×

Antakya'da Ne Yapılır?


Antakya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini daha yakından keşfedebilmek için yapılacak pek çok etkinlik var Antakya’da. Geçmişten günümüze kadar kendini korumuş olan birçok han ve hamamları görmek için gezi düzenleyebilirsiniz. Antakya’nın serin yaylalarına günübirlik doğa yürüyüşleri planlayabilirsiniz. Efsanelere konu olan Daphne kentini görmek için uzun çınar ağaçları ile kaplı Harbiye’ye gidebilirsiniz. Hazır gitmişken Harbiye’de, defne çınar ağaçları arasında güzel bir piknik planlayabilirsiniz.   

Antakya merkez’de çarşıda gezebilir, yöreye ait el emeği eşyalardan satın alabilirsiniz. Şehir merkezinde yürüyüş yapıp tarihi ve doğal güzellikleri, çarşıyı fotoğraflayabilirsiniz. Zengin Antakya mutfağının lezzetlerinden tatmak için zaman ayırabilirsiniz.

Gezlong'dan; Etkinlik:

Meydan Hamamı; Selçuklu dönemi yapılarındandır. 1122 yılından itibaren muhtelif tarihlerde İshak, Süleyman Eyyübi ve Cafer ağalar tarafından onarılmıştır. Antakya Sokakları ; Helenistik çağ kentlerinin tipik bir örneği olan Antakya’da sokaklar, birbirine dik olarak kesen ızgara planına bağlı olarak geliştirilmiştir

Habib-i Neccar Camii; Anadolu’nun ilk camii olan Habib-i Neccar Antakya’da yapılmış ve Müslümanlık Anadolu’ya buradan yayılmaya başlamıştır.

Harbiye (Daphne); Antakya’ya 10 Km. uzaklıktadır. Vadinin güneyinden çıkan kaynaklar şelaleler oluşturduktan sonra Asi Nehrine kavuşur. Harbiye olarak bilinen bölgenin antik dönemindeki isimleri Kastalia, Pallas ve Saramanna’dır.

Haron (Cehennem Kayıkçısı);Haron, St. Pierre Kilisesinin 20 m. uzağındadır. Burada kayalara oyulmuş dev bir büst bulunmaktadır. Büst, başında örtü bulunan tamamlanmış kabartma bir insan portresidir. Bu kabartma Antiochus zamanında bir veba salgını sırasında yapılmıştır. Çok sayıda insanın ölümüne yol açan salgını önlemek için bir kahine danışılmış ve onun tavsiyesi üzerine dağa şehre yüksekten bakan bir mask oyularak üzerine ölümleri önleyecek sözler yazılmıştır. Günümüzde bu yazılar mevcut

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler