oğlu Titus işi devam ettirerek, 81 yılında bitirmiş. Tünel uzunluğu tam 130 metre. Bittikten sonra bütün çağların gözdesi olmuş tabii. Tünelin az ilerisinde devasa kaya mezarları: Beşikli Mağara. Roma devri nekropolü. Sanırsın Kapadokya(!) Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde St. Simeon Manastırı yakınlarındaki oteller hangileridir?

Aziz Simeon Stilit 6.yüzyılda dünya nimetlerinden elini ayağını çekip, dağ başında bir sütunun üzerinde yaşamaya başlamış. Ölümüne dek bir daha da hiç aşağıya inmemiş. Muritleri sütunun çevresine muazzam bir kilise ve manastır inşa etmişler. Gidip görülmeye değer devasa mermer bloklar, ıssız bir dağın başında yarı yıkık vaziyette duruyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde Hz. Hızır Türbesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Kur’anın Kehf suresinde Hızır’dan söz ediliyor. Arapçası Hıdr yani yeşil anlamına geliyor. Hz. Hızır tüm peygamberlerden önce de vardı ve hâlâ yaşıyor inanışa göre. Hz.Musa ile Akdeniz’in kıyısındaki uçsuz bucaksız plajın bir ucunda bulunan bu kutsal makamda buluşuyor ve ona yaratılış ve ahlaka ilişkin sırları iletiyor. Ziyaretgah olan bu türbede içeride insanlar mum ve buhur yakıyor, taşı öpüp çevresinde dolanıyorlar. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Antakya bölgesinde Hatay Arkeoloji Müzesi yakınlarındaki oteller hangileridir?

Eski adı Antiochia olan Antakya, 700 yıl boyunca Roma’nın Suriye eyaletinin başkenti, ve imparatorluğun üç büyük kentinden biri idi. (diğerleri İskenderiye ve Roma sonradan İstanbul) Mermer sütunlu çift kat revaklı caddeleri varmış. Zenginliği ve sefahati ile ünlenmiş. İsa’nın ölümünden sonra Filistin'den ayrılan müritleri Antakya’ya yerleşmişler. Hristiyanlığı Musevilikten ayrı, evrensel bir din olarak örgütlemeye burada karar vermişler. İlk kilise burada teşkilatlanmış. Müzedeki mozaik koleksiyonu dünyada eşi benzeri görülmemiş kadar olağanüstü. Roma dönemi resim sanatının en önemli kaynaklarından. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler