Istanbul Sirkeci Ne Yapılır?

Istanbul Sirkeci beldesinde neler yapılır? Gezilecek ve görülecek yerler, yapılacak etkinlikler. Ören yerleri, tarihi yerler, antika pazarı.

Istanbul Sirkeci

Sirkeci'de Ne Yapılır?   

Sirkeci’de çarşı ve hanlarda, yer altı çarşılarında bolca alışveriş yapabilirsiniz. Deniz kenarında ve Sirkeci’nin ara sokaklarında yürüyüş yapabilirsiniz. Deniz kenarında bir mola verip çay ve simit yiyebilirsiniz.
Eğer fotoğrafla ilgileniyorsanız, Hayyam Pasajı’na gidebilir ve içindeki pek çok fotoğrafçıyı gezebilirsiniz. Sirkeci Garı’nı görebilirsiniz.
Sirkeci, Osmanlı zamanından kalma pek çok tarihi yapıya oldukça yakın. Topkapı Sarayı’nı, pek çok tarihi cami, han, hamam ve çarşıyı, türbeyi gezebilirsiniz.
Karaköy’e, Cihangir’e, Galata’ya, Galata Kulesi’ne ve Sultanahmet’e gidebilirsiniz. İstiklal Caddesi’nde ve Tünel’de gezebilirsiniz.   

Akşam deniz kenarında bir balık restoranında keyfi yapabilirsiniz. Her an taze mevsim balıklarını ızgara ya da tavada ya da özel sosuyla tadabilirsiniz. Gecenin ilerleyen saatlerinde bara ya da bir eğlence mekânına giderek güzel vakit geçirebilirsiniz.